Fighter (2010)

Lepšie ako Raging Bull, ale slabšie ako Cinderella Man. Čo robí tento boxerský film zaujímavý, je zameranie na rodinu hlavného predstaviteľa. Musím však povedať, že keby to bola moja rodina, tak sa snažím vypadnúť z mesta tak rýchlo, ako sa len dá.

Napříč vesmírem (2007)

Tie surrealistické pasáže neboli zrovna my cuppa tea, ale inak veľmi zaujímavý film s parádnym použitím pesničiek Beatles.

Hlavně nezávazně (2011)

Nič výnimočné, ale keďže ja považujem u romantickej komédie za úspech, ak sa počas jej sledovania nezvíjam od trápnosti, tak mi nedá inak ako zhodnotiť, že No Strings Attached sa mi páčilo. Aj som sa párkrát zasmiala, hlavná dvojka bola sympatická a mali dobrú chémiu a na konci som sa necítila, ako že mám cukor až za ušami, čiže pekne.

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Parádny seriál a dobrá sranda. Aj keď niekedy mám pocit, že s takými priateľmi, kto potrebuje nepraiteľov:-) Najlepší je ale Red a jeho "foot in your ass", životné múdra o ženách a spomienky na Kóreu. A zbožňujem a mariškový kruh.

Burn Notice: The Fall of Sam Axe (2011) (TV film)

Hoci mám veľmi rada aj Burn Notice aj Brucea Campbella, musím priznať, že Fall of Sam Axe bola veľmi priemerná záležitosť. Dejovo nič originálne, akcia na prvý pohľad nízkorozpočtová, ani bohvieaké vtipy tu neboli a keby klišé kvitlo, tento film by bol samý kvet. Ale povedzme, že sme sa niečo dozvedeli o mytológii Burn Notice a ako vznikol alias Chuck Finley:-)

Hra o trůny (2011) (seriál)

Som veľký fanúšik knižnej predlohy a už dlho som sa tešila na premiéru Game of Thrones, ale aj som sa trochu bála. Že sa im nepodarí zachytiť tú správnu atmosféru, že blbo napíšu dialógy, alebo že obsadia nie len slabých, ale nedajbože aj mojím predstavám nepodobajúcich sa hercov:-) Vôbec som sa však báť nemusela - ak totiž môžeme predpokladať, že seriál bude aspoň taký úžasný ako prvý diel, máme sa načo tešiť. Nielenže vyzeral bohovsky cool, mal parádnu atmosféru a veľmi kvalitné obsadenie ale dokonca sa aj držal knižnej predlohy!! Čiže zatiaľ som nadšená a teším sa na ďalšie diely. __ Kvalita sa udržala, aj keď sa mi prestalo páčiť, keď sa dej odpojil od knižiek.__ Nejak ma to nadšenie prešlo. Asi v tretej sérii ma prestalo zaujímať, čo bude ďalej.

Tělo jako důkaz (2011) (seriál)

Zatiaľ Body of Proof vyzerá ako celkom pozerateľná procedurálka niekde medzi Houseom a Bones, čo je u mňa pozitívum, čiže sa mi celkom páči a myslím, že má potenciál do budúcnosti. Celkom sa teším aj z obsadenia - staré známe tváre z iných seriálov - Dana Delany (Desperate Housewives), Sonja Sohn (The Wire) či Jeri Ryan (Leverage). Uvidíme tak o 10 dielov:-)

Camelot (2011) (seriál)

Musím uznať, že vopred som k tomuto seriálu pristupovala s pochybami, lebo hoci je artušovská legenda zaujímavá a bohatá studnica námetov, štyridsiate siedme spracovanie toho istého furt dokola ma akosi neláka. No mená Eva Green, Claire Forlani, Joseph Fiennes či James Purefoy ma ku Camelotu nakoniec pritiahli. Musím však povedať, že kvalitné herecké obsadenie je zatiaľ jeho najväčšou silnou stránkou - ostatné sú totiž len priemerné. Mladý Artuš nemá ani kvapku tej charizmy, ktorú by som u tohto legendárneho kráľa očakávala a ako som už spomenula, dej má u mňa už vopred nevýhodu. Prestala som sledovať niekedy okolo 6. dielu.

Kmotr III (1990)

Michael sa po rokoch snaží konečne dostať z nelegitímnych častí biznisu a dosiahnuť vykúpenie - osobné aj rodinné. Mladý Vincent, ktorý zo začiatku svojou horúcou hlavou a sukničkárstvom pripomínal skôr Sonnyho, sa postupne mení a stáva sa hodným Michaelovym nástupcom - kudos, Andy Garcia. Mladá Mary, miláčik všetkých v podaní Sofie Coppoly, sa zaľúbi do svojho bratranca a na konci nechtiac zmení definitívne víťazstvo Corleonovcov na Pyrrhovo. Poslednú polhodinu v opere som bez prestávky tŕpla celý čas a vyvrcholenie rozhodne nesklamalo moje očakávanie, alebo skôr obavy. A veľmi sa mi tiež páčilo ako do toho špinavého biznisu zapojili aj Vatikán. Hoci je tretí Krstný otec dôstojným zakončením celej ságy, hodným jej dedičstva, predsa len nebol až taký brilantný ako dva predchádzajúce diely a preto dávam trochu nižšie hodnotenie.

Všemocný (2011)

Cool - aj ja chcem:-) Parádičkový film. Vééľmi sa mi páčil Bradley Cooper a ako dokonale zahral premenu z v-podstate-naničhodného takmer-pobudu na brilantného kohokoľvek. Normálne mu v očiach bolo vidieť iskričky (v animáku by sa mu rozsvietili žiarovky:-) Abbie Cornish sa mi tiež veľmi pozdávala a predpovedám jej veľkú budúcnosť. A hoci celý film pôsobil veľmi cool, bol super zábavný a zaujímavý, s takou pilulkou si viem predstaviť, že ani len poriadne nenačrel pod povrch svojho potenciálu (myslím ten film). Navyše nejak ku koncu marginalizovali konzekvencie danej drogy a dosť mi bolo ľúto, že sme sa nedozvedeli, čo to bol za úžasný plán, čo mu napadol pri skoku z útesu do mora. Jedine, že jeho plánom bolo ísť do politiky - v tom prípade by to bolo sklamanie nevídaných proporcií. Každopádne - prudko pozerateľná záležitosť.