Tři pohřby (2005)

Tak tohle mě dostalo. Tommy Lee Jones to odehrál i odrežíseroval naprosto perfektně. Příběh nikam nehoní, pomalu a logicky vypráví příběh o jednom slibu, nevěře, spravedlnosti a problému na mexicko amerických hranicích.

Vánoční prázdniny (1989)

"Perfektní" rodinka ,"perfektní" příbuzní,"perfektní" sousedé,"perfektní" veverka! Jen nevím,proč mám o vánocích takový divný pocit,že mi na stromečku svítí málo světýlek?!

Vlčice (1982)

Ještě dnes si vzpomínám,když mi někdy kolem roku 1986 řekl kamarád ,že půjdeme do letního kina v Brně-Pisárkách na nějakou Vlčici.Od tohoto shlédnutí vím,že se nejedná o "nějakou" Vlčici ,ale o napostý skvost polské kinematografie režiséra Marka Piestraka.Sníh,bláto,plískanice a dusot koňských kopyt ve mě i po mnoha letech nemění pocit strachu a napětí.Herecké výkony Krzystofa Jasiňského a Iwony Bielské-100%.

Vražda na úrovni (1979)

Tohle jsem poprvé viděl jako kluk v kině a byl jsem z toho naprosto vyřízený. V roce 2001 natočili bratři Hughesové film Z pekla s Johny Deppem a vzpoměl jsem si, že už jsem něco podobného viděl.Trvalo hodně let než to uvedla ČT 1 a díky za to. Christopher Plummer a James Mason to zvládli skvěle. Za mě jasných pět hvězd.

Warrior (2011)

Předem musím říct, že nejsem příznivec zápasů MMA. Dobře namíchaná směs sociálních a válečných traumat s přiměřenou dávkou klišé a funguje to perfektně - ostatně bez těchto věcí by to v americkém filmu nefungovalo. Velmi slušné herecké výkony ( Tomu Hardymu jsem to prostě věřil ) a skvělá režie. Prostě jsem se od televize celou dobu nehnul. Za mě 85%.

Zodiac (2007)

Strhující,napínavý a pochmurný příběh dle skutečné události.Režisér D.Fincher věren svému stylu je jistou zárukou inteligentní podívané se spekulativním koncem.Příjemně strávených 151 minut o kterých jsem ještě dalších 151 minut přemýšlel.

9. rota (2005)

Jestli lze názorně ukázat ruské trápení v Afganistánu,tak p.Bondarčukovi se to podařilo skvěle.Nevím nakolik čerpal z Olověné vesty,ale výsledek mě uspokojil.Možná mám štěstí,že jsem tak "mladý" a nemusel jsem v Afganistánu sloužit.