Gentlemani (2019)

Na kvalitní skládačkový film jsem čekal už hodně dlouho.... A vypadá to, že jsem se po těch letech zase dočkal a jsem natolik spokojený, že dávám 90%. Děkuji, pane Ritchie ;)

Ďáblův advokát (1997)

Další excelentní devadesátkový thriller, který jsem viděl až teď. Kdybych se na tohle nikdy nepodíval, tak bych se musel sám pokárat, neboť takový herecký výkon, jaký předvedl Pan Pacino se jen tak nevidí... Ješitnost je rozhodně můj nejmilejší hřích. Nic dalšího k tomuto dílu nelze dodat....

Mlčení jehňátek (1991)

Za mě nejoblíbenější Thriller devadesátek. Psychologicky výborně zpracované, herecké výkony vynikající a temná atmosféra filmu vás plně vtáhne do sebe... A samozřejmě závěrečná scéna spolu se soundtrackem mě vždy po opakovaném zhlédnutí zamrazí a zároveň zahřeje a to se mockrát po pátém zhlédnutí filmu neděje :)

Svatý boj (2001)

Velice silné drama, které nás donutí se zamyslet... Tento film ve mě probudil trošku nostalgie k filmu, který jsem viděl pěkně dávno (Kult hákového kříže) a velice kladně mě zpracováním potěšil... K těmhle filmům mám totiž hroznou slabost a zdá se mi, že je hodně podhodnocen... Za mě 9/10

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Úžasná temná atmosféra filmu, která proniká přes kůži a vytváří ten onen chlad v mém těle vždy, když se na tenhle díl podívám, je k nezaplacení. 5*

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Mistr nám už po deváté přichystal další dílo. Místy sice poněkud nezáživné scény, hlavně s filmy, ale vše to napravila atmosféra 60s a herecké výkony všech herců + scénář. Po úžasném závěru vycházím z kina s pozitivním výrazem a lehkým úsměvem na tváři a tak to má být. Za mě Tarantino rozhodně nezklamal a ukládám mu 9/10.

Spy Kids 4D: Stroj času (2011)

Tento film znehodnocuje značku filmu "Spy Kids" , i když značka samotná moc kvalitní není, tak konkurence v nekvalitě je zde jasná... Samotné Spy Kids se jakž takž symbolicky uzavřeli už v roku 2003, ale peníze lámou světem a tak dětská špionážní série se pokusila o zmrtvýchvstání, ale naštěstí takovým propadákem, který tu sérii uzemnil o dalších 40 metrů blíže k jádru Zemskému. Nechť si pamatujeme první tři díly a na tento zapomeňme, Ámen... 14%

Perníkový táta (2008) (seriál)

Tento seriál je prostě dokonalý.. Ať už výkony, kterými herci disponují po celý chod seriálu, nebo dramatem, či kvalitně zpracovaným příběhem. Seriál je na rozdíl od většiny opakem a to tím smyslem, že nejhorší série je za mě první a nejlepší čtvrtá a pátá. Je to gradace, která může některé diváky odradit, ale zase po pár sériích překvapivě potěšit. Právě jsem Breaking Bad dokoukal podruhé v životě a zase jsem nelitoval. Ten mrazivý a zároveň hřejivý pocit ve vašem těle, že zase něco tak dobrého končí a musíte hledat nějakou podobnou alternativu na kterou koukat má vcelku dost seriálů, ale jen málo z nich je takových, že u nich nelze najít podobně konkurující alternativu a tenhle seriál do nich patří, protože podle mě nemá do dnes konkurenci ve svém tématu. Zatím jedinečný, za mě celkově 5*

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Spoiler!: Samotný díl stál za 3*. Některé scény byly nerealistické a měnit povahu postav se mi taky moc nelíbí... Ale za CleganeBawl dávám ještě +1*, protože jsem se na něj velice těšil. Takže 4*.

Avengers: Endgame (2019)

Takže film byl nečekaný, úchvatný, dojemný a i velice vtipný. Všechno dávalo smysl a jde vidět, že si na tom bratři Russové dali záležet a do posledního puntíku to vyšperkovali. Akorát tam není podtitulkovka, jak je u Marvelu zvykem. Filmu jako samotnému bych dal 91%