• Western

Sledge (1970)

Čekal jsem, že se na konci nějak vysvětlí tajemná postava starce, co je zač a proč to dělá, ale nestalo se. Škoda, mohla z toho být docela dobrá pointa. V rámci žánru za 3,5.

Stanice WUSA (1970)

Škoda závěrečného násilného aktu, který působí jako pěst na oko, neuvěřitelně, poněvadž nemá žádné opodstatněné příčiny v ději, které by k tomu vedly, leda tak zbožné přání autora předlohy. V rámci žánru za 4.

Volání smrti (1970)

Nevyužitá příležitost. V rámci žánru za 2,5.

Za jasného dne uvidíš navždy (1970)

Muzikál bez jediného hitu, to je asi problém, co? Písně jsou sice střiženy podle toho správného střihu, ale do hlavy si nevtlouknete ani jedinou skladbu, i kdyby to mělo být sbíječkou. I dějově si vím představit košatější příběh, bez některých zbytečných odboček. Koneckonců, samotný muzikál patří mezi ty méně známe (a u nás snad neznámé). Zato Barbra je herecky a pěvecky přesvědčivá a bez ní by film nedopadl tak, jak dopadl. V rámci žánru za 4.

A doppia faccia (1969)

Můj druhý Wallace a ještě horší než ten první. Že se do toho vmontovali Italové byla chyba. Samotní Němci by to tak nezpackali. Giallo? Ani náhodou. Snaď prvně jsem viděl Kinskiho v kladní roli. V rámci žánru za 2,5.

Armáda pěti mužů (1969)

Velká vlaková loupež na mexický způsob. Poměrně originální spojení přepadu vlaku a mexické revoluce. Co jsem se dozvěděl... Po prvé v životě jsem uviděl nafackovat Buda Spencera bez toho, aby mu to vrátil. Unikátní. V rámci žánru za 3,5.

Bratři Karamazovi (1969)

Nejlepší detektivní román, co jsem četl. Snažili se, seč jim sily stačili, no Dostojevského, tím víc Karamazovi, nelze podle mě úplně převést do řeči filmové. Postavy mě nechali chladným. Film je to dobrý, no Dostojevský v tom není. V rámci žánru za 4.

Flirt se slečnou Stříbrnou (1969)

Poněvadž jsem knihu nečetl, film jsem si vychutnal. Dobrý herci a režie, skvělé dialogy, vzrušující od začátku do konce. Akorát ten důvod jednání slečny Stříbrné jsem pochopil jen matně. V rámci žánru za 4.

Frankenstein Must Be Destroyed (1969)

Pro mě nejslabší díl. Bez hradu, mlhy a atmosféry to nemá šťávu. Jako bych se díval na televizní inscenaci. Zbytečně dlouhé. V rámci žánru za 2.

Charro! (1969)

Bez ohledu na to, kolik dolarů producenti do filmu vrazili, snímek působí hodně lacino. Po všech stránkách. Taková mexická telenovela. Elvis si vystačil s jedním pohledem á la "Jsem zhulenej, nechte mě na pokoji". I když jisté kouzlo to mělo. V rámci žánru za 2,5.