Rytíři spravedlnosti (2020)

Úžasná, napínavá, vtipná, dojímavá komedie, která má, pro mě osobně, velice silnou message. Pro naši domácnost v podstatě Vánoční film. Jensen se zas jednou předvedl...

World Trade Center (2006)

Aby se místní intelektuálové neposrali, že si Američané, na rozdíl od nás, umí držet své hodnoty, že mají rádi svou zemi, a že je pro ně Bůh více, než terčem dementních vtípků. Samozřejmě, že film je částečně patetický - jak překvapivé u filmů ukazujících věci související s válkou, navíc z Ameriky! To bych opravdu nečekal! Patetičnost filmu je však naprosto unesitelné mezi. Chápu, že hodně lidí asi u Stona, profláklého komanče, čekala, že Stone rozjede podobně debilní konspiračku, jako u JFK a namísto toho se dočkali pocty -  to ovšem není chyba filmu. Film by si ode mě normálně zasloužil 4 hvězdy, ale tohle nespravedlivé hodnocení nemohu nechat tak, jak je a musím tedy filmu nadržovat.

Like House 2 (2021) (pořad)

Naprostá dokonalost, koučkovská nařčení o tom, že tato série je ještě horší, svědčí o tom, že neviděli ani jednu sérii. Praví fanoušci kvalitní televizní tvorby si tuto lahůdku mohou skvěle vychutnat.

Duna (2021)

Největší kinozážitek, co jsem kdy měl, od doby, co jsem viděl, také od Villeneuvua, Blade Runnera 2049. Denisův úm skloubit atraktivní mainstreamovou pompéznost s artovým jemným, křehkým sdělováním příběhu, se v Duně projevila naplno. Celá jeho filmová kariéra spěla právě tímto směrem, který nám přivedl to, co věřím, že je nový Pán Prstenů, Harry Potter či Star Wars. Villenueve by to ale nezvládl bez absolutně geniálně pro film upraveného scénáře a tvůrcovských špiček svých oborů - speciálně pak Zimmera, který nic tak originálního nesložil už nějaký ten pátek. Duna také pro mě osobně vykupuje herce, které jsem moc nemusel - Bautistu (který tolik prostoru tedy neměl) a Momou (který byl úžasný). Celý film ale táhnou nádherná Rebecca Ferguson a především naprosto dokonalý Timothèe Chalamet, který se pro roli Paula snad narodil - jeho talent herectví očima je něco nevídaného. Kdyby měl film dvojnásobnou stopáž, stále bych po projekci naříkal, že ještě nechci konec. Pro mě osobně nejlepší sci-fi film od Vesmírné Odysey a jeden z nejlepšísch filmů, co jsem kdy měl tu čest je zhlédnout.

Le Mans '66 (2019)

Poprvé sice fakt fajn film, ale nepřišlo mi to nějak světoborné. Druhé zhlédnutí zvedá požitek minimálně o 5 %, hrozně příjemná podívaná, dokonalá filmařina, úžasná dobovost. A úchvatný Bale.

Wrestler (2008)

Hodně nepříjemná (naturalisticky natočená) sonda do života lidí, kterým asi nikdy nebudeme moci rozumět. Syrové drama tak, jak to Aronofsky umí.

Fighter (2010)

Tak především film táhne chemie mezi Balem a Wahlbergem, kterejm by člověk těžko nevěřil, že jsou bratři, ale samozřejmě jsou všichni herci skvělý, obzvlášť skvělej výkon je McGee a O'Keef, kterej hrál poprvý v životě (sám sebe). Je úplně neuvěřitelný, jak dokázal Russell sportovní linku zmetaforizovat na páteř celýho vztahu obou bratrů, o to víc, když měl svázaný ruce tím, že příběh je reálnej. Naprostá bomba. 90 %

Orel Eddie (2016)

Málokdy se sportovnímu filmu zadaří, aby mi zatajil dech a já se v duchu modlil za to, aby to daný atlet zvládl. Orel Eddie jedním z těch filmů je.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Upřímně vůbec nechápu pokles hodnocení oproti prvním dvěma dílům. Poslední vzdor je skvělý akčňák s několika úžasnými emocionálními momenty, skvělými efekty a skvělou hudbou. Kvalita se drží.

X-Men 2 (2003)

Dobově neuvěřitelně skvělé efekty, skvělý záporák Stryker a klasicky kvalitní režie Singera. Co víc si přát.