Hanebný pancharti (2009)

Paráda. Mohla by som to pozerať kedykoľvek. Herci skvostní, výprava úžasná a Tarantino hviezda. Scéna podpálenia kina moja obľúbená.

Lásky čas (2013)

Komentujem po nejakom 3-4 zhliadnutí. Je to jeden z mojich najobľúbenejších filmov a je jednoducho krásny a mne osobne vždy zdvihne náladu. Má to humor, zaujímavý príbeh, nádhernú lovestory a samozrejme hercov, bez ktorých by to nešlo. Určite som to nevidela naposledy.

Pirko (2016)

Drsný príbeh mladého dievčaťa s ktorým sa osud nehral. Veľmi surové scény opakovaných znásilnení vo mne vyvolali istý nepokoj. Takže sa zámer sa asi podaril. Čo sa týka hercov, myslím, že to bolo fajn. Vyzdvihnúť samozrejme musím hlavnú hrdinku, ktorá bola neskutočná - podobnú úlohu mala aj vo filme Špina. Chcelo by to viac filmov s ňou. Dávam slabšie 4*

Last Christmas (2019)

Nemala som priveľké očakávania a vlastne som ani nevedela o čom to bude. Pozrela som si to najmä kvôli Emilii, ktorú mám veľmi rada. Každopádne film ma veľmi pozitívne prekvapil! Bol vtipný, mal pekné momenty a ten záver bol naozaj trochu smutný. Aj keď je marec, tento film ma už teraz navnadil na Vianoce haha. Juhoslovanská rodinka bola úplne božská a fakt, že väčšina filmu sa odohráva vonku v nádhernom predvianočnom Londýne sa mi veľmi páčil. Za mňa 5* aj keď to námetom nebolo nič čo sme už videli. PS. Emiliino obočie si zaslúži miesto v titulkoch.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Malo to síce mnoho chýb, no mňa to bavilo. Možno to bude to bude samotným príbehom Tarzana, ktorého od detstva môžem. Samozrejme herecky to bolo parádne osadenstvo mojich obľúbených hercov takže nie je o čom. Slabšie 4*

Králíček Jojo (2019)

Niekomu to možno môže prísť rozpoltené, nefungujúce alebo nehodiace sa kombinovať takto čiernu komédiu s drámou, ale mne sa to bohovsky páčilo. Film mal aj pekné myšlienky, skvelý scenár no najhlavnejšie čo musím vyzdvihnúť sú herci. Scarlett a Sam tradične skvelí, no veľké prekvapenie mi priniesli detskí herci na čele s Romanom Griffin Davisom a Thomasin McKenzie. Obaja podali hodnoverné výkony a ich spoločné scény ma bavili asi najviac na celom filme. Plus samozrejme imaginárny kamarát Adolf Hitler. Hodnotím za 5* jednoznačne.

Všechny malé zázraky (2020)

Knihu som čítala dávnejšie a bola som unesená. Ak mám film porovnať s knihou, tak sa na ňu až tak nechytá. Pri odhalení hlavnej hereckej dvojice som mala veľké predsudky voči hercom - za prvé Elle veľmi nemusím a za druhé v knihe bol Finch čiernovlasý bledý chalan s nádhernými modrými očami. Do filmu (myslím to bez akýchkoľvek rasistických predsudkov) obsadili černocha. Trochu to teda narušilo moju predstavu o Finchovi. Každopádne ma herci milo prekvapili. Keď odhliadnem od knihy, bol to naozaj vydarený film. Herci boli skvelí a mali medzi sebou chémiu. Čakala som trocha viac emócií pretože narozdiel od knihy ich tu bolo minimum a tiež možno viac scén s vedľajšími postavami - priateľmi Fincha a Violet. No, aby som nebola iba kritická a tiež neporovnavala len s knihou a hodnotila objektívne, dávam 4* pretože ma to bavilo, malo to dobrú atmosféru a tiež skvelý soundtrack. All the bright places môžem určite zaradiť k tým lepším teenage filmom.

I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

Super oddychový seriál s fajn obsadením a dejom. Sophia Lillis je talent, čo hovorím už dlhší čas. Seriál nenudí, stopáž je primeraná a finále prekvapilo a rozhodne nechalo cliffhanger. Už teraz som zvedavá ako sa to vyvinie ďalej.

Bůh masakru (2011)

Nevedela som aké hodnotenie tomuto filmu dať. Celý film je len konverzačka s rýchlymi dialógmi, kde sa absolútne nič zásadné nestane. Čakala som aspoň nejaký zvrat, no ako film ubiehal ďalej pochopila som, že čakám márne. Avšak 4* hviezdy dávam kvôli hercom, ktorí boli naozaj skvelí. Jodie Foster bola neskutočná, no mňa pri obrazovke držal najmä Christopher Waltz, ktorý je proste úžasný. Za čo si film zaslúži moje hviezdy je scenár, ktorý je pohotový a nie nudný. Tiež vývoj postáv bol zaujímavý, ako sa pod nátlakom človek vyfarbí. Avšak tento film je čistokrvná jednohubka, ktorú si už nikdy nepozriem.

Všem klukům: P.S. Stále tě miluju (2020)

Tak hneď na začiatok. Prvá časť bola určite lepšia. No musím povedať, že aj toto ma dosť bavilo aj keď je dej predvídateľný a vyskytuje sa tu mnoho klišé. Hudba skvelá a herci na čele s Lanou Condor, ktorá sa tu herecky predviedla viac ako v predošlej časti, boli fajn. Noah by sa mohol vymaniť z rôl alá boyfriend material pretože sa pomaly (ak nie už) dostáva do kategórie typecast. Aj keď je film takpovediac tutovka určite nie je na zahodenie. Taká oddychovka. Svoju cieľovku si určite nájde. Čo však za seba musím vyzdvihnúť sú vedľajšie postavy Chris a postava, ktorú hrá Ross Butler. Bavilo ma pozerať na nich a boli ako čosi, čo okorenilo scény. Za mňa slabšie 4*