Maniac Cop (1988)

V ulicích New Yorku začne řádit šílený vrah v policejní uniformě. Obyvatelstvo je zděšené a výsledkem je zastřelený nevinný policista. Média si žádají urychlené vyřešení případu a tak je do vazby vzat policista Jack Forrest (Bruce Campbell). Ten je ovšem nevinný a společně se svou kolegyní zjistí hrůzná fakta. Vrahem je Matt Cordell (Robert Z'Dar), bývalí vyníkající policista, který byl v minulosti křivě obviněn a odsouzen do vězení, kde jej brutálně napadli a pobodali spoluvězni. Matt byl oficiálně prohlášen za mrtvého, v pitevně však jeho srdce opět začalo bít a Matt se rozhodl pomstít na obyvatelích New Yorku...Další klasika VHSek s notkou dávkou husté atmosféry a temné duše dnes již kultovního Matta Cordela. Na druhou stranu je scénář hloupý a nedotažený, ale tohle zachránili fajn herci. Kdysi asi pecka, dnes ale průměr. 55%

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Hitch (Will Smith) je randeolog, který pomáhá mužům získat své vysněné ženy. Jednoho dne si s ním sjedná schůzku účetní Albert (Kevin James), který je bezhlavě zamilovaný do celebrity Allegry Coleové (Amber Valletta). Aby si Allegra vůbec Alberta všimla bude potřebovat Hitchovi rady. Po několika dnech si Allegra skutečna Alberta všimne a sjedná si s ním schůzku. Toho si nemůže nevšimnout tlupa bulvárních novinářů včetně krásné Sary Melasové (Eva Mendes), která učaruje svým kouzlem právě Hitche. Ten se najednou sám ocitá před problémem, jak Saru zaujmout natolik, aby si s ním dala rande...Příjemná romantická komedie s ukecaným Smithem a ještě lepším Kevinem Jamesem. První půlka mi přišla velmi zábávná a mnou tento dlouho opovrhovaný film, mě velmi bavil. Ve chvíli, kdy se ale Smith snažil balit Mendesovou, už mi to tak originální a vtipné nepřišlo, což byla škoda. Každopádně myslím, že film tahá spíše sympaťák Kevin. 60%

Hostel (2005)

Trojice kamarádů cestuje po Evropě, aby si užili co nejvíce sexu, alkoholu a drog. Na jedné párty v Holandsku jim tamní lidé poradí, aby jeli do jistého hostelu kousek od Bratislavy. Kamarádi se rozhodnou tuto štaci otestovat a zjistí, že pověst nelhala. Dostanou pokoj s trojicí dívek, s kterýma si noc co noc užívají. Vše se změní ve chvíli, kdy se jeden z nich ztratí a po další alkoholové štaci dokonce i druhý. Poslední z trojice své dva kamarády hledá a posléze narazí na drsnou realitu. Oba byli nejdříve mučeni a pak brutálně zavražděni bohatými lidmi, kteří platí vysoké částky za to, aby mohli bez důsledků zavraždit člověka a to tou nejpomalejší a nejbolestnější smrtí...V té době obrovská reklama na šokující horor odehrávající se na Slovensku, který je tak brutální, že nic podobného nikdo nikdy neviděl. Asi tak zněli hlášky z trailerů a dokonce i z rozhlasových stanic. Já se ani nedivím, že má tento film tak malé hodnocení, protože jestli tolik lidí spěchalo do kina a ve výsledku dostali lehké softporno s přívlastkem bezduchého torture, tak si to jednoduše Hostel zaslouží. Mě ale film celkem pobavil, hezky jsem u něj vypnul a navíc se pousmál nad tím, jak amíci zase jednou udělali ze slušné malé evropské země smradlavou hnusnou nechutnou díru. 50%

Po krk v extázi (2004)

Obchodník s drogami (Daniel Craig), který si pečlivě hlídá svou identitu má rád když je všechno pěkně v cajku. Své obchody kryje prostřednictvím realitní kanceláře, vybírá si pečlivě svou klientelu, nesnáší násilí a co je nejdůležitější, svým dodavatelům platí včas. Nyní se rozhodne koupit velké množství extáze od pošahaného magora Dukea (Jamie Foreman) a prodat jí dál se ziskem dalšímu kupci. To se ale pěkně přepočítal, protože po Dukeovi jde muž, který mu tuto extáti ukradl a hodlá zlikvidovat všechny, kteří o jeho zboží něco ví. Drogový propleten, plný nedorozumění a podrazů tak může začít...Dobří herci i příběh, sympatický Craig, krásná Sienna Miller a mlaďounký Tom Hardy. Dobrých herců bychom v této anglické krimi našli více. Bohužel to je nejspíš kámen úrazu. Těch postav je tu až moc, děj se netočí jen kolem hlavních hrdinů ale motá do příběhu mnoho vedlejších postav a ke konci už je všechno tak nějak rozhozené. Nebýt toho, určitě by mě tento počin zaujal více. Ale i tak slušné story. 60%

Lovecká sezóna (2006)

Boog je domácí grizzly, kterému je dobře v garáží u své paničky a rozhodně na tom nic nechce měnit. Jeho pohodlý naruší ukecaný jelen s jedním parožím Elliot, který mu ukáže, že na světě jsou i jiná pokušení, než jen mlsat v rozehřátém pelechu. Po velkém průseru v obchodě, kde hladová dvojice udělá pořádný čurbes, se Boogova panička rozhodne, že je načase jej vypustit do volné přírody. Naneštěstí se tak stane zrovna v době, kdy začíná lovecká sezóna a tak se na Booga, Elliota a další lesní zvířátka chystají pořádně nažhavení lovci...Příjemná animovaná komedie s fajnovou dvojicí medvěd-jelen a spoustou legračních scén a hlášek. Jen tomu prostě ještě něco chybělo. 60%

Three Timing (2003)

Mladá dívka Jesse (Jesse Jane) má podezření, že jí její přítel podvádí. Rozhodne se tedy, že jej půjde navštívit. Tři varianty příběhu nám ukáží, jak takovéto podezření může dopadnout...Jesse Jane v hodně průměrném pornáči s přiblbým dějem. štěstí, že to nebylo delší. Za zmínku stojí snad jen poslední scéna, kde Jesse ukazuje své kvality. 35%

Příběh kmotra (2013)

František Vedral (Ondřej Vetchý) je vekslák, který v tom umí chodit. Ještě před revolucí začíná s menšími kšefty, aby se pak pomocí vysoce postavených přátel, dostal až na špici české podniaktelské mafie. V patách je mu po dlouhá léta policista Cajthaml (Lukáš Vaculík), který ač se snaží sebevíc, stále se mu nemůže dostat na kobylku. I když je nadřízení odvolají s případu, šance se opět naskytne ve chvíli, kdy mu začne pomáhat Vedralova bývalá milenka Zuzana (Vica Kereks)... Do kina jsem šel s opatrností, protože už jsem se spálil s Kájínkem. Tentokrát jsem se ale vůbec nenudil. Ondra Vetchý ztvárnil mafiána na výbornou, Vaculík už tak dobrý nebyl, ale co. Nezapomínejme, že takovýchto českých filmů moc není a i když poukazuje na fakt, že je celá naše republika zkorumpovaná i přesto, že to přece všichni dobře víme, dokázali z toho tvůrci vymáčknout maximum. Já byl spokojen. 65%

xXx (2002)

Xander Cage (Vin Diesel) je kriminálník, který se živí tím, že na internet dává svá adrenalinová videa, při kterých neustále porušuje zákony. Gibbons (Samuel L. Jackson) je zase agent FBI, který hledá ty neostřejší hochy, které by mohl využít ve prospěch státu. Vybere si právě Xandera, který ač nerad projde testem a tak jej Gibbons posílá na přísně tajný úkol, který by Xanderovi zajistil beztrestnost. Xander je vyslán do Prahy, kde musí proniknou pod kůži ruské mafii, která chystá teroristický útok na všechna velká města světa...Trojitý X, je hold očividně nový James Bond, bohužel bez charisma, až moc vtipkující, až moc velký svalovec a až moc neohrožený. Akční scény jsou natolik přehnané, že by se šel i zmiňovaný Bond zahrabat. Ono je to ale všechno takové milé, člověk se u toho uvolní, zasměje a nakonec uzná, že když totálně vypneme mozek, dá se u toho celkem slušně pobavit. Fakt, že se film natáčel skoro celý v Praze a v zápětí se objeví scéna skalistých hor jako někde v Coloradu, mě fakt pobavila ze všeho nejvíc. Super. 60%

Vertical Limit (2000)

Sourozenci Peter (Chris O´Donnell) a Annie (Robin Tunney) přišli před třemi lety při banálním horolezeckém výstupu o otce. Peter nyní pracuje jako fotograf pro National Geografic a lezením po skalách už se nevěnuje, zatímco jeho sestra je pravý opak, na skalách je jako doma a nyní se chystá doprovodit miliardáře Elliota Vaughna (Bill Paxton) na K2. Výpravu však těsně pod vrcholem překvapí bouře, která usmrtí všechny kromě Annie, Elliota a vedoucího výpravy Toma (Nicholas Lea). Ti jsou ale uvězněni v ledových skalách hluboko pod lavinou a dochází jim kyslík. V tu chvíli shromáždí Peter skupinu lidí, kteří se na K2 vyznají a stoupají společně uvězněné trojici na pomoc...Tak začátek mi krapet připomínal Cliffhangera. Pak už sem čekal nějaké neštěstí na horách, přestřelky, výbuchy atd. No ale příběh se ubíral trošičku jinak a příjemně mě překvapil. Postavy si mě získali, držel jsem jim palce a celé to jejich dobrodružství jsem sežral. Mě to prostě bavilo, krásně jsem si u toho odpočal. 65%

Světová válka Z (2013)

Gerry Lane (Brad Pitt) prožívá se svou rodinou zcela běžné slunečné ráno. S manželkou vezou děti do školy, ale uvíznou v ranní zácpě. O chvíli později se jejich okolí změní v apokalypsu. Obrovská horda agresivních lidí, napadne nic netušící kolemjdoucí. Ti co přežili se dávají na útěk. Najevo vychází fakta, že se jedná o velmi zákeřný virus, který se šíří krví nakažených. Z těch se záhy stávájí agresivní nemrtví, kteří okamžitě napadají vše živé. Gerry je ovšem bývalí pracovník OSN a tak dostane díky svým známostem svou rodinu do bezpečí. Spoleječně s vycvičenou jednotkou je vyslán do Jižní Koreje, kde by mělo být epicentrum nákazy...Další z řady filmů čerpající z motivu zombie. Podobných filmů je spousta, nejbliže bych to přirovnal k 28 dnů poté. Ale i tento film dokáže zaujmout, navíc mě překvapil Brad Pitt, nečekal jsem že ho někdy uvidím v takovémto filmu. Dívat se na to dá, film pobaví i pár lekaček se dočkáme, ale nic nového nečekejte. 60%