Šimon a Matouš (1975)

"Srovnejte si hodinky - jsou tři hodiny osm sekund. Kolik máte vy?" "Pů druhý" "Za pět minut půl třetí" "Tři čtvrtě na jednu" :-)) Dokonalé a zábavnější než H+S, idyž je to jejich kopie.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

"Když jsem ji tenkrát požádal o ruku, víš co mi řekla? -Ne,děkuji pěkně, chcípnout hlady dokážu i sama." A další a další. Nedá se řici, jestli je to lepší než jednička, nebo ne - každý z dílů má to co druhý ne. Ta poslední hvězda z nostalgie, ale i tak supr zábava.

Temný rytíř (2008)

Batman Begins se mi hodně líbil a už od přečtení kritik a nadšených ohlasů všech co film viděli jsem se na TR hrozně těšil. Film jako takový působí na několika různých frontách značně rozporuplně. Atmosféra skvělá, herci brilantní, příběh originální se spoustou skvělých nápadů. Na druhé straně zbytečně moc dialogů a příšerně natažená stopáž. Ve většině případů sice je na co se dívat, ale hluchých míst je taky dost. Akce, zakládající si hlavně na různých detonacích, destrukcích čehokoli ale lavně rámusu. Nutno podotknout, že zážitek z filmu mi značně pokazil zvuk, který byl dost nevyvážený (vina provozovatele). Scén s akcí je dost, ale žádná mi nepřišla taková, aby mi na rtech uvízlo "cool" nebo něco podobného. Joker je padouch a psychopat jak má být, Harvey se taky celkem povedl. Hudba velmi, velmi dobrá. Abych to shrnul: Parádní akčně-psychologický thriller, který ovšem kazí přemíra dialogů, natažená stopáž a nedodělky u některých scém .... a debil zvukař! Doufám ale, že shlédnutí na DVD mé hodnocen'í ještě zvedne, film na to rozhodně má, ikdyz hodnocení IMDB je přehnané. 80%

Terminátor (1984)

O chlub horší než dvojka, o dva chlupy lepší než trojka. Buď jak buď, vynikající závaba, ale dvojku mám raději, navíc mi sedě starší dabing. (Ten kde Terminátora NEmluví Soukup).

Terminator Genisys (2015)

No, jak začít. Asi tak, že T1 ani T2 nebyly překonány. Ale taky se nejedná o žádný průšvih nebo terminování značky, jak tu někdo poznamenal. Tento film se snaží Terminátora restartovat a připravit půdu pro nové díly, minimálně jeden další je už potvrzený. Jenže on je to částečně i remake, neboť přímo bere některé ikonické scény, (zejména z T1) a nabízí jejich alternativní podobu zasazenou do změněné časové linie. A právě tyto scény mně jako fanouška potěšily nejvíc. "Vaše šaty, dejte mi je!" a krádež kalhot bezdomovci v podání K. Reese prostě mají novou šťávu a ta chutná dobře. I nový šikmooký T-1000 má stejně drsně kamenný kukuč jako ten v podání R. Patricka v T2. Jenže právě v momentě kdy se T-1000 odporoučí ztratí děj a scénář jasně tah, nebo lépe řečeno přepne styl děje z T1/T2 spíše na T3 a nedopadá to nejlépe. Stane se z toho divoká akční jízda přesně ve stylu dnešních letních popcornovek, věkerá temnota je pryč. A je to škoda. T3 byl výborný ale prostě více akční což mi k tématu Terminátora (původně šlo přeci o sci-fi thriler) nesedí. Dialogy jsou mělké ve stylu "Řekni něco srdcervoucího než přijde další termoska", hudba natolik nevýrazná že si všimnete jen ikonické hlavní melodie. Ale i v ději v "současnosti" lze najít drobné odkazy, třeba jako že Danny, syn Milese Dysona teď vede Cyberdyne Systems takže to jako celek drží celkem pohromadě. Herci bohužel nic moc, kromě samozřejmě starého ale ne zastaralého Arnieho, jemuž ten cyber-parkinson prostě sekne a "taťku" mu sežerete i s navijákem. Takže nakonec sečtu-li kladné a odečtu záporné jsme na pěkných čtyřech hvězdách (film čistě za tři + čtvrtá za Arnolda). Řečeno slovy J. Cimrmana: "Tím se to vysvětlilo a dál bych se v tom nehrabal". Což vzhledem k post titulkové scéně, není evidentně v plánu ... He'll be back!

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Možná trochu ukecané, zato poměrně dobře propletené s původními děkovými prvky Terminátorů 1-2. Dobře zvládnuté akční scény, jen ti Terminátoři jsou trochu málo "terminátoří", ale to je striktní vazbou na Arnieho. Ne, vážně. Když nečekáte zázraky, dá se na to v pohodě dívat. Myslím že jako seriálový Terminátor je to solidní, jsem zvědav jak to udělají aby to souviselo s dějem T3. Hudba velmi dobrá ikdyž na na Brada Fiedla to samozřejmě nemá. Jako ortodoxní fanoušek Terminátorů říkám: Dá se to!

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Je snad třeba k tomuto filmu ještě něco dodat? Jestliže platí pravidlo, že většina filmových "dvojek" je vaření z odvaru prvního dílu, tak u tohoto filmu to 100% neplatí. Po všech stránkách dokonalé, jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Původní český dabing kratší verze byl daleko lepší. Ten nový na DVD (sběratelská edice je skvost) za moc nestojí, to už radší titulky.