K zemi hleď! (2021)

Depresívne v tom, ako to realisticky vykresľuje dnešnú spoločnosť.

Svědectví z minulosti (2020)

Veľmi zaujímavý počin, ktorý sa venuje tomu, nakoľko sa Nemci "vyrovnali" s vinou za holokaust. Len škoda, že sa pamätníkov nepýtali ešte trochu dôkladnejšie.

Tenet (2020)

Prvá polovica bola úplne zlá. V druhej polovici sa veľa vysvetlilo, ale filmu hĺbku neprinieslo. Celé mi to pripadalo akože super, zhruba dáva zmysel, ale detaily už boli buď mätúce alebo nedotiahnuté. Nápad originálny, ale prevedenie nič moc. Navyše nulová emocionálna investícia diváka.

Černobyl (2019) (seriál)

Prvý diel ma veľmi nepresvedčil a je možné, že keby okolo seriálu nebolo také haló, tak sa na to vykašlem. Ale vytrvala som a dobre som urobila, lebo zvyšok bol výborný. Dialógy a obsadenie boli parádne. Obzvlášť sa mi však páči ako bola vykreslená atmosféra za vlády komunistov.

Hlava 22 (2019) (seriál)

Veľmi príjemné prekvapenie, tvorcovia seriálu nepokazili knihu. Zachoval sa celý duch knihy - aj vtipné chvíľky, aj veci, čo človeka rozplakali. Parádne obsadenie aj hudobný doprovod.

Ukradený stát (2019)

Hoci film v podstate nepodával žiadne nové informácie, komentáre jednotlivých ľudí boli zaujímavé a celé to bolo dané dobre do súvislosti. Vytkla by som asi 2 veci. Po prvé, nie úplne najlepšiu technickú kvalitu filmu (osvetlenie, zvuk). Po druhé, v snahe byť objektívna podľa mňa autorka venovala príliš veľa priestoru niektorým neserióznym konšpiračným teóriám, ktoré tak povýšila do pozície alternatívy k realite. Inak celkom dobrý film, ktorého predmet vo mne zanechal podobné pocity, o akých spievajú Živé kvety na záver.

Avengers: Infinity War (2018)

Bála som sa, že narvatím všetkým hrdinov do jedného filmu vznikne jeden veľký galimatiáš, ale nakoniec to dopadlo skvele. Dej sa zameral na záporáka a hrdinovia sa rozdelili do nových tímov. Ani jedno hluché miesto. Humor tradične parádny, efekty krásne a ten koniec!

Baťa, první globalista (2018)

Baťa je vždy zaujímavý námet, ale na filme sa mi najviac páčilo, ako životopisné informácie o Baťovi popretkával so zábermi zo života chlapca v Indii, bývalého zamestnanca v Keni a pod. Hlavnou myšlienkou asi chcelo byť, že človek môže aj úspešný a bohatý kapitalista a pri tom byť dobrý zamestnávateľ a pilier komunity, t.j. viac spoločnosti dávať ako z nej brať. Len škoda, že v našich zemepisných šírkach je také zmýšľanie skôr výnimočné.

Na mušce (2018) (seriál)

Zábavné a veľmi netradičné. Výborné herecké výkony. Nie som si istá, či dejová línia dávala zmysel a či koniec mal byť taký otvorený. Ale keď už na tom pokračovaní tak trvajú, tak si ho asi pozriem...