Babovřesky 3 (2015) odpad!

Strašně nerad udělují podle mě příliš přísné a obecné hodnocení "odpad". Kdo si přečte moje komentáře ví, jak vzácně tak činím, neboť pokud se mi film jako celek nelíbí, snažím se najít alespoň jednu pozitivní složku filmu (hudbu, efekty, nadsázku ...), prostě cokoliv, z čeho by se dala hvězda či dvě vykřesat. Nemám problém s tím přiznat že se mi Babovřesky a i z větší části dvojka líbily jako střeštěná odpočinková slátaninka, která alespoň rychle uteče a ruku na srdce - kdo se občas nezasměje hospodskému humoru? Jenže ta trojka je těžký průser a jak křešu tak křešu, tady nic nezmůžu. Za celý film jsem se ani jednou od srdce nezasmál (což u 1 a 2 ano) a děj je snůška trapných scének dovedených ad absurdum. O ději tedy mluvit nelze, o hudbě či humoru taky ne a když už jsem dumal, z čeho dostanu aspoň jednu maličkou hvězdičku, přišel konec s babkami u moře, který to definitivně zabil a věta, kterou jsem pošeptal manželce když naskočil titulek se jménem režiséra zněla: "Už by to neměl hulit, tohle bylo fakt moc". Jak jsem řekl, odpadů u mých hodnocení najdete minimum, ale musím jeden přidat. Snažil jsem se, opravdu.

Casper - První kouzlo (1997) (TV film)

Typická snaha vařit z páry slávy původního Caspera. Trikově slabé, skoro bez vtipu. Jako film na nedělní odpoledne pro děti to jde.

Cyranův ostrov (2009) (seriál)

Tohle je prostě typický Mládek a já mládkův humor prostě můžu. Samosebou že kadence humoru jako byla v Countryestrádách nebo v Čundrcountryshow to nedosahuje a je to statické ale o to větších frků se dočkáte. A navíc takových, že je nečekáte. Například geniální Jaroměř, jehož hláškování prostě nemá chybu a vždy dané myšlence nasadí korunu. Trestuhodně je ale upozaděná Kalamity Jane alias Lenka Šindelářová, nebo Milan Pitkin, jehož rádoby maďarské hlášky sice sem tam donutí ke smíchu, ale jeho komediální potenciál je větší a je to škoda. Kdo má rád Mládkův humor, přijde si na své. Kdo ho rád nemá, nedává mu to ještě právo házet tento počin do odpadu. Mě třeba nikdy nelíbil humor pana Horníčka, kupříkladu. Nepobavil, nerozesmál a přesto bych si jeho hovory H v životě nedovolil hodit do odpadu. Každý jsme jiný.

Číslo 5 žije (1986)

Zatracený popelnice!... Popelnice na pásech, vyzbrojený lejzrama! :-) Ale dvojka je lepší. Zejmén proto, že první díl je čistá komedie, bez složiteších a hlavně emotivnějších scén (kromě konce). Ale pořád je to solidní, pěkně zpracováná a roztomilá komedie. 70%

Deadpool (2016)

Tady dostaly vsechny Marvelovky krasne na prdel! Po vicero zklamani za posledni dobu dekuji za spraveni chuti. Deadpool je sileny,ukecany a servitky si rozhodne nebere. Oscar? Asi ne. Skvela prdel? To si piste!

Den nezávislosti (1996)

Jak tu už v komentářích padlo, nesmíte tu hledat co tam není, ale to co tam je je uděláno skvěle. Jako mladší jsem to neskutečně hltal a pamatoval si to celé zpaměti. Teď se lesk pravda již trochu ztrácí, ale itak musím (byť s odřenýma ušima) nechat za pět.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Pokud je první Den nezávislosti moje srdcovka a i u ní jsem psal že je dobré ulevit mozku a vzít prášky na potlačení alergie na patriotismus, pak u dvojky musím napsat, abyste mozek nechali rovnou doma a anti-alergiky se rovnou předávkovali. Emmerich byl vždycky megaloman a první ID musel trikově v roce 1996 posadit na zadek prostě každého. A triky byly drahé, takže bylo nutné se věnovat i ostatním aspektům filmu, jako je scénář, hudba, dialogy či postavy. Jenže máme rok 2016, triky jsou levné a lze je nacpat na celou stopáž, tak proč se výše zmíněným obtěžovat ne? Na druhou stranu nutno docenit zdárné přenesení charakterů a univerza z prvního dílu. Na každé scéně na vás dýchnou odkazy na jedničku což mě jako fanouška těšilo a vlastně film i zachránilo. Ovšem velkohubé projevy a kámošské plácání po zádech je vytaženo do takového extrému, kdy na konci jen čekáte, jestli jeden pilot přefikne druhého pilota, prezidenta, nebo rovnou mimozemšťana. A pokračování v duchu naznačeném na konci? Snad radši ne, díky.

Divoké vlny (2007)

Narozdíl od jiných 3D animáků mě tenhle moc nenadch, v rámci konkurence průměr.

Doom (2005)

Původně jsem chtěl dát pouze hodnocení bez komentáře, ale po přečtení jednoho z nich reagovat musím. "Je tu vidět kdo hru hrál a kdo ne ... přenesení třetího dílu se povedlo." Viděli jsme stejný film? Děj hry je úplně jiný, navíc je úplně vynecháno peklo, s hrou to má podobné jen jméno, BFG a FPS scénu, jinak nic. Triky slabé, The Rock nudný, a nízký rozpočet dýchá z každé strany. Když už se děj (nebo aspoň souvislosti) hry nedrží, mohl být úplně jiný a daleko lepší, tohle je jen snaha napodobit první Resident Evil. Jednu hvězdu za snahu a FPS scénu, víc jako fanoušek PC série dát opravdu nemohu.

Drákuloviny (1995)

O trochu slabší než Robin Hood a mnohem slabší než Spaceballs, ale stále jedna z nejlepších parodií. Scény jako pitva V. Helsinga nebo hypnotické ovládání osob či pojídání hmyzu mě vždy zaručeně pobaví. Nielsen je sice někdy hodně křečovitý a jeho poskok působí jako pěst na oko, ale přes tohle všechno - tři.