I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

Příjemný zážitek, který se soustředí hlavně na postavy, super dialogy, sympatické herce a specifickou atmosféru z pohledu "těch divnějších teenagerů". No musím říct, že the end of the fucking world se mi líbil víc, už jen proto, že tam jsem si postavy oblíbil snadněji. Trochu toho nadpřirozena, sem přece jen pronikla a i když bych možná radši jen klasickou dramedy, tak jsem si to finále ve stylu Stephena Kinga užil a těším se co se stane v další sérii. 35/42 PS: Za mě je zdaleka nejlepší postavou Stanley a doufam, že v další sérii, bude mít chudák lepší příběh.

Debbie a její parťačky (2018)

To hvězdný obsazení to celkem drží nad vodou, ale Dannymu nesahá Debra ani po kotníky - první půlka mi přišla hodně utahaná, ta druhá zas naopak uspěchaná. Celá ta loupež proběhne hodně hladce a to i přesto, že půlka "osmičky" vůbec nezná celej plán naší myslitelky. Ale dalo se to. 24/44

Gentlemani (2019)

Z tohohle filmu jsem měl nejdřív trochu strach protože nejsem úplně fanoušek Ritchieho a dokonce i opěvovaný Podfu(c)k mě nechával chladným. Ale už při stylovém intru jsem byl přesvědčen že to nebude špatný film. Ale i tak překonal moje očekávání a pomocí božích herců, super hudby, a do detailů vymazleného scénaře se dopracoval na plných pět hvězd a na bodové hodnocení: 74/76. A myslím že po tomhle skvostu budu očekávat každý nový film (a těm starším dám druhou šanci).

Nad ránem (2019) (seriál)

Není to tak špatné. Jasně scénář má často problémy a hloupé kličky, či úplně z prstu vycucané vývoje postav jsou skoro v každé epizodě, ani hlavní postava i když se herec asi snaží moc nesrší charismatem. Na druhou stranu seriál obsahuje zajímavé vypravěčské postupy, šílené vedlejší postavy, které si člověk časem prostě musí oblíbit (Eli, Angelika, Crumble), spoustu super hlášek, a hlavně tolik různých nápadů, že jsem prostě musel tu hvězdu dodat. Nakonec zmínim, že je to dělané spíš pro mladší publikum, a i tak si myslím, že se to většině lidí moc líbit nebude, ale pokud si k tomu najdete cestu, tak to stojí za to. 11/18

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Všemi fanoušky očekávaný návrat do světa metamfetaminu. No, asi se dalo předpokládat, že je zde minimum akce (ostatně jako i v samotném seriálu) a proto se tvůrci soustředí spíš na postavy teda na postavu, protože vedlejší charaktery jsou vážně vedlejší a celý film je hlavně o Jessiem a jeho cestě za lepším, životem. Určitě oceníte spoustu narážek a odkazů na původní seriál a docela velkou porci flashbacků stejně jako navrát několika původních herců, naopak narozdíl od Breaking Bad je tady scenář hodně jednoduchý a celkem obyčejný i když to se vlastně dalo čekat. Standart si drží i kamera a hudba. -Film rozhodně stojí za zhlédnutí. - 23/29

Volný den Ferrise Buellera (1986)

Film, vystihující USA v 80. letech, to ale neznamená, že pro nás čechy to srdeční záležitost být nemůže, protože mě to skutečně za srdce chytlo a jen tak to asi nepustí. Takhle neotřelé scénky, které - ano, někdy obsahují dost hloupý humor, ale do tohohle filmu to podle mě prostě sedí, on je celý tak trošku naivně, jednoduše krásný, vždyť i ten název doslova popisuje děj filmu. Herecký výkon Matthewa Brodericka je doopravdy přesvědčivý a charismatičtějšího záškoláka bych snad nenašel. Všechno je to zaobaleno do hořkosladkého obalu středoškolského života a s pomocí ikonických hlášek - například celá úvodní část kdy Ferris promlouvá k divákům úplně čiší originalitou a rozhodně je to právem nazýváno kultem - 58/63

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Na první pohled sympatický seriál plný krátkých příběhů, s nápaditou (a každým dílem odlišnou) animací. Některé díly jsou zajímavější jiné jsou spíš taková oddychovka, ale nemůžu říct, že bych se někdy nudil (aby taky jo s takhle krátkou stopáží). Nejlepší díly za mě: The Witness, Beyond the Aquila rift a Good hunting. Druhou sérii určitě zkouknu.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Už sedmička byla výrazně slabší než předchozí série, ale to čeho se tvůrci dopustili v těchto šesti uspěchaných epizodách je vážně vrchol (nebo spíš dno). Vytratila se tu rozmanitost charakterů, všichni se chovají úplně jinak než byste od nich očekávali bez zjevného důvodu. Zabíjení postav, kterých se scénaristi potřebovali zbavit a na jejichž smrti vám tím pádem vůbec nezáleží (ačkoliv to mnohdy BYLY silné, či oblíbené postavy. Scény, které mohly být fakt dojemné, bitvy, které měly vypadat epicky, místo toho byly chaotické, zmatené a jen takové náhražky za vynikající Hardhome či Bitvu Bastardů. Je mi to líto a doufám, že alespoň ten spin-off bude zase něco trochu lepšího. *SPOILER* PS: Sere mě co udělali z Malíčka a Varyse ti 2 byli ze začátku tak tajuplní, mocní a svýma intrikama dokonalí. Snad to George stihne dopsat a my si alespoň přečteme o jejich souboji o trůn. :)

V bezpečí (2018) (seriál)

Safe? Takhle se určitě lidé v tomhle sousedství necítí, nikomu se nedá věřit, každý vypadá nebo si počíná jako kriminálník a člověk má stále co vstřebávat, jediné co bych vytkl příběhu je podle mě zbytečná pointa v kriminálních aktech a také to, že to tvůrci místy napínali až příliš a poté s nějakým tím důvodem k podezření zametou několika slovy. Jinak herci fakt kvalitní, to samé i kamera, a chytlavá píseň v úvodních titulkách je také plus..... no, na to, že jsem na to koukal začal koukat jen kvůli Michaelu C. Hallovi jsem nadmíru spokojen :)