Parazit (2019)

Tešil som sa do kina na tento film, lebo som si povedal, že je to perfektný námet. Do polovice filmu (kým neodišli domáci na dovolenku) celkom fajn. Ale, čo sa začalo diať potom... katastrofa. Dovtedy to bola priemerná komédia a od tohto bodu..neviem... ani komédia, ani dráma, ani thriller, chvíľu sa mi zdalo ,že sa to ide hrať na nejaký c-čkový horror..nedomyslené...primitívne... deravé...proste strašne odfláknuté a hlúpe. Úplne to pokazilo dojem celkom dobre sa vyvíjajúceho filmu. Videl som veľmi veľa filmov. Niektoré lepšie, niektoré horšie, ale takúto blbosť, priznám sa, že už dlho nie.

To (2017)

U mňa sklamanie. Počul som celkom dobré ohlasy na tento film a tak som sa rozhodol pozrieť si ho. Nečítal som síce knihu, ale neverím, že je tak zlá ako film, pretože Kingove knihy sú veľmi dobré. Príde mi to, ako keby sa režisér za každú cenu snažil z každej scény, v ktorej to len bude možné vytrieskať niečo strašidelné. Nehovorím, že niektoré scény neboli dobré, ale bolo toho veľmi veľa na úkor kvality deja. A tým nechcem povedať, žeby efekty neboli dobré. Tie boli fajn, aj masky boli urobené veľmi dobre. Pri pozeraní som sa cítil ako pri hraní nejakej slabšej hororovej hry, v ktorej idete mestom a zo všade na vás niečo vyskočí a straší Vás a vy vlastne ani neviete odkiaľ sa to vzalo a prečo je to tam, no to ani nieje dôležité, pretože cieľom hry je po ceste z bodu A do budu B Vás vystrašiť čo najviac krát. A však za mňa veľmi plytký a lacný dej, nasilu poprešívaný skrz na skrz ľakajucími scénami. Scenár na úrovni mladého študenta kinematografie. Aspoň dve hviezdy si to zaslúži za už spomenuté masky a za herecké výkony. Tie boli dobré.

Osudový dotek 2 (2006)

Absolútne zbytočné a strata času stráveného pozeraním. Trend natočiť za každú cenu pokračovanie úspešného filmu snáď nikdy nevymizne. Niekedy sa to ale podarí. No v tomto prípade ani náhodou.

Osudový dotek (2004)

Trepotanie motýlích krídiel, môže v konečnom dôsledku vyvolať tornádo na opačnej strane Zeme. Preklad názvu z originálu je v tomto prípade podľa môjho názoru krok vedľa, keďže "Butterfly effect" je presne to, o čom je tento film. Aj nepatrná zmena zdanlivo bezvýznamného detailu v živote môže mať nesmierne následky o niekoľko rokov neskôr. Skvelý námet a miestami mrazivé scény dodávajú tomuto mysterióznemi filmu tú správnu atmosféru. Tento film vás udrží počas takmer dvoch hodín napnutých ako struny a nepustí ani len na wc. Geniálna vec za 5 hviezdičiek.

Drž hubu! (2003)

Jedna z top komédií. Gérard Depardieu sa zhostil svojej úlohy vynikajúco a spolu so Jeanom Renom, známym predovšetkým z akčných filmov tvoria dvojicu na úteku z blázinca, ktorá počas celého filmu baví a miestami až vháňa slzy smiechu do očí . Vynikajúca komédia a u mňa plný zásah.

Letec (2004)

Pre mňa jeden z najlepších výkonov Leonrada DiCapria, ktorý mohol byť pokojne ocenený aj oscarom. Cate Blanchet bola tiež skvelá. Príbeh o mladíkovi, ktorý je zanietený a zaslepený svojim snom natočiť bezkonkurenčný film bezohľadu na to, čo to bude stáť. Vášnivý letec dokonca vyvíja vlastné lietadlá, ktoré splnia všetky kritické požiadavky . Zaujimavý kúsok. Nevadila mi ani dĺžka. Super scenár a úchvatná kamera spolu s hviezdnym obsadením dodali tomuto filmu ten správny drive.

Slepičí úlet (2000)

Veľmi podarený kúsok. Dôkaz toho, ako sa dá aj z tak obyčajneho námetu, ako je život sliepok urobiť pekný a originálny animák. Vtipné scény a príjemný humor, ktorý ocení asi skôr trochu staršie publikum.

Zakladatel (2016)

Film sa môže zdať pre niektorých ľudí ako nudný, keďže rozpráva o skutočnosti, ktorá nieje novinkou, a síce, kto stojí za úspechom gigantu McDonalds. Nieje to film plný zvratov a nečakaných zápletiek, ale určite si nájde svojich fanušíkov. Radil by som ho do kategórie motivačných . Je o vytrvalosti, vôli a podnikateľskom duchu, ale aj o charaktere, ktorý sa môže vplyvom peňazí pokriviť (alebo skôr ukázať)Každopádne, ja som si tento film v kine užil a preto solídne 4 hviezdičky.

Moje tlustá řecká svatba 2 (2016)

Dal by som dve hviezdy, keĎže film bol oproti prvej časti slabý, bez nejakého prekvapenia, zápletky... Ale jednu hviezdu naviac si určite zaslúži ohajoba konzervatívnych hodnôt, manželstva. To je dnes vzácne a pre mňa sympatické.