Volte mě! (2012)

Cam Brady (Will Ferrell) je jediným kandidátem na kongresmena v Severní Karolíně. Má však nečekaného konkurenta, věčného smolaře Martyho Hugginse (Zach Galifianakis), který přichází do hry díky penězům bratrů Motchovým, kteří potřebují, aby volby vyhrál ňouma, který bude skákat jak oni pískají. Z Martyho se však stane skutečně drsný protihráč a Cam musí vymyslet jak Martyho dostat ze hry. Díky vzájemným naschválům, které si oba kandidáti dělají, dochází mezi nimi k nesmiřitelné rivalitě a velkému nepřátelství...Konečně komedie, která letos pořádně pobavila. Ostatně Zach Galifianakis je téměř vždy zárukou úspěchu a když k tomu přidáme perfektně hrajícího Willa Farrella a spoustu nechutných a hnusných prasáren a trapasů, výjde nám z toho možná komedie roku. 75%

Coldplay: Live 2012 (2012) (koncert)

Hudební dokument zachycující poslední velkolepou koncertní šňůru britské kapely Coldplay...Ano jsem zaujatý. Jedna z nejlepších současných kapel na světě patří mezi mé srdeční záležitosti. Byl jsem svědkem pražského zářijového koncertu a zážitek to byl nepopsatelný. Kdo byl, může potvrdit. Toto DVD sice u nás nevyšlo ani s českými titulky ale to je úplně jedno. Komentáře, které jsou součástí filmu v prostřizích koncertu nejsou nikterak důležité. Hlavní je koncert a ten je úžasný. 100%

Princ a Večernice (1978)

Když jednoho dne Král (Vladimír Menšík) opustí své království, své panování nechá na svém synovi princi Velenovi (Juraj Durdiak). Mezitím co je král pryč, ožení své tři sestry s třemi ženichy, Větrníkem, Měsíčníkem a Slunečníkem. Když se král vrátí a zjistí, že jsou jeho dcery pryč, rozzlobí se a prince pošle sestry hledat. Princ se na cestě potká s mnoha úskalími ale také se svou novou láskou Večernicí (Libuše Šafránková). Tu chce ale pro sebe zlý čaroděj Mrakomor (Radoslav Brzobohatý) a tak se má princ co ohánět...Celkem dobrá pohádka s dobrými herci, ovšem se špatným střihem. Některé scény ani nedávají smysl, ale tak co. Své kouzlo to má a pohádky jsou určené pro děti a ti to asi moc řešit nebudou. 55%

S tebou mě baví svět (1982)

Tři ženatí kamarádi mají svou každoroční tradici. Každou zimu odjíždí na týden na chalupu do Beskyd, kde si užívají zaslouženého volno. Po osmi letech však jejim manželkám dojde trpělivost a na chlaupu s nima posílá i jejich malé děti. Ti si ale se starostí o děti příliš hlavu nelámou a myslí spíše na volné noční pánské jízdy. Manželky jim však utnou tipec...Na komedii století to myslím nemá, ale i tak je to nesmrtelná klasika na kterou se podívám každoročně. 70%

Hlas smrti (2005)

Jonathan (Michael Keaton) je architekt a za manželku má úspěšnou spisovatelku Annu (Chandra West). Ta bohužel jednoho večera havaruje se svým vozem a zahyne. Jonathana po pohřbu kontaktuje neznámý muž Raymond Price (Ian McNeice), který tvrdí, že s ním Anna mluví prostřednictvím audio a video zařízení. Jonathan tomu nevěnuje pozornost a myslí si, že mluví s bláznem. Po několika měsících mu však v kapse zazvoní telefon s Anninim číslem a Jonathan pozoruje, že se skutečně dějou podivné věci. Rozhodne se tedy, že Raymonda kontaktuje. To co poté uvidí u něj doma, je pro něj šokem...Hororový thriller, který se snaží děsit pomocí audio a video kazet. No až tak se to nepovedlo, pár lekaček tam sice je, ale pro zkušeného fanšmejkra nic nového. Scénář potřeboval ještě vyšperkovat, příjde mi to zfušované. 50%

Dobrý Will Hunting (1997)

Mladík Will Hunting (Matt Damon) dělá uklízeče na bostonské univerzitě. Zde vyřeší složitý matematický úkol a profesor Lanbeau (Stellan Skarsgård) s ním chce co nejdříve promluvit. Po drsné rvačce jej však najde ve vězení a jedinými podmínkami, které by zabránili jeho definitivnímu uvěznění jsou, že se bude dále zabývat a řešit velmi těžké matematické úkoly a že bude chodit na psycho terapie. To Will důrazně odmítá a všechny terapeuty zesměšňuje. Zaujme jej až profesor Maguire (Robin Williams), který pronikne do křehké Willovi duše...Jeden z nejúspěšnějších psyhologických filmů mě bohužel nezaujal. Scénář i herecké výkony jsou samozřejmě skvělé. Sezení mezi Damonem a Williamsem mě však nudili a já si k filmu tu svou cestu prozatím nenašel. 50%

První rána (1996)

Inspektor Chan (Jackie Chan) je vyslán na Ukrajinu, aby zde sledoval ruskou dívku Natašu (Nonna Grishaeva). Úkol se nezdá být složitý, až do doby než se Nataša setká se svým milencem, který obchoduje se zbraněmi. Životu nebezpečný úkol nadále pokračuje v Austrálii, kde Chan nádele pronásleduje zločince, kteří ukrývají jadernou hlavici...Opět Jackie Chan na kterého jsme zvyklí. Tyto filmy už pomalu nemají čím překvapit a tak potěší alespoň souboje ve žraloky naplněném obřím akvárku. Nevím zda to má ve skutečnosti něco společného z Police Story jak uvádí originální název. Jestli ano, je to jen slabý odvar předchozích skvělých dílů. 50%

Šílenci na prknech (2001)

Do krásných aljašských hor Bull Mountains přijede nový majitel lyžařského městečka, které dodnes dýchalo na návštěvníky klidnou a pohodovou atmosférou. Nový šéf však chce městečko předělat na obrovské horské středisko, plné restaurací a turistů. To se nelíbí místní partičce snowborďáků, kteří se pokusí udělat všechno proto, aby nekalé úmysly nového šéfa zarazili... Pohodová komedie připomínající starší snímek Lyžařská akamedie. Kromě partičky hlavních hrdinů, kteří se starají ve filmu o zábavu nebude chybět ani podlý padouch a spousta krásných děvčat. Jedna z rolí připadla také na Zacha Galifianakise, největšího trapáka ze slavných Pařeb ve Vegas a Bangkoku. 55%

Není úniku (1993)

Sam Gillen (JCVD) je trestanec, který je spolu s dalšími spoluvězni transportován do věznice. Při cestě je osvobozen svým kamarádem, který za to ovšem zaplatí životem. Sam se pak dlouhou dobu ukrývá v lesích poblíž venkovských farem. Zde se seznámí se dvěma dětmi a jejich matkou Clydií (Rosanna Arquette), která dovolí Samovi přespávat ve stodole. V době kdy se chystá Sam odjet na opraveném motocyklu, přepadne farmu banda ozbrojených mužů, kteří chtějí donutit Clydiinu rodinu prodat a opustit pozemek. Sam se tak musí rozhodnout zda unikne před spravedlností nebo pomůže novým přátelům...Van Damme zvolnil a i když film není taková karate pecka, na jaké jsme u JCVD zvyklí, tak tento snímek není rozhodně zase tak špatný. Je hlavně realistický, hlavní hrdina si nehraje na nesmrtelného bijce a i když je příběh jednoduchý jak facka, celkem slušně to odsejpá. Další Van Dammovky už tak zábavné nejsou. 50%

Prozrazení (2012)

Tajný agent Jeremy Reins (Stephen Dorff) se probudí uzavřený v kufru auta. Jediné co má u sebe je rádiová vysílačka. Díky ní se spojí s dalším agentem, který je rovněž zavřený v kufru. Postupem času zjistí, že byli uneseni teroristy, chystající se zabít prezidenta USA. Po Jeremym chcou, aby prozradil přísně utajené místo, kde se prezident schová při teroristickém ohrožení. Jeremy s teroristy nevyjednává a sám se snaží dostat se z této šlamastiky. V ohrožení však není jen on a další agenti ale také Jeremyho manželka Molly (Chyler Leight)...Průměrný thriller, který se celý odehrává v kufru auta. Kromě konce se ani nedočkáme nějaký velkých zvratů i když napínavé to celkem je. Závěr filmu překvapí ale nenadchne. 55%