Ruby Sparks (2012)

Calvin (Paul Dano) je mladý ale již velmi úspěšný spisovatel bestselleru, od kterého se očekává další knižní bomba. Calvin ale momentálně nemá žádné nápady a tak se spíše věnuje svému psovi a posilovně. Když se mu po několik nocí zdá o krásné dívce Ruby (Zoe Kazan) rozhodne se, že další knihu napíše právě o ní. Calvin však zažije šok, když se jednoho rána vzbudí a Ruby najde u sebe doma. Aby zjistil, že není blázen a že jí nevidí pouze on, představí jí svému okolí i rodině. Ruby je však opravdu skutečná a Calvin se do ní zamiluje. Při psaní knihy však zjistí, že se Ruby mění podle toho co Calvin napíše a zjistí, že Ruby je skutečně stvořená jeho fantazií...Tak námět je skutečně výborný a film mohl být adept na komedii roku. Pokud se totiž do filmu přidá kapánek sci-fi (podobně jako v Méďovi), tak se na tom můžou tvůrci i herci doslova vyřádit. Potenciál je však vydatně nevyužitý a i když film nenudí a celkem to odsejpá, chybí tomu větší dávka vtipu. Ale i tak slušná porce zábavy. 60%

Druhá šance (2012)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) zrovna slaví 31 let manželství. Ovšem jejich manželské soužití, je již dávno mrtvé. Spí každý ve svém pokoji, málo spolu komunikují a o nějaké společenském večeru nemůže být ani řeč. Kay však touží po tom, aby se jejich manželství opět vzkřísilo a tak se rozhodne vzít svého manžela do městečka ve státě Maine k velmi uznávanému manželskému poradci, který jim má pomoci manželství opět oživit...Pohodové romantické drama o stárnoucích manželích, kteří opět touží nalézt ztracenou lásku. Ústřední dvojice Streep-Jones je vybrána dobře a role manželů jim sedla dobře. Carell už je tam spíše do počtu. Jinak ale filmu chybí potenciál a chlapy to asi moc bavit nebude. 50%

Hra na zajíčka (2010) odpad!

Newyorská prostitutka si jednoho dne nasedne do kamionu k řidiči, se kterým si šňupne koks a očekává, že po ní bude chtít také sexuální služby. Řidič má však jiné plány, ženu uspí a spoutá ve svém přívěsu. Poté náklaďák zaparkuje za městem mimo silnici, kde dívku čekají nejhorší dny jejího života...Snímek, na který jsem se dlouho těšil začíná orálním sexem, koksem, dalším sexem, koksem, výpraskem, koksem atd. Nápad natočit film černobíle byl velmi zdařilý, snímku dodává na autentičnosti. Jakmile se však šlapka seznámí s hlavním trýznitelem, jde veškerý nadějný nápad na brutální sadomaso řezničinu do hajzlu. Film je tak špatně sestříhaný (někdo tomu říká mistrovské dílo, já fušeřina), že jsem měl sto chutí se na to nedodívat. Místo pořádně hustého mučení, znásilnění a torture uvidíme pouze spoutanou nahatou šlapku, které zvrhlík oholý hlavu, nasadí přiblblou masku a pak si s ní hraje venku na honěnou. Ach jo, takový potenciál a takto zmršený. 10%

Scanners (1981)

V obchodním domě je zadržen telepat Cameron Vale (Stephen Lack). Je odvezen do výzkumného střediska, kde jej lékaři učí, jak správně zacházet se svými schopnostmi, protože hrozí, že svými myšlenkami může usmrtit nevinného člověka. Po dokončení výcviku, je poslán aby zneškodnil velmi nebezpečného telepata Darryla Revoka (Michael Ironside), který láká lidi s těmito vyjímečnými schopnostmi do svých řad, aby společně ovládli lidskou rasu...Začátek slibný, další průběh filmu spíše směšný, zdlouhavý a nudný. Vím, že film má již své roky, to ale neomlouvá skutečnost, že je to další film Cronenberga, který mě nebavil. 35%

Město (2010)

Čtyřčlenná banda zlodějů vedená Dougem MacRayem (Ben Affleck) se právě chystá vyloupit banku. Jako rukojmí si vemou vedoucí Claire (Rebecca Hall), kterou ale brzy propustí. Díky tomu, že ji vezmou řidičák tak parta zjistí, že Claire bydlí jen čtyři bloky od jejich čtvrti. Když jde jednoho dne Doug do prádelny, potká tam právě Claire a dá se s ní do řeči. Z tohoto rozhovoru se vyklube rande a dvojice se do sebe zamiluje. Mezitím nutí parta Douga k dalšímu přepadení a i když má Doug v plánu se vším přestat a odjet s Claire za kopečky, parta jej nakonec přinutí. To už je jim ale v patách FBI a čtveřice musí rychle vymyslet plán, aby neskončili ve vězení...Film trošičku připomíná o dost lepší Nelítostný souboj. Ale i tak jsem se ty dvě hodinky nenudil a na hodnocení jsem nepřidal, protože jsem to vše už někde viděl. Scénáři chyběl větší nápad. Jinak slušná porce zábavy. 60%

Svatá čtveřice (2012)

Dva manželské sousedské páry vedou spokojený i když nudný milostný život. Jsou ale velmi dobří přátelé a tak když se Ondrovi (Hynek Čermák a Vítkovi (Jiří Langmajer) naskytne příležitost odjet na služební cestu do Karibiku, vemou své manželky s sebou. Zde si po práci užívají pohody, slunce a moře a vzájemně spolu koketují. Po několika fajn večerech je napadne, že by si mohli prohodit páry a vyzkoušet čtyřku. Tuto zálibu si poté přivezou do svých domovů...Celkem nudný film oblíbeného režiséra Hřebejka, který tentokrát hrubě přestřelil. Díky krátké stopáži se film dá v pohodě zkouknout, ale žádné drama ani romantiku zde nehledejte. 35%

Blikající světla (2000)

Čtyři kamarádi okradou o spoustu peněz otrlého kriminálníka a rozhodnou se utéct do Barcelony. Při přestřelce je však jeden z nich zraněn a oni se ukryjí v opuštěné chatrči v lesích. Vedoucí party Torkild (Søren Pilmark) již však nadále nechce utíkat a chce začít spořádaný život. Proto polorozpadlou chatrč koupí za ukradené peníze a chce z ní udělat restauraci. Minulost je však dohání a zločinci jsou partě na stopě... Začínám mít v oblibě tyto drsné severské filmy. Kombinace kriminálky s nádechem černého humoru se ale díky nesympatickým hercům a debilním flashbackům tentokrát moc nepovedla. 50%

Havran (2012)

Edgar Allan Poe (John Cusack) je spisovatel hororových povídek, který ovšem momentálně ztratil spisovatelský cit a nemůže navázat na několik svých bestsellerů. Navíc se v jeho okolí začínají stávat velmi brutální vraždy, které jsou až příliš podobné vraždám v jeho povídkách. Případ vyšetřuje detektiv Fields (Luke Evans), který si Edgara přizve jako spoluvyšetřovatele. Pro Edgara se případ stává osobním v době, kdy je vrahem unesena jeho přítelkyně Emily (Alice Eve)...Film je celkem zajímavý, vraždy hezky udělané, herci i dobové kostýmy taky zaujmou. Děj je ovšem přetažený a film se začne v půlce filmu vléct a divák si to musí protrpět. Finále už je zase o něco zábavnější. 60%

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Charlie (Logan Lerman) je typický outsider, který jde právě do prvního ročníku na střední školu. Zde by si chtěl konečně najít nějaké kamarády, ale protože je prvák a navíc šprt, nikdo o něj nemá zájem. Jeho dosavadní nudný život se změní na fotbalovém zápase, kde potká studenty posledního ročníku, Patricka (Ezra MIller) a jeho nevlastní sestru Sam (Emma Watson). Ti jej seznámí se svými dalšími kamarády a Charlie rázem zkouší jaké to je pít alkohol, experimentovat s drogami, vymetat mejdany a dělat vše co jeho vrstevníci. Čím více času s nimi tráví, tím více si uvědomuje, že se do Sam zamiloval. Ta je však zadaná a tak začne Charlie chodit s její kamarádkou Mary Elizabeth (Mae Whitman). Charlie ovšem ví, že jeho srdce patří jiné...Ani sem nedoufal, že někdy najdu romantické drama s tak kouzelným, otevřeným, atraktivním a vyjímečným příběhem. Je příjemné dívat se na nový film, který je natočen moderně a přitom se odehrává v době kdy nikdo neměl ani mobil. Jestli se tento film nějakým zázrakem vytratí z nabídky potemnělých kinosálů, podobně jako třeba Warrior, už opravdu nevím, co chcou distributoři víc. 85%

Drakova kletba (1993)

Dokument o životě a smrti nesmrtelné legendy Bruce Leeho. Uvidíme zde nejen unikátní záběry z jeho života, ale také ty nejlepší scény z jeho filmů a výpovědi těch nejbližších přátel a členů jeho rodiny...Dokumentů o Bruce Leem je už poměrně dost. Tento už patří mezi ty raritnější a i přesto že je velmi dobrý a zajímavý, už jsem viděl lepší. 70%