Armageddon (1998)

Obrovský asteroid velikosti Texasu míří k naší planetě a jakmile dopadne, zničí na zeměkouli veškerý život. NASA povolává do akce vrtaře Harryho (Bruce Willis), který má dát dohromady tým, který poletí na asteroid,vyvrtá 800 stop hlubokou díru a odpálí jej. Harry si svůj tým vybere ze svých vlastních řad...Směsice akce,humoru,vzrušení,citu a lásky ve filmu Michaela Baye. Film, který si můžu pustit kdykoliv. Lepší je ovšem v originále. Škoda jen toho přílišného patriotismu. Přesto 90%

Arthur (2011)

Arthur (Russell Brand) je bohatý, rozmazlený fracek, který v životě nepracoval, prohání jednu sukni za druhou a hrozně chlastá. Jeho matka vede rodinnou firmu a chtěla by, aby Arthur konečně dospěl. Proto jej hodlá oženit s krásnou Susan (Jennifer Gartner), která by v budoucnu měla převzít vedení společnosti a která by dokopala Arthura k větší zodpovědnosti. Arthur si ale Susan vzít nechce avšak pod pohrůškou, že jej matka vydědí k sňatku přistoupí. Do cesty se ovšem postaví náhodná Arthurova známost Naomi (Greta Gerwig) do které se Arthur zamiluje. Zvítězí nakonec láska nebo peníze?... Remake filmu z roku 81 mě hrozně překvapil. Brand hází jeden vtip za druhým a ani čím dál víc přeslazenější druhá půlka filmu mi nevadila. Konec je navíc již předem známý jak to tak v těhle filmech bývá, ale díkybohu, tady je to úplně jedno. Arthur je taková typická Sandlerovka bez Sandlera a to já můžu. 65%

Atentát na střední (2008)

Bobby (Reece Thompson) je mladý reportér školních novin, který nijak nevyčnívá z davu studentů. Jednoho dne se na škole ztratí závěrečné testy všech studentů a Bobby se rozhodne, že se pokusí zloděje dopadnout a napsat o tom článek. Po několika pokusech je konečně úspěšný a odhalí, že za vším stojí ve škole oblíbený Paul Moore (Patrick Taylor). Je ale Paul skutečně onen viník nebo to na něj někdo nasražil???... To se dozvíte, když dokoukáte tuto zcela průměrnou kriminální komedii. Bruce Willis se mi zde celkem líbil. Role ředitele školy, který se s nikým moc nepáře mu sedla. Ani hlavní hrdinka v podání krásné Mischy Barton není k zahození. Příběh mi ale přišel až moc odfláklý. Nevím zda je námět ukradených testů důvod k natočení celého filmu. Na jedno podívání k nudnému mrazivému večeru dobrý. 45%

Atlas mraků (2012)

Atlas mraků představuje soubor několika příběhů, které se táhnou na různých místech světa od 19. století až přes vzdálenou budoucnost. Ukazuje osudové lidské činy v různých časových obdobích...Asi tak nějak se dá okomentovat tento rádoby megahit, který publikum očividně vynáší do nebes. Začínám mít pocit, že se zde shromážďují pouze filmový intelektuálové a že já jsem asi dost mimo mísu. Film mi nedal a neřekl vůbec nic, místo toho jsem čuměl do prázdna a čekal, že mě to alespoň na chvíli bude bavit. Pravda, světlé momenty se našli, ale jakmile začali hned taky skončili. Odpad sem nedal jen proto, že sem to vydržel do konce. Zklamání roku jako hrom. Zdejší vysoké hodnocení neumím pochopit, steně jako samotný film. 20%

ATM (2012)

Trojice kolegů právě odjíždí z firemního vánočního večírku a cestou domů dostanou chuť na pizzu. Bohužel ale u sebe nemají žádnou hotovost, tak zastaví u bankomatu. Ve chvíli kdy vybírají peníze, všimnou si venku muže, který bezdůvodně zabije kolemjdoucího pejskaře. Z obavy o své životy se uzavřou v bankovní budce a snaží se vymyslet, jak se neznámého agresora zbavit. Ten má ale svůj plán a s trojicí si začne úmyslně pohrávat...Hodně průměrný horor, kde neuvídíme vrahovu tvář, ani nezjistíme o co mu vlastně jde a proto to celé působí dost nesmyslně. Filmu navíc škodí, že se odehrává na dosti debilním místě a postavy se navíc chovají hrozně nesmyslně až mi to lezlo na nervy. Poslední dobou jsem ale viděl daleko horší kousky a tak sem se slitoval a dal filmu 50%

Ať vejde ten pravý (2010)

Dvanáctiletý Owen (Kodi Smit-McPhee) nemá žádné kamarády a ve škole je šikanován třemi staršími chlapci. Jednoho večera se seznámí s novou sousedkou, která se mu představí jako Abby (Chloe Moretz). V blízkém okolí se najednou začínají objevovat mrtvá těla a kolem bytů obou dětí se začne motat vyšetřující policista. Owen pomalu zjišťuje, že Abby není obyčejná dívka...Hororové drama s vyníkajícím dětským hereckým obsazením. I když to nebyl typický horor, hodně mě to bavilo a s napětím jsme očekával jak osudy dětí dopadnou. Myslím, že se to povedlo. Chloe nám ještě ukáže. 75%

Avatar (2009)

Bývalý mariňák Jake Sully (Sam Worthington) přilétá na planetu Pandora. Na tomto pozoruhodném světe obyčejný člověk nemůže přežít. Proto lidé vytvořili tzv. Avatara. Tvora, prostřednictvím kterého se Jake dostane mezi místní obyvatale Navi. Jake se postupně seznamuje s nádhernou planetou, nebezpečnými tvory ale hlavně s tamní kulturou. Chamtivost člověka však nezná mezí. Válka mezi dvěma národy je nevyhnutelná... Fantastické dobrodružství plné nádherných barev a fantazie. Příběh je sice předvídatelný, ale to je v případu Avataru úplně jedno. Pane Camerone, klobouk dolů. 75%

Avengers (2012)

Svět je v ohrožení. Naši planetu se chystají ovládnout mimozemšťané a jediní kdo nás dokáže ochránit před jistou zkázou, jsou Avengers. Skupina superhrdinů - Hulk, Iron Man, Thor, Kapitán America, Hawkeye a Black Window. Ti stojí proti zákeřným plánům Thorova bratra Lokiho. Bitva o planetu může začít...Tak film má určitě spoustu fanoušků a vyznavači fantasy budou jistě nadšeni. Mě trošičku zklamal příběh, na tak velký film mohl být scénář propracovanější. Zase na druhou stranu i když je film dlouhý, tak přehnaně nenudí a je vyvážený. Slušný průměr. 55%

Až do smrti (2007)

Anthony Stowe (Jean Claude Van Damme) je policista z protidrogového, který už nějakou dobu jde po svém bývalém parťákovi Callaghanovi (Stephen Rea), který se nyní dal na dráhu zločinu. Stowe ale taky není zrovna svatoušek. Díky němu zemře policistka, bere drogy a zahýbá své těhotné manželce s prostitutkama. Když už se zdá, že Callaghana dostane je velmi vážně zraněn kulkou do hlavy. Lékaři mu nedávají příliš šancí na úplné uzdravení, Anthonymu se to ale povede. Po půl roce kdy ležel v kómatu se vrací aby urovnal své dluhy vůči kolegům v práci a své manželce. Ta je ale Callaghanem unesena a tak musí Anthony vzít opět do rukou zbraň...Za poslední dobu jeden z těch lepší filmů s Van Dammem. Pořád to ale není taková hrůza jako se Seagalem. Film je docela svižný, místy působí trošku amatérsky, ale co byste chtěli po produkci z Bulharska. Na Van Damma slušný snímek. 45%

Baader Meinhof Komplex (2008)

Píší se 70. léta a skupina radikálů vedená fanatickou trojicí, která si přeje lidštější společnost, šíří kolem sebe paniku a hrůzu. Jejich brutální útoky neznají meze, snaží se vyděsit a zastrašit všechny, kteří se podílejí na podpoře americké vlády. V patách radikální skupině je šéf německé police, který má dostatek důkazů na to, aby dostal šéfy skupiny dostatečně dlouho za mříže. Jejich uvěznění však neznamená konec této radikální skupiny... Přiznám se, že jsem nečekal takto otevřený film, který divákovi ukáže vše jak historie píše, bez nějaké zbytečné cenzury. Bohužel mi ale nesedli herci a ani příběh mě nezaujal tak jak by mohl. V takto dlouhém filmu je pár dobrých a napínavých scén zoufale málo. 40%