Narcos (2015) (seriál)

Celý seriál je parádne a komplexne natočený. Nejde do nejakých detailov, či už výroby a pašovania drog, alebo policajného vyšetrovania, skôr sa zameriava na big picture, t.j. lokálnu atmosféru, kolumbíjsku politiku, americké pôsobenie, drogových rivalov... Obzvlášť sa mi páči, že aj "good guys," aj "bad guys" zobrazuje z viacerých hľadísk, t.j. sú vykreslení ako reálni ľudia, nie len ako jednorozmerné figúrky. Pri tom však nerobí z Escobara nepochopeného martýra ani coolový vzor. Okrem scenáru treba vyzdvihnúť aj veľmi kvalitné obsadenie a celkový autentický dojem zo seriálu.

Take Two - Taken (2018) (epizoda)

Tretí diel potvrdil, že seriál je dobre navrhnutý a scenáristi vedia vymyslieť aj zaujímavú detektívku, čiže ak seriál nezrušia ešte v prvej polovici prvej série, má dobré šance byť tu ešte dlho.

Take Two - The Smoking Gun (2018) (epizoda)

Stále ešte úvodná fáza niečoho, čo asi nebude super originálne, ale zato príjemná oddychovka.

Take Two - Take Two (2018) (epizoda)

Také trochu klišé, ale aj tie sú populárne z dobrých dôvodov. Stavím sa, že keď sa to rozbehne, bude taký druhý Castle alebo Lucifer.

Lucifer (2016) (seriál)

Premisa seriálu mi pripadala ako veľmi tuctová (okrem tej časti s diablom). Ale jeho prevedenie, obzvlášť obsadenie Lucifera, robí zo seriálu niečo originálne a zaujímavé. Je tu vždy záhadný prípad týždňa, ktorý si Lucifer berie ako metaforu o svojom vlastnom živote, sú tu dobré vtipy, geniálna hudba a dlhodobá romantická línia je tiež decentne spracovaná. A keď sa nad tým človek zamýšľa, všetky tie reči o metafyzične majú veľmi zaujímavú a pozitívnu filozofickú myšlienku.

Americký vandal (2017) (seriál)

Bohovská zábava - a nie preto, že by tam boli nejaké dobré joky, ale preto, že skombinovali serióznu a precíznu formu s uleteným obsahom.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Po 4. epizóde: Všetky postavy v seriáli sú nesympatické a Hannah a Clay najviac zo všetkých. Navyše celá myšlienka kaziet ako pomsta je chorá. Ak sa chceš pomstiť, tak si asi super naštvaný/á. A kto pácha samovraždu z hnevu? To akože na just? Mnoho z takzvaných vinníkov ani neurobili nič také výnimočné. Neviem, či máme byť prekvapení, že puberťáci sú sebeckí idioti, ale viniť ich za to zo samovraždy inej do seba zahľadenej puberťáčky, to sa mi nezdá. Idem si pozrieť aj zvyšok, ale nie preto, že by sa mi seriál tak páčil, skôr som zvedavá, čo bude ten dôvod, prečo sa vôbec zabila. Po 13. epizóde: Nechápem, ako je na tom istom zozname dievčina, ktorá o nej šírila klebety a chalan, čo ju znásilnil. Rovnako nechápem, ako niekto môže byť taká drama queen za blbosti, ale plachá a bojazlivá, keď je to dôležité. "It has to get better. The way we treat each other and... look out for each other. It has to get better somehow." Pekná myšlienka, ale je to naozaj naša zodpovednosť, ak sa niekto, koho poznáme zabije, len preto, že sme ho neoslovili a neopýtali sa ho na jeho/jej životné bôle?

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Som dosť znechutená z ľudstva. A aj keby som sa chcela vzoprieť spoločenskému tlaku a spraviť niečo, čo je rebélia proti konformite, tak budem len ďalšie 'cool rebelské' koliečko v stroji (ako Bing). Preto je niekedy lepšie nevedieť (alebo si nepamätať). Ale seriál je to geniálny.

Na mušce (2018) (seriál)

Zábavné a veľmi netradičné. Výborné herecké výkony. Nie som si istá, či dejová línia dávala zmysel a či koniec mal byť taký otvorený. Ale keď už na tom pokračovaní tak trvajú, tak si ho asi pozriem...

Blade Runner (1982)

Blade Runner má geniálnu atmosféru - parádne vizuálne vybudovaný svet, úžasnú hudbu od Vangelis a pomalé futuristicko-noirové scény. Fordov Deckard je veľmi zaujímavý, sympatický a viacrozmerný hrdina. Nemôžem si však pomôcť, film, ako to už často býva, nedosahuje genialitu knižnej predlohy.