Ponorka (1981)

deutschland cult und fetish!

Říše slunce (1987)

Slabší, ale pořád Špilberg. Mám pocit, že z toho na mě až moc čouhá chtíč po oskarovi...

Lincoln (2012)

Pěti hvězdičkový Daniel ve hvězdičkovém filmu

Most špiónů (2015)

No, špatné to není, ale z mostu bych kvůli tomu určitě neskočil.

Obr Dobr (2016)

Špilberg, Špilberg, was ist das? Obr dobr hat keine potenciál!

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Pokus o cult stavějící na cultech, který (ne)vyšel. Ovšem plnohodnotná pocta cultům, která na míře nostalgie a vlně moderního retra staví skvělý zážitek. Špilberg dokazuje, že režijně do starého železa nepatří. Diskutabilní je ovšem stavba scénáře, absence plnokrevně plnohodnotného záporáka a klasicky po americku zidealizovany finiš stejně jako pokus o dětskou verzi kritiky současného dorostu.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Smutná tečka (tečka?) za dávno uzavřenou trilogií na níž moje generace vyrůstala díky TV a VHS. Neoznačil bych to za špatný film, ale s ohledem na CGI nepovedený bordel a s ohledem na původní díly, se člověk neubrání pocitu marnosti.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Cult! Finiš celé série (čtvrtý díl už je mimo mísu a působí jako by ho natočil někdo jiný než Špilberg a Lucas Skywalker-nebo možná působí přesně tak, jako by ho natočili právě oni, ale se zbytečnou nostalgií, která u původní trilogie byla zaměřena na dětskou lásku k chlapáckým hrdinům a tajemným pokladům) jak se patří. Genialní spojení Forda a Conerryho a nácků.