Cizinec (2010)

Začalo sa to tak, že nič moc. Ale dobre to skončilo a celkovo sa to dalo pozerať, čiže sa mi snímok celkom páčil.

Muž s posláním (2011) (seriál)

Hoci je Dr. Holt veľký fešák a bohatý, je dosť nesympatický. Alebo ako jeho sestra povedala, jerk. Duch jeho mŕtvej exmanželky mu však nedá pokoj, a tak je nútený sa aspoň občas správať ako dobrý človek. Samozrejme, ide najmä o lekársku drámu, čiže sa nevyhneme zdravotným pohotovostiam, diagnostike a iným už dosť okukaným témam, tento seriál k nim však pristupuje z dosť iného hľadiska. Uznávam, duch a sociálna problematika neznejú ako najlepšie lákadlo, všetko spolu to však dosť dobre funguje. Asi to bude kvalitným scenárom a dobrý obsadením. Niekoľko mien ma obzlášť potešilo: Margo Martindale, Rachelle Lefevre, Julie Benz... Okolo 10. dielu ma to prestalo baviť.

Nebezpečná identita (2011) (seriál)

Toto som si nemohla nechať ujsť už len kvôli SMG, ale musím povedať, že už po pilote som bola kompletne namotaná. Ringer bude presne ten typ seriálu z high society, aký sa dobre pozerá. Každý týždeň sa stane niečo strašné a bude veľký cliffhanger a v ďalšom dieli sa to nejako vyžehlí... Pozerala som zatiaľ po 13. diel a dávam si prestávku, lebo už ma to až tak nebaví. Keď sa mi bude chcieť, možno sa k tomuto ešte vrátim.

Pomsta (2011) (seriál)

Very cool. Ja som vždy bola fanúšik príbehov o pomste. A tento je parádne napísaný, zahraný, skvele vyzerá, dobre znie (nové pesničky!) a navyše diváka nenechá chladným. Dúfam, že im táto úroveň vydrží.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Hoci Penelope Cruz veľmi nemám rada, On Stranger Tides je asi najpodarenejšie pokračovanie od Black Perl's Curse. Obzvlášť sa mi páčil útek z paláca na začiatku. Inak dobré hlášky, prehľadný dej, čiže dobrá podívaná.

Thor (2011)

Dobre sa to pozeralo, efektne to vyzeralo a nemali sme sa kedy nudiť. Zase jedna pozerateľná komiksová záležitosť.

Captain America: První Avenger (2011)

Zase jedna z tých komiksových haluzí, ktoré máme tak radi. Zaujímavé, že napriek všetkým tým klišé sa na to veľmi dobre pozeralo. Navyše niektoré hlášky boli geniálne.

Green Lantern (2011)

Pre filmy podľa komiksov a Ryana Reynoldsa mám slabosť, čiže Green Lantern bola definitívne "moja šálka kávy". Samozrejme, veľa vecí zapadalo do presne vyjazdených komiksových koľají a veľa nás vo filme nemohlo šokovať. Mytológia, ktorá sa pochopiteľne nedá narvať aj s akciou aj s povinnými klišé do 2 hodín, bola trochu skrátená a zjednodušená. Ani jednotliví hrdinovia (či antihrdinovia) nedostali dostatok priestoru, aby boli viac ako len jednorozmerní. Ale nemôžem si pomôcť, celkovo sa mi Green Lantern veľmi páčil. Bola to sranda a parádne to vyzeralo.

Zdrojový kód (2011)

Samotný námet je pre mňa zaujímavý a jeho celkové spracovanie je dosť dobré na to, aby bol zo Source Code veľmi pozerateľný film. Obzvlášť sa mi páči ako pokryli všetky méty - splnili primárnu misiu, happy end v alternatívnom svete, Goodwin urobila, to čo bolo správne... Navyše, môže byť film s Jakeom Gyllenhaalom naozaj zlý?:-)

X-Men: První třída (2011)

Pri zameraní sa na detaily by sa nedostatky našli. Pozerajúc sa však na film ako celok som bola celkom potešená. Cool to vyzeralo, parádne to znelo (!), dej mal hlavu a pätu, bol dobre vyvážený a nebol ani tak prvoplánovo zjavný ako sa niekedy stáva. Veľmi sa mi páčilo jeho zasadenie do Kubánskej krízy. Možno po čase moje nadšenia ochladne, ale zatiaľ veľká spokojnosť.