• Fantasy

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Veľmi podarená prvá séria až na pár momentov jej nemám čo vytknúť. Skvelé scenérie, výborné napísané a zahrané postavy super kostýmy. Čo mi tu chýbalo bolo práve malo nakazených a malo súbojov s nimi. Inak súboje s ľuďmi boli na výbornú. Ale zas keď sa už tu tí nakazení ukázali boli spravený perfektne. Hernú predlohu nepoznám tak som si sériu vychutnal bez toho aby som poznal herný príbeh. Prvá séria bola pomerne napínavá a už teraz sa teším na pokračovanie, hodnotím 92%.

Le Mans '66 (2019)

Tento film bol pre na totálny odpál. Milujem autá aj motoršport a tento film bol pre mňa dačo neskutočné. Síce som sa k nemu dostal až teraz hanba mi ale dal so si to užil som si to a som ostal nadšený. Samotné scény s autami vo mne vyžarovali šťastím a nevedel som sa na to vynadívať. Herecky zvládnuté od všetkých na výbornú do toho skvelá hudba a rev motorov. Dokonca na konci filmu ukapla aj slzička, dojal ma ten film čo sa mi často nestáva.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Začiatok síce pomalší ale aj tak skvelý. Niektoré scény boli napínavé a mali skvelú atmosféru. Postapokaliptické sci-fi ja môžem a očividne toto mi bude sedieť. Bude to zaujímavé. Hry som nehral, príbeh nepoznám tak možno o to viac si to užijem.

Avatar: The Way of Water (2022)

Pohltilo ma to. Ten vizuál bol neuveriteľný až dychberúci. Podvodné scény boli také skvelé a tak ma pohltili, že som sa až pristihol ako sa snažím nedýchať s nimi a robím s nimi tréning. Oplatilo sa počkať a v malo prípadoch sa pokračovanie takto vydarí. Klobúk dole pred James Cameron opäť raz posunul kinematografiu na iný level. A už teraz sa teším na pokračovanie, snáď príde už čoskoro a nebude to nekonečné čakanie.

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Skvelá oddychovka ku sviatkom. Skvelé som sa zabavil, zasmial. Super Vianočná rodinná oddychová komédia, pobaví. Humor nenútený fungovalo všetko prirodzene. James Gunn je pán.

Bullet Train (2022)

To bola jazda doslova. Celý film sa vlastne odohrával vo vysokorychlosnom modernom japonskom vlaku. Osobne som do teraz podobný film nevidel ale tu sa sakra bavil. Film mal gule, skvelých hercov, ktorý sypali hlášky jedna radosť a bavil som celú dobu na tom. Dej pomerne jednoduchý ale dobrý, akcia a súboje skvelé. Nemám čo vytknúť.

Black Adam (2022)

Black Adam sa mi osobne dosť páčil. Ako vždy príbeh priamočiary, hlavný hrdina si šiel celý film svoje nenechal sa prakticky nikým ovplyvniť ani zmeniť. The Rock si tú rolu užíval každú sekundu na plátne a podľa mňa podal dobrý výkon a Adama zahral skvelo. Čo sa mi ale najviac páčilo bol soundtrack, ten bol geniálny. A kupodivu aj efekty boli dobré a nebol v tom bordel. Nebojím sa tomu dať plný počet hviezd lebo fakt som sa bavil bolo to temnejšie ale občas padla aj skvelá hláška, na ktorej som sa schuti zasmial.

Top Gun: Maverick (2022)

Jedným slovom nádhera. Kto tento film neuvidí v kine je to škoda. Takýto kino zážitok som už dlho nezažil. Keď som odchádzal z kina bol som hotový úplne v hlave som mal stále songy z filmu, bol som vysmiaty od ucha k uchu. Štýl akým bol film natočený to bolo dačo neskutočné mal som pocit, že som tam s nimi v stíhačkách a lietam tam s nimi, prežívam každú zákrutu to preťaženie proste každý moment. Nostalgia z prvého filmu tam bola originálne a pôvodné songy boli, bez nich by to nebolo ono. Dej fantastický priamo dych berúci, obsadenie hercov na čele s Tomom Cruisom skvelé. Potešilo aj cameo Icemana, bolo to silné. Nebojím sa povedať, že 100% si to zaslúži, ani raz ani sekundu som na nenudil, prikovaný som bol do sedadla od samého začiatku do samého konca. A som rád, že som si to dal s dabingom pretože takto som sa plne sústredil na film a užíval si každý moment. A dabing stál za to dobré to nadabovali aj hlášky boli super nadabované, s chuti som sa bavil celý čas.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Tak máme za sebou finále Jurského sveta. Priznám sa, že nová trilógia sa mi viac páčila ako tá pôvodná. Finále na nesklamalo, dej bol síce predvídateľný ale tým, že som na v tom nešprtal a vypol som hlavu užil som si to, napätie nechýbalo, skvelá atmosféra, hudba, efekty, sympatické postavy ako vždy a samozrejme veľmi potešil návrat postáv z pôvodnej trilógie to bola proste pecka. Akcia zvládnutá na jednotku, brilantná kamera, strih, a top akcia celého filmu bola asi na Malte...som si pripadal ako v Mission Impossible xD. A samozrejme aj akcia s dinosaurami bola skvela. Predsa len jedno malé mínus a to hlavný záporák....akože celý film som si myslel, že to je pokazený Tim Cook. Ale dám plný počet lebo vážne som sa nenudil ani minútu.

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

Tak toto bol kvalitný odpál. Úplné má to pohltilo a užil som si to sakra na plno. Každá postava mala svoj účel, nikto tam nebol zbytočný, žiadne zbytočné ani trápne scény neboli proste krutoprísne fantasy ako ho mám rád. V tejto sérii proste boli tak dokonalé napísané charaktery, že nikoho sa nedalo nemať rád aj záporné postavy boli proste top, človek ani nevie komu fandiť. A samozrejme sountrack bol boží a ako fanúšik Imagine Dragons som sa veľmi potešil keď som zistil, že naspievali titulnú pieseň ku každej epizóde a dokonca sa aj objavili v jednej scéne v bare kde spievali ten song a to ma extrémne odpálilo. Najviac som si asi obľúbil asi Caitlyn, proste veľmi sympatická postava ktorú dúfam, že uvidíme aj počas druhej série ale na ostatné postavy ako Vi, Jinx a zbytok partie. A veľmi sa teším na ďalšiu sériu, už teraz sa neviem dočkať a s určitosťou viem povedať, že asi najlepší seriálový počin v roku 2021. (Hru som nehral ale seriál ma chytil).