Ajťáci (2006) (seriál)

Není třeba být počítačový nadšenec, Ajťáci jsou pro všechny, kteří milují opravdový britský humor. Nemusíte znát odborné pojmy, aby vám neunikl smysl hlášek. Je mi líto, že bylo natočeno tak málo dílů, teď abych si je pouštěla pořád dokola a dokola... Vřele doporučuji originální znění, dabing (tak jako u mnoha současných sitcomů) ubírá na vtipu. Mělo to úspěch, publikum tleskalo!

Alenka v říši divů (2010)

Na této verzi Alenky není nic vyloženě špatného (snad kromě závěrečné ukřičené skladby od Avril Lavigne). To, co ji shazuje v očích diváků je fakt, že je to dílo Tima Burtona. Protože od tohoto režiséra všichni čekají temnou, vtipnou a především velmi originální podívanou, mohou být lehce zklamáni, že Alenka je pouze pohádka od Disneyho. Krásná, barevná, dětská. Burton bohužel nevyužil obrovský potenciál, který kniha nabízí. Mohlo zde být mnoho narážek a hravých vtípků pro děti i dospělé. Tyto nedostatky jsou však vynahrazeny skvělou hudbou, přenádherným světem a výborným výkonem Heleny Bonham Carter. Tato Alenka v říši divů má mnoho chyb na kráse, ale průměrná není.

Anna Karenina (2012)

Nevím, jaká je Anna Karenina jako knížka, protože jsem ji z nedostatku času musela odložit "u plesu" a pak se k ní už nevrátila. Film je však úchvatný. Z první hodiny seznamování se s ruskými šlechtici a jejich hrou na morálku jsem byla nadšená, graduje to právě u plesu, kdy se uklidnila rychlá a trochu matoucí sekvence úvodních scén a konečně jsem začala vnímat toto pojetí filmu jako naprosto přirozené a nesmírně zajímavé. Ke konci však Keira ztrácí dech, její Anna přestává být onou oslnivou charismatickou hvězdou smetánky (ač později opovrhovanou) a ve chvíli, kdy by napětí mělo vrcholit, nastoupily krásné obrazy a emocionální NIC. V důsledku toho ani konec není takový, jaký bych si ho představovala. I přesto jsou scény z odtažité falešné společnosti opět brilantní (dostihy, opera). Film se mi líbil, i když byl v druhé půlce poněkud utahaný. Ve srovnání filmů, které se objevují v multikinech, je skvostně originální.

Arizona Dream (1993)

Tohle šlo tak nějak mimo mě. Možná napodruhé...

Atlas mraků (2012)

Skoro mi po tom dlouhém sledování dochází slova. Atlas mraků mě nadchnul, jako jeden z mála nových velkofilmů, které jsem v poslední době viděla byl tak, tak... poctivý. Ano, asi tímto slovem by se dal celý film nejlépe shrnout, divákovi je naservírováno ze všeho, z čeho se film jako celek skládá, jen to nejlepší. Fascinující je, že se v několika minutách po sobě mine skvělá komedie, současná akční scéna a sci-fi a nejen, že to není nijak rušivé a zavádějící, naopak je to sestaveno tak, jako by to by to byl naprosto běžný postup, jen vyšperkovaný k dokonalosti. Malé příběhy se průběžně složí v jeden velkolepý a i když přiznávám, že mi to na konci nevzalo dech, jak jsem původně očekávala, nebyla jsem ani trochu zklamaná. Atlas mraků je totiž film, na jehož konec se nečeká, tady si divák může vychutnat každou minutu a i po třech hodinách nebýt otrávený nebo rozmrzelý, a to je poměrně unikátní. Možná i díky právě této vyváženosti se Atlasu mraků nedostalo ani jedné nominace na Oscara; američtí akademici přece jen upřednostňují velkolepé a nejlépe co nejméně avantgardní dojáky, avšak evropského diváka koncept tohoto filmu může jen příjemně potěšit. A ten soundtrack!

Avatar (2009)

Avatar je pohádka. Ne špatná, ale ani dokonalá. I přes hysterii jakou vyvolala premiéra si nemyslím, že se z něj stal kultovní a nebo že se někdy stane kultovním filmem. Je hodně drahý a také nám to dává každým okamžikem patřičně najevo. Bohužel nádherně zpracované scény nepřekryjí naprosto nedostatečný výkon scénáristů. Děj Avatara zabil a jeho přímočarost nedovolí pokračování. I když teď Cameron tvrdí něco jiného, třeba jednou bude chtít oživit život na Pandoře, ale to bude trochu problém, když to tak pěkně zakončil a nenechal si uličku, kterou by se případně mohl v budoucnu vydat. A to je škoda, trhu chybí dobré science fiction. Avatar je potěšení pro oči, výborná zábava, poměrně kvalitní film. Ale není to něco, co musím vidět pětkrát a pořád nemám dost.

Až tak moc tě nežere (2009)

Slabší tři hvězdičky pro průměrný, avšak docela milý film. Chybí mi poutavá zápletka a více humorných situací, když už to je označeno jako komedie. Na druhou stranu herci jsou zajímaví a dobře se na ně dívá. Ale nejvíc film shazuje předlouhá stopáž, která přímo svádí k tomu hypnotizovat hodinky a zjišťovat, kolik minut zbývá do konce.

Až vyjde měsíc (2012)

Až vyjde měsíc je hravý film pro hravé lidi. Styl filmů Wese Andersona se skutečně drží zajetých kolejí a od Fantastického pana Lišáka nepostoupil ani o píď. Ale co, letos jsem se ještě nesetkala s filmem, který by byl natolik originální, svérázný a trochu bláznivý v jednom. Scénář je vypilovaný, dětští hrdinové úžasní a ti ostatní... Tady není nic špatně. Neuvěřitelně zachycená nezapomenutelná atmosféra dětství, navíc se skvělým soundtrackem. Le temps de l'amour, mesdames et messieurs.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Nejsledovanější pořad ve svém čase?! Nezajímavé obyčejné recepty a nesympatický bručoun Babica, po kterém šílí všechny divačky (tvrdí Nova!). A můžeme si být jisti jeho recepty? Tamhle dejte to, tamhle to, a když to nemáte, tak to prostě něčím nahraďte... Už nikdy více!