Afro Samurai (2007) (seriál)

Uzasne, nadherne, krasna kresba, jemne pochmurny pribeh.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Velmi zle. Momentalne ma nenapada ani jedno pozitivum tohto skvostu. Cakal som ze to nebude bohvieco, ale toto ma prekvapilo. Uz som zabudol ake silne emocie (resp.slabe, zalezi od uhla pohladu) so sebou takyto odpad prinasa. Okrem efektov mi to pripomina inscenacie z Kosickeho studia z osemdesiatych rokov.

Avatar (2009)

Po vizualne a atmosferickej stranke dokonale dielo, ktore by si urcite zasluzilo plny pocet. Emocionalne projektily Cameronovho kinematografickeho gulometu ma zasahovali presne, citelne a hlboko pod kozu. No bolo zjavne, ze to ma byt velkofilm pre celu rodinu. Takze hlavne filozoficke posolstvo aj sekundarne myslienky filmu su, klisoidne a casto vidane v inych filmoch. A tiez rozmyslam ako mozno aj dalsi, ze ci dat filmu plny poct ked je priam linearne predvidatelny. Davam 4 a pol *, pol * uberam za jednoduchost a priezracnu predvidatelnost. Ale aj tak som mal z tohto filmoveho pocinu velmi prijemne pocity, a urcite patri medzi skvosty. (James, vdaka bohu, ze si sa posunul od toho fuckin' Titanicu konecne do normalnych vod)

Barbarella (1968)

V tej dobe to bol dost kontroverzny film. Viem z rozpravani ako na to chodili (za byvaleho rezimu) vysokoskolaci v Prahe, ked to premietali vobec prvy krat na nasom uzemi, navyse, ked povest ten film predchadzala milovymi krokmi. Ja som z neho citil taky zaujimavy nepopisatelny druh nostalgie.

Boží zápasník (2006)

Niektore gagy boli uzasne :) a ine boli uz X krat videne a ocakavatelne. Cele to stalo a padalo na J.Blackovi. Miestami tam boli "prazdne" chvilky a nebolo ich az tak malo - skoda, troska viac prace a bolo by to o uroven vyssie. 3 a pol *

Braindead - Živí mrtví (1992)

Geniálne. Toto nezabudnuteľné dielo je bezpochyby najvtipnejší splatter horor aký som kedy zhliadol a v mojom rebríčku vtipnych hororov nenahraditeľne zaberá prvú priečku. Týmto dielom si Peter Jackson nielen u mňa zabezpečil bezprostredné uznanie.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Jeden z najdokonalejších vojnových filmov/seriálov. Perfektne natočený, dej vstrebávate úplne prirodzene a postupne sa stávate jeho súčasťou. Atmosféru doby je "cítíť" tak dobre, že ju môžete priam vdychovať. Z filmárskeho aj z diváckeho hladiska sa jedná o výnimočný zážitok.

Cesta do fantazie (2001)

Zase jedinecny zazitok, ktory pretrvava este aj po filme. Zvlastne emociami nabite sceny zanechavaju v divakovi prijemné nezvyčajné dojmy, vlastne tak ako cely film.