Czech Made Man (2011)

Líbila se mi orginalita, která v čr nemá obdoby (stejně tak výprava). Stylově mi to připomíná Amélii z Montmartru. Kromě toho, že mě nikdy nenapadlo v Budařovi hledat takového kolíka, mě film překvapil i svoji "hloubkou". Vlastně na mě působil dost depresivně a smutně - tvůrci dokázali ukázat marnost snažení většiny lidí o maximalizaci zisků a hmotných radovánek, které ke štěstí prostě nevedou - a to je tady skvěle ztvárněno. Ještě mi to hodně připomíná Obsluhoval jsem anglického krále, ale tohle je díky příběhu ze současnosti a žijící předloze, stravitelnější...

Černá labuť (2010)

Tak to je po dlooooouhé době pořádná psychárna. V pozitivním smyslu. Tomu se říká "vžít se do role" :) Ne ale vážně - kamera skvělá, na dnešní poměry netypická, hudba úžasná, a herci v čele s Natalií prostě perfektní. Jen ten balet nemůžu hodnotit, ani si ho vychutnat, protože mu neholduji. Celou dobu mi to scénicky a hlavně atmosféricky připomínalo Requiem za sen...

Dexter (2006) (seriál)

Takže... Teď, po shlédnutí prozatímní 5. série se opovažuji považovat Dextera (zcela objektivně) za nejlepší seriál, který jsem kdy viděl, a myslím, že jsem jich neviděl málo. Samozřejmě, že je skvělý samotný nápad - námět, ale co mě opravdu dostávalo po celou dobu seriálu, bylo zpracování psychologie postav a hlavně vztahy mezi nimi. To jsem prostě a jednoduše nikdy nikde jinde neviděl. Pro mě je to tím pádem nanejvýš unikátní, a jasná jednička mezi seriály.

Divadlo hrůzy (1976) odpad!

S pár kamarády jsme se shodli, že je to ten vůbec nejhorší, debilní a špatně udělaný film, jaký jsme kdy viděli.

Divoká Afrika (2001) (seriál)

Africkou divočinu miluju doslova od raného dětství a v tomhle seriálu je všechno

Doma u Hitlerů (2009) (divadelní záznam)

Není to ten typ komedie, u které se válíte po zemi a nemůžete se kvůli smíchu nadechnout. Tady se jedná spíš o suchý humor. Samotný příběh je v několika místech silně kostrbatý a všelijak poslepovaný dohromady. Ale čtyři zvjozdy za opravdu prvotřídní herecký výkon Petra Jeništy v hlavní roli. Protože jeho pojetí Hitlera se může rovnat i těm nejproklamovanějším filmovým zpracováním "Vůdce". Např. na rozdíl od "Hanebných parchantů", zde si je Hitler aspoň podobný vzhledově :-)

Do posledního dechu (2016)

Film pouze pro lidi mající fetiš na lodě, hnusný počasí nebo námořní katastrofy. Pro nikoho jiného. Kdo na to půjde za peníze, bude bít hlavou o zeď. Příběh je to fajn pro 10ti minutovou stopáž Slavných dnů ze Streamu, ale čumět 2 hodiny jak někdo někam pluje, je promáčenej, a neví kde je, a prokládat si to civěním na holku, která jede autem, a pak zase né, a pak někoho potká, a něco mu o něčem říká, a já nevím co to bylo, protože mi to všechno včetně všech postav, ve kterých se nešlo orientovat bylo úplně u prdele. Šel jsem po práci do kina, a přišlo mi, že další dvě hodiny sedím v práci, která mě strašně sere a čekám, až bude konec, a já budu moct jít domů. A spíš na škodu mi přišla pompézní hudba snažící se navodit atmosféru epických scén, a chce ždímat emoce, ale ze mě nedostali ani jednu, a já jsem schopnej brečet u reklamy na tampóny. 3D je zcela zbytečný (jak už bývá zvykem). Pusťte si radši Piráty na vlnách nebo legendárního Lea v ledu. Das ist ganz Scheiße!

Duch doby: Dodatek (2008)

dojala mě prostá pravda a logika, kterou tento film ukazuje

Dva muži na Sibiři (2003)

Konečně (i když jsem to viděl teprve r. 2011) někdo ukázal, že za životním štěstím a naplněním se nemusí putovat na druhý konec světa, ale lze ho najít za svým městem. Krásné, moudré, inspirativní.

Endgame: Blueprint for Global Enslavement (2007)

Myslím, že je v tom naprostá většina pravda a protože se jedná hlavně o utajované problematiky, které jsou jak se zdá, cenzurovány, je jen a jen dobře, že takové "dokumenty" vznikají a že je lidi se zájmem shlédnou, třeba i přesto, že s tím co je v těch filmech uvedeno, nesouhlasí. zdarma ho můžete shlédnout on-line na www.youtube.com nebo na www.video.google.com