Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Western
  • Krimi

The Last Rebel (1971)

Mírně uhozené (ne)westernové béčko, zajímavý a netradiční hudební doprovod, v záplavě vejce vejci se podobajícím westernům trochu bizáru nezaškodí. Proč ne? V rámci žánru za 2,5.

The Raiders (1952)

Kdyby to nebylo tak naivní a s ještě naivnějším koncem... V rámci žánru za 2,5.

plakát

O kuřatech a lidech (2015)

Můj čtvrtý Jensen a vypadá to, že i poslední. Tvůrci nelze upřít určitou dávku originality (co už se dá ještě vymyslet, že jo?), jak promíchává ingredience, ale nutno přiznat, že točí stále ten samý film, a to časem začne nudit. Takhle to vypadá, že neví kam dál, a ani bych se mu nedivil. Uzavřený ve své vlastní pasti. V rámci žánru za 3.

Asfaltová džungle (1950)

Hm... kdejaké noirové béčko má lepší atmosféru, než tento film, který vlastně žádnou nemá. Také bych od předlohy podle románu čekal propracovanější charaktery postav a příběh jako takový. Z toho pak plyne nevěrohodnost počínaní některých postav. A Huston jako režisér se moc nevytáhl, on se popravdě nevytáhl vůbec. Zaujala mě jen "reklama" na důležitost policie, což vzhledem k současné situaci v USA působí hodně úsměvně. Tiše závidím kolegům, kterých při tomto nemastně neslaně natočeném filmu "mrazilo". Šedý průměr. V rámci žánru za 3.

The Lady Gambles (1949)

Škoda, že Barbařin skvostný výkon není podpořen také stejně kvalitním scénářem, který až moc jede ve vyšlapaných kolejích. Samotný konec je toho smutným příkladem. V rámci žánru za 3,5.

Joaquín Murrieta (1965)

Ranní španělský western, i když příběh se nese spíše v dobrodružném duchu a stylu Zorra. Tomu odpovídá i hudba, která má k westernu hodně daleko. V rámci žánru za 3.

plakát

Drahý zesnulý (1964) (TV film)

Nevím, jestli byla chyba už v předloze, nebo v překladu (nic moc), nebo v režii, ale moc vtipné to nebylo. Jediným důvodem k sledování tak zůstává jen herecké obsazení. Takhle podávaný anglický čaj byl až příliš slabý. V rámci žánru za 3.

Santa Fe (1951)

Hodně naivní příběh s až dětinským zpracováním. Randolph má svůj nezaměnitelný styl, ale myslím, že v tomto případě to se svým entuziasmem už přehnal. Děti školou povinné musely být z filmu nadšené. V rámci žánru za 2,5.

plakát

Šach mat (1964) (TV film)

Kdyby inscenace byla zkrácená o 15 - 20 minut (v reportážní části), dal bych 4. Závěrečná rekonstrukce ukázala, jak inscenace mohla dopadnout, kdyby... V rámci žánru za 3,5.

Povídky o dětech (1964)

Za první a hlavně za třetí povídku v rámci žánru za 4.