Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Drama
  • Sci-Fi

Recenze (109)

plakát

Angry Birds ve filmu (2016) 

Krásný příklad jak promarnit šanci na hit. Opravdu pěknou stylizaci a animaci celého snímku (dlouho se mi na něco tak pěkně nekoukalo) dokázala přebít slabost scénáře. Film je (a obzvlášť v první polovině) vlastně jedna velká nuda. Vtípky jsou slabé i na dětský fim - např. u Zootropolis se dcerka (6let) bavila a smála rozhodně víc a to má Angry Birds ráda. Druhá polovina alias Odveta prasatům úroveň značně zvedne a zároveň nejvíce odkazuje na svůj původ ve hře. Pokud to mám brát jako film podle hry, řadí se rozhodně k těm lepším. Jenže ona zábavnější část je bohužel proti té k uzoufání nudné mnohem kratší a celkově slabší dojem z celku napravit nedokáže. Angry Birds jsou jako celek vlastně velké zklamání - veké naděje zabité scénářem. A vedle Zootropolis, pro mě největšího animovaného překvapení za poslední roky? To snad ani nemá cenu. Škoda, velká škoda.

plakát

Deadpool (2016) 

Tady dostaly vsechny Marvelovky krasne na prdel! Po vicero zklamani za posledni dobu dekuji za spraveni chuti. Deadpool je sileny,ukecany a servitky si rozhodne nebere. Oscar? Asi ne. Skvela prdel? To si piste!

plakát

Den nezávislosti: Nový útok (2016) 

Pokud je první Den nezávislosti moje srdcovka a i u ní jsem psal že je dobré ulevit mozku a vzít prášky na potlačení alergie na patriotismus, pak u dvojky musím napsat, abyste mozek nechali rovnou doma a anti-alergiky se rovnou předávkovali. Emmerich byl vždycky megaloman a první ID musel trikově v roce 1996 posadit na zadek prostě každého. A triky byly drahé, takže bylo nutné se věnovat i ostatním aspektům filmu, jako je scénář, hudba, dialogy či postavy. Jenže máme rok 2016, triky jsou levné a lze je nacpat na celou stopáž, tak proč se výše zmíněným obtěžovat ne? Na druhou stranu nutno docenit zdárné přenesení charakterů a univerza z prvního dílu. Na každé scéně na vás dýchnou odkazy na jedničku což mě jako fanouška těšilo a vlastně film i zachránilo. Ovšem velkohubé projevy a kámošské plácání po zádech je vytaženo do takového extrému, kdy na konci jen čekáte, jestli jeden pilot přefikne druhého pilota, prezidenta, nebo rovnou mimozemšťana. A pokračování v duchu naznačeném na konci? Snad radši ne, díky.

plakát

Než jsem tě poznala (2016) 

Ano, takhle má vypadat romantický film. Ačkoli to na začátku vypadá jako Popelka zkřížená s Nedotknutelnými, vyklube se z toho přeci jen kvalitní podívaná, v rámci žánru silně nadprůměrná. Podívaná vyhýbající se trapným situacím pro zasmání typu pečovatelky přejeté elektrickým vozíkem, či krmený vozíčkář s vidličkou v oku - které jsem 100% očekával a velmi oceňuji že jsem se jich nedočkal. Abych nebyl tak přehnaně milý - film jede podle šablony každého romantického příběhu. Ona obyčejná holka, on odporně bohatý mrzutý kvadruplegik... jenže celé to nezklouzne do trapnosti ikdyž děj lze snadno předvídat. Nikoli však konec, což budiž další devizou tohoto dílka. Suma sumárum - brečelo celé kino (kromě mě, já jsem asi moc velký cynik na vozíku) a to je cíl každého romanťáku, ne?

plakát

Padesát odstínů černé (2016) odpad!

Každý kdo sleduje moje komentáře zde ví, že hodnocení "Odpad" nemám rád a snažím se na každém filmu najít aspoň špetku dobrého nápadu, hudby, nebo čehokoli co stojí za uznání aspoň trochu. Podle tohoto pravidla však právě proto musím po tomto hodnocení sáhnout. Tam kde parodie selhává ve své hlavní úloze , to jest parodovaní, je něco špatně. A ne, parodie opravdu není vzít původní scénu a narvat do ní tolik orálního sexu kolik jen lze. Parodie je umění - viz. Mel Brooks a spol. Tohle je prostě odpad, málo platné - lituji peněz za lístek.

plakát

Sezn@mka (2016) 

Na úplný odpad to není, přeci jen přivřu oko nad tím, že je to debut téměř celého realizačního týmu. Ale i tak je film slabý po všech směrech. Komedie která nebaví je prostě špatná. Tečka.Vlastně ne, opět musím vyzdvihnout násilný Product Placement, se kterým čeští tvůrci zkrátka neumí zacházet tak, aby diváka neobtěžoval. U mě to spíš docílí toho, že Ráááádio Implus si nepustím tak nejméně půl roku ....

plakát

Zoolander No. 2 (2016) odpad!

Dereka a Jeníčka v jedničce mám rád, ale kozu mávající těhotenským testem fakt nedám! Ten film je tak neuvěřitelně dementní, že scénáristy mám chuť chodit po smrti strašit. Ne, ne, ne, ne a ještě jednou NE!

plakát

Babovřesky 3 (2015) odpad!

Strašně nerad udělují podle mě příliš přísné a obecné hodnocení "odpad". Kdo si přečte moje komentáře ví, jak vzácně tak činím, neboť pokud se mi film jako celek nelíbí, snažím se najít alespoň jednu pozitivní složku filmu (hudbu, efekty, nadsázku ...), prostě cokoliv, z čeho by se dala hvězda či dvě vykřesat. Nemám problém s tím přiznat že se mi Babovřesky a i z větší části dvojka líbily jako střeštěná odpočinková slátaninka, která alespoň rychle uteče a ruku na srdce - kdo se občas nezasměje hospodskému humoru? Jenže ta trojka je těžký průser a jak křešu tak křešu, tady nic nezmůžu. Za celý film jsem se ani jednou od srdce nezasmál (což u 1 a 2 ano) a děj je snůška trapných scének dovedených ad absurdum. O ději tedy mluvit nelze, o hudbě či humoru taky ne a když už jsem dumal, z čeho dostanu aspoň jednu maličkou hvězdičku, přišel konec s babkami u moře, který to definitivně zabil a věta, kterou jsem pošeptal manželce když naskočil titulek se jménem režiséra zněla: "Už by to neměl hulit, tohle bylo fakt moc". Jak jsem řekl, odpadů u mých hodnocení najdete minimum, ale musím jeden přidat. Snažil jsem se, opravdu.

plakát

Marťan (2015) 

Obsahuje spoilery, nebo jejich náznaky!: Četl jsem knihu. Čtyřikrát. A teď k filmu: Nemůžu pochopit, jak je možné točit film podle knihy a přitom u jedné scény se ji držet přímo křečovitě (přechod do MAV, probrání se na Marsu), vzápětí spoustu podstatných věcí a dějových zvratů ÚPLNĚ vynechat (zranění zad, ztráta Pathfinderu, vjezd do písečné bouře při cestě k Ares IV, převrácení roveru ...) a konec pro jistotu změnit do té míry, že se provede přesně to, co velitelka Hermesu zamítne (a už vůbec Watneyho nezachraňuje osobně.) Po těchto kastračních zásazích jsem koukal vlastně na hezky udělaný, ale nudný film. A jsem rád že jsem nejprv četl knihu, protože film by mě k ní určitě nepřitáhl. A to jsem zatím vyjmenoval do očí bijící důležité, ba zvratové momenty v knize, detailů by se našly desítky: - K odletu posádky došlo solu 6 a ne solu 27 (nepamatuji si přesné číslo). - Watney měl k dispozici rovery dva, ne jeden. - Asistent čínské vesmírné agentury Chu Thao byl muž, ne žena. - Watney během záchrany neopustí MAV do volného prostoru a nehraje si na Iron Mana, naopak je mu to zakázáno. - Watneyho z MAV zachraňuje Beck, nikoli Lewisová. - Watney neopravil skafandr jen za pomocí lepící pásky, stejně tak Hab. - a další a další ... Já vím, já vím. Je to film a není v možnostech filmu obsáhnout všechny detaily knihy. Ale já to nechci a nechtěl jsem a plně chápu. Co nechápu je, proč je nutné měnit děj, vynechávat důležitá fakta a dějové zvraty? Za mě jednoznačně velké zklamání a scénaristický průser, jež dobré řemeslné zpracování a celkem dobře hrající Damon nezachrání. Goddarde a Ridley, to jste posrali!

plakát

Terminator Genisys (2015) 

No, jak začít. Asi tak, že T1 ani T2 nebyly překonány. Ale taky se nejedná o žádný průšvih nebo terminování značky, jak tu někdo poznamenal. Tento film se snaží Terminátora restartovat a připravit půdu pro nové díly, minimálně jeden další je už potvrzený. Jenže on je to částečně i remake, neboť přímo bere některé ikonické scény, (zejména z T1) a nabízí jejich alternativní podobu zasazenou do změněné časové linie. A právě tyto scény mně jako fanouška potěšily nejvíc. "Vaše šaty, dejte mi je!" a krádež kalhot bezdomovci v podání K. Reese prostě mají novou šťávu a ta chutná dobře. I nový šikmooký T-1000 má stejně drsně kamenný kukuč jako ten v podání R. Patricka v T2. Jenže právě v momentě kdy se T-1000 odporoučí ztratí děj a scénář jasně tah, nebo lépe řečeno přepne styl děje z T1/T2 spíše na T3 a nedopadá to nejlépe. Stane se z toho divoká akční jízda přesně ve stylu dnešních letních popcornovek, věkerá temnota je pryč. A je to škoda. T3 byl výborný ale prostě více akční což mi k tématu Terminátora (původně šlo přeci o sci-fi thriler) nesedí. Dialogy jsou mělké ve stylu "Řekni něco srdcervoucího než přijde další termoska", hudba natolik nevýrazná že si všimnete jen ikonické hlavní melodie. Ale i v ději v "současnosti" lze najít drobné odkazy, třeba jako že Danny, syn Milese Dysona teď vede Cyberdyne Systems takže to jako celek drží celkem pohromadě. Herci bohužel nic moc, kromě samozřejmě starého ale ne zastaralého Arnieho, jemuž ten cyber-parkinson prostě sekne a "taťku" mu sežerete i s navijákem. Takže nakonec sečtu-li kladné a odečtu záporné jsme na pěkných čtyřech hvězdách (film čistě za tři + čtvrtá za Arnolda). Řečeno slovy J. Cimrmana: "Tím se to vysvětlilo a dál bych se v tom nehrabal". Což vzhledem k post titulkové scéně, není evidentně v plánu ... He'll be back!