• Thriller

Cizinec (2004) (TV film)

Film o výměnném pobytu dvou zaměstnanců z reklamních agentur, kdy si ani nevím proč, nevymění jen práci, ale i své domovy, kdy se tato dvojka do sebe na dálku Londýna a New Yorku zamiluje, ačkoli se nikdy neviděli je dopředu čitelný a už na začátku si lze konec velmi lehce domyslet, protože námět je opravdu hloupý, jako tomu bývá u 95 % těchto rádoby romantických komedií. Nechápu proč se vždy postavy v těchto romantických komediích chovají jak naprostí dementi, např. jemu zvoní mobil v divadle a on s tím zvonícím mobilem běží na chodbu, a ještě u toho upadne, jako by nestačilo použitím jednoho tlačítka vypnout zvonění a v naprostém klidu odkráčet z hlediště na chodbu, jí zase začne doma hořet v kuchyni a ona na to kouká jako husa a čeká až se sepne hasící systém, který zkropí celou kuchyni. Hloupé, hloupé, hloupé. Jen se divím, že tento film ještě nebyl zakázán pod tlakem hnutí Blake Lives Matter, když jedinou zápornou postavou je zde černoška, pardon, Afroameričanka, která v NY intrikuje, aby postoupila ve firmě na vyšší pozici a neštítí se ničeho, ani vzít do pusy svého šéfa. Ten film přece jasně ukazuje zakořeněný rasismus, kdy se z těch nebílých lidí dělají ti zlí… No možná na tento film také jednou dojde.

Román pro pokročilé (2019)

Ano, je to komedie, ale i tak by snad vše mělo dávat trochu smysl. Vašut je rozveden a po zásluze oškubán Hybnerovou jako slepice. Jeho Ex ho oškube o dům, auto, vyluxuje účet. Chceš snad ze mě udělat bezdomovce, rozčiluje se Vašut do telefonu. Následně odjede za bráchou do hotelu na horách a začíná si žít jako nějaký rentiér, žádná práce, jen lyžování, balení mladých holek, sex a chlast. Pokud vlastní hotel na horách, ten manželku při rozvodu jako nezajímal a milostivě mu ho nechala? No tak to dopadl Rudolf velice dobře při tom rozvodu a nemá proč si stěžovat. Celý hotelový personál tvoří asi jen věčně ožralí a nic nedělající bráchové Vašut s Etzlerem a recepční Kohoutová, která je v práci asi pořád a dělá recepční, kuchařku, pokojskou 24 hodin denně, k tomu se stará o dceru, a ještě stíhá vozit zaměstnavatele po bordelech. Product placement strašný, občas na diváka vykoukne zelený ufon, pochválí se Bandi, sušenky Manner na stole. Evička Decastelo už asi přijímá nabídky na role jen s podmínkou, že se do některých záběrů natlačí i její dětičky, je potřeba jim umést cestičku do showbusinessu, no nejsou to jediné protekční dětičky v tomto filmu. Vrcholem je však zápletka, která je dopředu divákovi jasná. Náhoda, že si Vašut nabalí na anonymní seznamce zrovna majitelku sousedního penzionu, kterou s bráchou nesnáší, ačkoli ji záhadně nikdy nepotkal, neviděl a pak spolu randí a nikdy na to nepřijdou (nebaví se o své práci, neukáže Vašut fotku svému bráchovi, vídají se jen na jiných místech atp.) je až neuvěřitelná. Navíc reportáž natočí zrovna Vašutova Ex, která ho oškubala při rozvodu a zrovna pracuje v televizi. Celý ten film je jedna velká náhoda a blbost.

Pašerák (2018)

Clinta mám rád, ale tenhle film byl trochu, no asi více než trochu, přitažený za vlasy. Gangsteři drogového kartelu se nechají vodit za nos od osmdesátiletého dědy Earla, který si prostě drogy převáží, jak se chce jemu a na nějaké instrukce drogového kartelu z vysoka sere. V autě si pěkně prozpěvuje, občas sklátí nějakou mladou holku, občas se pokusí urovnat vztahy v rodině. První fušku mu do auta nakládají po zuby ozbrojení gangsteři a když se Clint u třetí fušky už nevydrží nepodívat, co to vlastně převáží za komoditu, je udiven, že má v kufru auta drogy, a co si jako myslel, že převáží cukrovinky, když na každou fušku dostane nový telefon a nakládka je vždy pod dohledem několika samopalů? Auto nechává vždy na stejném místě, asi aby jej bylo možné co nejsnadněji vystopovat. Policie zásadně během celého filmu nepoužívá služeb vycvičených psů na hledání drog, kdy v té části filmu, jak je Clint ubytován v motelu vedle Coopera a na parkovišti mu stojí auto, ze kterého přetékají drogy, tam kdyby se proběhl jeden takový hafan, bylo by vymalováno. Třešničkou na dortu je závěr, kdy starý lišák Earl s naloženým auťákem drog na celou akci hodí bobek a jde se na dva týdny uklidit domů k rodině, aby ulehčil smrt své Ex. Pak po pohřbu dělá jakoby nic a jede dodělat fušku. Gangsteři ale přece věděli, kde bydlí, vždyť jim ho doporučil ten kámoš jeho vnučky, že by se ho pak nezeptali, když jim mazaný děda Earl odklidí asi 300 kilo drog za desítky miliónů dolarů? Ne, prostě oni jen tak 14 dnů asi jezdí po silnici sem a tam, až Clinta jednoho dne potkají, jak uhání v protisměru. Ten příběh mohl být zajímavý, ale jelikož se tam všichni (gangsteři i policie) chovali, jak kdyby právě opustili Jedličkův ústav, hodnocení nemůže být vysoké…

Láska v čase korony - Změna plánů (2020) (epizoda) odpad!

Opravdu tohle někomu přijde vtipné a ze života? Na tomto seriálu je pozitivní pouze to, že epizoda trvá pouhých 20 minut a snad jen to mě motivovalo ke shlédnutí první epizody. Nejprve před diváka netradičně předstoupili tvůrci, aby vysvětlili složitost natáčení (schválení bezpečákem a právníkem z ČT) a hlavně, aby si toto dílko a herecké výkony sami pochválili, asi z obavy, že nikdo jiný to neudělá. Vše v tomto seriálu je celkem stupidní. Jak už zde bylo napsáno, kluk paří doma 14 dnů hry a vůbec neví co se děje venku, tedy nenakupuje, nejí, nekouká na internet, nekomunikuje s rodiči přes mobil… Náhle mu volá jeho úča, aby zašel nahoru k sousedovi a řekl mu, že má vypnuté naslouchátko, ten si však při první návštěvě kluka v roušce myslí, že je to lupič, při druhé návštěvě s jakýmsi kýblem na hlavě ho má za vandala a poleje ho vodou a majzne ho holí po hlavě. Když se ta úča s manželem spojila, asi jsem očekával, že mu vše vysvětlí, že tam toho kluka poslala ona a že to není lupič ani vandal, ale Pepík ze zdola, kupodivu však k tomuto nedošlo, a i třetí návštěva kluka u starého pána končí fiaskem rozlitou instantní polévkou. Něco tak trapného se opravdu jen tak nevidí. Asi jsem náročnější divák, ale tohle za vtipné opravdu nepovažuji. Jinak chápu, že ten dědek se na ten nákup vykašlal, ale skutečně má doma jen poloprázdnou láhev s kyselými okurkami??? Jako žádné těstoviny, žádná sušenka, žádný jogurt? Vážně? Také mám rodiče v důchodu a když k nim přijedu, rozhodně jejich lednice nevypadá jako po vykradení. A pak zde máme ještě jeden manželský pár, který spolu už rok nespí, té ženské leze na nervy každé slovo jejího manžela, několik měsíců ho už podvádí s jiným a zrovna v první den vyhlášení karantény to všechno praskne. A nyní se můžeme těšit, jak se budou doma s pomocí Pazderkové štěkat. Další výživný kousek České televize ☹

Máme na to (2020) (pořad) odpad!

Další z mnoha vzdělávacích pořadů na veřejnoprávní televizi, který je naprosto zbytečný a vysává koncesionáře. Ano i Česká televize se musí přizpůsobit pandemii a trochu se na ní přiživit novými pořady, když jiné se nyní nenatáčejí. Jakási finanční poradkyně v ochranném štítu radí lidem v jejich investicích. Uvedu jeden ze včerejších "inteligentních" dotazů. Dobrý den, bydlím na vesnici a chtěla bych si koupit kurník, abych si v této těžké době mohla přivydělat prodejem vajíček. Hm, to je zajímavé a na kolik takový kurník vyjde? No, když mně pomohou kamarádi od nás z vesnice, myslím si, tak 40 000 Kč. Hm, a máte nějaké našetřené finance? Jo jo, máme. A kolik? Asi tak 450 000 Kč, šetříme celý život. Hm a jaké máte v rodině měsíční příjmy? Tak 45 000 Kč. Hm a jaké máte rodinné výdaje? Moc velké ne, asi jen 13 000 Kč. Hm, a nějaké exekuce máte? Ne ne, žádné exekuce nemáme, dejte pokoj... Hm, no ta investice do kurníku, když máte takovéto finanční rezervy se mně zdá rozumná, takže za mě SCHVÁLENO hlásí s veselým obličejem finanční poradkyně. Jejda, tak to jste mě potěšila, tak to já do toho půjdu, když jste to schválila, děkuji moc za schválení. Samozřejmě aby vše pochopil i ten největší tupec, na pravé straně se vše sčítá a odečítá, a nakonec nechybí ani razítko SCHVÁLENO, aby to bylo úplně jasné. Nevím, zda byl komičtější samotný dotaz či ta bezduchá rozprava. Člověk, který má půl mega na účtu a každý měsíc ušetří z výplaty dalších 30 000 Kč má potřebu se ptát, zda si může dovolit koupit kurník za 40 000 Kč, jako vážně? Takový pořad má koncesionář sponzorovat??? Za mě jedno velké FUJ!!!

Přes prsty (2019)

Není to úplná pecka, ale z toho, co jsem za poslední dobu z české strašidelné tvorby viděl (Teroristka, Chvilky, Bajkeři, Národní třída, …) mělo tohle aspoň nějaký příběh a občas to bylo i vtipné, asi tak na úrovni filmu Bezva ženská na krku. Jak se říká, jednooký mezi slepými králem, a tak i díky srovnání s tím jiným českým odpadem dávám vysoké hodnocení tři hvězdy. Potěšil herecký výkon Langmajera.

Chvilky (2018)

Pokud bych to shrnul, mladá holka se stýká s příbuznými (babička, děda kdesi na LDN, máma léčící se u psychiatričky a psycholožky, táta), všechny navštěvuje a všichni ji lezou na nervy. Do toho má svůj vlastní život, kdy milostný život vede se ženatým mužem od rodiny, se kterým si občas vrzne v jeho kamiónu a současně se občas nechá přefiknout i v dodávce od někoho jiného. Časem rovněž začne docházet k psycholožce. A o čem že byl vlastně ten film? O ničem. Zase o jakési mladé holce znuděné životem, kdy tu holku nic nebaví, nic ji nenaplňuje. Pokud je tomu tak, proč neudělá v životě změnu – neomezí návštěvy příbuzných, nenajde si normálního chlapa, se kterým bude mít plnohodnotný vztah atd.? Zajímalo by mě, proč se zde stále dokola natáčejí filmy o těchto degenerovaných chudáčcích, kteří nedokáží žít normální život a útěchu hledají kdesi u psychologů… U typu těchto filmů mě neskutečně vytáčejí ty rádoby zajímavé záběry, kdy minutu koukáme na Bokovou, jak sedí v okně v županu, pak zase minutu, jak sedí u stolu a nalévá si džus, pak opakující se pohledy na krajinu apod. Jestli tohle stačí k získání Českého lva, je to celkem smutné kino…

Bajkeři (2017)

Další hodně hloupá komedie z českých luhů a hájů. Máme zde už Snowboarďáky, Rafťáky a tak natočíme Bajkery. Partička tří neschopných paniců, kteří dosud své životy trávili pouze doma u kompu si pod dohledem zkušenější Hany Vagnerové s donucením vyrazí na výlet ujet 200 km na kole. Po cestě narazí na skupinku několika holek a může začít ten ohraný scénář, kdy se postupně do sebe všichni zamilují a začnou zjišťovat, že ten život u kompu není vlastně tak super, jak si mysleli a mnohem lepší než udržovat vztah se 17 holkami ve virtuální realitě je mít jeden opravdový vztah a k tomu trávit život v přírodě na kole a večer u táboráčku zpívat písničky a bez té wi-fi se dá světe div se opravdu žít. Celkem mě šokuje, že herečka jako Linda Rybová vezme ve filmu takový štěk, kdy za celý film jednou vystoupí z auta a podruhé sedí na židli a neřekne ani slovo. Připadá mi, že není vůbec důležité, kde budu hrát, co tam budu hrát, zda má ten film nějakou kvalitu, ale jestli za tu půl minutu „hraní“ dostanu pár peněz, jdu hned do toho. Naprosto šílené herecké výkony jak Hybnerové, tak Suchánka, oba hráli jak po mrtvičce. Třeba od nějakého Mišíka či Buckingham nikdo snad ani nic nečeká, ale ta Hybnerová, od toho opravdu bolí oči. Čeští herci v posledních letech, nehorázný úpadek, objeví se zde ještě někdy herec typu Hrušínského st., Menšíka, Sováka, Filipovského, Abrháma apod.???

Národní třída (2019)

Dalších ztracených 91 minut života, proč se tyhle braky točí? České filmy až na pár výjimek za posledních 10 let jsou hrůzostrašné, ty České lvy by měli udělovat jednou za dekádu, protože aktuálně má už doma skoro každý Českého lva, ale za co??? Nechápu, co nám mají tyto filmy ukázat, že někde žijí lidé, kteří se hrozně vymezují proti konformnímu životu a jejich životním cílem je si dát každý večer svých deset piv ve své oblíbené putice a jednoho otloukánka, kterému nařežou? A pokud nám chce hospodu vzít ošklivý developer, půjdeme ukrást bráchovi Q7 a developerovi dát po hubě nebo ho rovnou zabijeme? A ta podobnost s Mostem, to má znamenat co? Stejná hospoda Severka, ve které sedí úplně stejní tydýti, to má být aktuálně největší hit točit takovéto příběhy? Děkuji, další už nechci.

Vlastníci (2019)

V posledním týdnu jsem viděl čtyři české filmy: Ženy v běhu, Teroristku, Národní třídu a Vlastníky. Vlastníci jednoznačně nejlepší, klasická schůze SVJ, na které se nic nedohodne kvůli odlišným zájmům jednotlivých vlastníků. Zaznělo pár dobrých vtipů jako 6 černochů s cibulkou, ty fotky žerou strašně moc toneru. Na tu českou bídu co se zde točí za sračky je tohle opravdový skvost loňského roku.