• Fantasy

Captain Marvel (2019)

Marvel znova nesklamal. Naservíroval nám niečo nové, niečo čo tu ešte v marvel nebolo. Film kde hrdina nie ne chlap ale žena. Drsná žena. Vôbec som sa nenudil. Oci som nevedel odtrhnúť od plátna. Figuroval tam úplne prirodzený humor, nič nasilu. Smial som sa v jednom kuse takmer. Konečne sme sa dozvedeli niečo viac o Cree, navštívili sme nové planéty. Chémia medzi postavami sedela na jednotku. Brie Larson bola perfektná voľba do roly Carol. Nick Fury a ten kocúr najlepšie duo v MCU. A konečne vieme ako prišiel o oko. I keď čakal som inak ale aj to dá dalo čakať vpodstate. No.... Thanos teš sa!! A Coulsona sme zas konečne videli ako ešte len zelenáča. Ale tá rada Scrull bola dosť zaujímavá, a ja si myslel že to oni budú ty zlý ale nevadí aspoň dávali hlášky za hláškou. No uz sa teraz ani neviem dočkať Endgame ani to všetko skončí tá hlavná dejova linka a stane sa Carol nová hlavná postava MCU lebo rozhodne vie čo robí a ide si za tým.

Coco (2017)

Toľko farieb až sa mi hlava zamotala. Výborný animovaný film, ktorý vie veľmi pobaviť, zaujať a donúti vás zabudnúť na okolitý svet a nechá vás vtiahnuť do deja farieb a kvalitnej muziky.

Co kdyby...? - What If... Captain Carter Were the First Avenger? (2021) (epizoda)

Tak máme tu v poradí štvrtý seriál od MCU toho roku a zatiaľ najslabší štart bohu žiaľ. Animácia bola dobá hudba v pozadí tiež tak trochu má to vratilo do čias prvého Kapitána Ameriky čo bol aj zámer tvorcov a vyšiel ale príbeh celkovo taký priemerný. Možno som očakával trochu viac. Každá epizóda by mala byť o niečom inom a ukázať nám možnosti multivesmíru na čo sa aj teším tak snáď to nebude také sklamanie ako pilotný diel.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Druhý Dr. Strange ma mierne sklamal musím priznať. Samotný príbeh bol skvelý, originálny s pár šialenosťami. Páčil sa mi hororový nádych, napätie, soundtruck, postavy, a opäť raz skvelý humor. Čo sa mi ale nepáčilo bol scenár, ten ťahal film k dnu a veľmi, miestami som sa veľmi nudil až som sa pristihol, že nevnímam o čom kecajú proste zle, ďalej nevyužité niektoré nové charaktery a proste tak ako rýchlo nám ich predstavili tak rýchlo ich aj odpratali, veľmi krátka stopáž tomu tiež moc nepomohla, pretože multiverse nám neukázali tak ako si zaslúžil podľa mňa a tiež sa postavy za ten čas nedokázali tak rozvinúť ako pri iných MCU filmoch. Proste Dr. Strange 1 bol o dosť lepší. Dávam tak 75% snáď tretí Strange bude lepší a premakanejší.

Falcon a Winter Soldier - Celý svět se dívá (2021) (epizoda)

Tak toto bola šupa. Čim ďalej tým lepšie a lepšie. A ten koniec akože som nečakal. John Walker je sviňa. To bude ešte tak dlho nenávidená postava, že netuším či ho v blízkej budúcnosti niekto tromfne, ako okej naserie keď ti zabijú parťáka ale toto čo spravil na konci bol úplne šialený anarchický čin. Tento chlap nie je ani omylom hodný štítu Kapitána Ameriky. Som zvedavý na finále. Škoda, že to to bude už o dva diely. Ale teším sa na pokračovanie.

Falcon a Winter Soldier - Jeden svět, jedno lidstvo (2021) (epizoda)

Tak to bolo perfektné finále. Na to, že to malo niečo okolo 45 minút ak sa nemýlim bolo to nabité akciou, napätím, emóciami a prekvapeniami. Takto ma vyzerať finále. Musím sa priznať, že John Walker sa mi v tejto epizóde sakra páčil, trio Sam, Bucky a John vo finálnom súboji bolo perfetkné a veľmi to fungovalo. Opäť niektoré postavy prijali svoje ďalšie komixové ja. Celkovo hodnotím seriál veľmi kladne. Povedal by som, že rovnako sa mi to páčilo ako WV a už sa teším na Lokiho, ďalší MCU seriál. V tomto období síce máme menej MCU filmov ale za to tieto seriály to celkom vynahradzujú. Len škoda, že to malo iba 6 epizód. Ale verím, že sa čoskoro s týmito postavami opäť stretneme v nejakom MCU projekte. Moja najobľúbenejšia postava tohto seriálu je jednoznačne Bucky. Ale celkovo som fanúšik Winter Soldiera už od druhého CA:WS.

Falcon a Winter Soldier - Power Broker (2021) (epizoda)

Po dvoch trochu ale len trochu slabších epizódach sa tento diel pekne vydaril. Konečne Bucky akého sme si zaslúžili a videli sme ho si pekne zabojovať. Zemo je cool postava aj keď záporná ale tak ani sa mu nečudujem keď stratil všetkých. Pekne nám ukázali jeho príbeh aj keď tak zrýchlene ale dobre to spravili. Som zvedavý aké má ešte úmysly a čo spraví Sharonina prítomnosť veľmi potešila, vidieť že je vo forme. Nový Cap je otrasný neznášam ho a asi ani nikdy nebudem. Sam, Bucky a Zemo podarená trojka to schvaľujem. Snáď nie len na jednu či dve epizódy ale na dlhšie :DD. Tak sa teším na nové časti a verím, že to bude lepšie a lepšie. Oceňujem aj zameranie na osobné problémy jednotlivých postáv ako sa s nimi pasujú, rovnako sa mi páči ako ukazujú svet po Thanosovi. Dnešní diel zatiaľ topka.

Falcon a Winter Soldier - Pravda (2021) (epizoda)

Túto epizódu som si náramne vychutnal. Opäť sme sa vrátili ku štýlu v akom sa niesla prvá epizóda, ale táto epizóda bola lepšia, hlbšia a viac domyslená. Úvodný súboj bol skvelý, vidíme aký schopný a silný je John Walker. Wyatt Russell exceluje v tejto roli ,,záporného" Captain America, veľmi sadol do tejto role, ale priznám sa, že je mi ho občas ľúto, mal to ťažké v boji a to ho poznačilo plus to sérum mu k dobrote veľmi nepomohlo zahmlilo mu zdravý úsudok a všetko čo robí či už dobré alebo zle považuje za správne. V tejto epizóde veľmi fungovala chémia medzi Buckom a Samom. Scéna na lodi a u Sama doma patrila podľa mňa medzi top scény tohto seriálu doteraz, toto veľmi vyšlo. A teším sa už na finále a ako to všetko skončí. Veľká škoda, že táto mini séria má len 6 epizód ale aspoň sú dlhšie, niečo ako mini film.

Flash - Honey, I Shrunk Team Flash (2018) (epizoda)

Toto bol dosť dobrý diel. Nečakal so že Cecil bude meta. Chudák Barry zas bude mat väčšie problémy a ten blby strážnik/policajt do väzenia s ním.

Flash - What's Past Is Prologue (2018) (epizoda)

Veľmi dobrá časť konečne bolo aj cestovanie v čase a dosť som si ho užil. Ani minútu som sa nenudil. Jedna z naj časti vôbec. Konečne sme sa toho viac dozvedeli o nových postavách. A ten koniec nás nalákal na crossover ni proste 100%. A nabudúce tu mame Elseworlds už sa neviem vôbec dočkať.