Zvláštní rasa (1998) (TV film)

Priemerný akčniak v ktorom ide FBI po krku naspýdovaným nájomným vrahom, ktorí si to radšej nechajú prejsť hlavou akokeby sa vzdali. Herecké obsadenie je pestré a netradičné. Za drsného agenta tu je teenage hviezdička z osemdesiatok, ktorej som to nežral ani na sekundu. Parťáka mu hrá hviezdička z deväťdesiatkového teenage seriálu. Spojku medzi zloduchmi a hlavným hrdinom hrá chlapík, ktorý sa pri pohľade na Arnieho roztečie. Bohužiaľ jeho rola je tak trochu zbytočná. Aspoňže sa dobre pozerá na peroxidovú krásku. No a za zloduchov kope niekoľko šikovných aziatov. Takže sem tam kratučká bitka alebo tých pár prestreliek je ok. V rámci žánru a doby nič extra, ale holt stará kaskadérska škola. Ako hovorím. Priemerné béčko, čo myslím ako pochvalu. 5/10.

Lovec stínů (1992) (TV film)

Jednoduché deväťdesiatkové béčko v ktorom charizmatický hrdina honí v nejakom exotickom prostredí (v rezervácii medzi Indiánmi) zákerného vraha. Nesmie chýbať vnadná indiánka, ktorá ukáže hrdinovi netradičné zvyky, tak aj všeličo ďalšie. Na konci sa cesty zloducha a hrdinu pretnú, čo očakávane jeden z nich nerozchodí. Ale okrem jednoduchej presdržkovej sa tu nejakej ďalšej akcie nedočkáme. Namiesto nej sa tu radšej všetci kochajú prírodou. Celkovo skôr nuda a film na ktorý sa právom zabudlo. 4/10.

Bez alibi (2000)

Taký tuctový televízny komicky prekombinovaný thriller s pár známymi ksichtami. Superman je znova za dobráka, Eric za parchanta a Andromeda za osudovú ženu. Sú tu aj nejaké erotické scény v ktorých možno Lexa niečo ukáže. Možno. V scéne, v ktorej jej bolo vidno do ksichtu, to ona nebola a tak boh vie koho prsia boli aj v scénach v ktorých jej do xichtu vidno nebolo. Celkovo taký jednoduchý thriller na nedeľný večer na Hallmarku. 4/10.

Poslední ukolébavka (2008)

Zaujímavý mix romantiky a thrilleru o žene a najatým zabijákom, ktorý ju má picnúť, ale nakoniec sa s ňou zblíži. Technická stránka je ok. Príbeh sa tiež vyvíja dobre. Nič originálne ale ok. Sasha Alexander je pekná a Tom Sizemore v drsnej polohe uveriteľný. Ale v romantickej je mimo. Gúľa očami jak retard, akokeby netušil jak má zahrať zamilovaného. Vďaka tomu romantická línia vôbec nefunguje. Vôbec neuhral ani ten prerod od chladnokrvného vraha k chlapíkovi, ktorý k obeti začína niečo cítiť. Škoda. Takto je to len film s potenciálom, ktorý sa nenaplnil. 5/10.

Kung Fu Zohra (2021)

Film o domácom násilí natočený ako mix Karate Kida a revenge filmu. Divné. Dramatická línia za mňa príliš nefungovala. Proste vážna téma podaná tak primitívnym béčkovým spôsobom je mimo. O to viac mimo je pointa. Zmláťte svojho trýzniteľa a dobre bude. WTF. Už film Enough s Jennifer Lopezovou bol mimo, ale predsalen tam o niečo lepšie fungovala dramatická sránka. 3/10.

Bullet Train (2022)

Neodrovnalo ma to ako EvilPhoenixa ale ani som neprišiel o rozum ako Wacík a spol., ktorí to nerozdýchali. Má to kvalitné a riadne krvavé akčné scény. Všetky tie prekombinované rozvetvené línie nakoniec vyústia v zmysluplný celok. Obsadenie je hviezdne a nehrá zle, ale ani nikto nevyniká. Pitt sa do tej úlohy príliš nehodí. Ryan Reynolds by bol oveľa lepšou voľbou, ale asi ho bolelo brucho. ;-) Najviac som si užil pohľad na nevinnú ultramrchu Joey Kingovú od ktorej by som sa s radosťou nechal picnúť. Celkovo som mal pocit, že film ide na pól plynu. Jak keby sa totálny japonský chaos snažili až príliš učesať a tak to nakoniec stratilo poriadne grády. Vďaka tomu je film prístupnejší masám a hlavne divákom mimo Ázie, ale žiadny kult sa z toho určite nestane. Takže je to ok jednohubka s kvalitnou akciou a sem tam vydareným vtipom alebo cameom. 6,5/10.

One Way (2022) odpad!

Zdá sa, že Slanina nemá na chleba a tak už tiež berie všetko, čo mu ponúknu. Napríklad aj jednosmerný trip v autobuse, kde sa nič nedeje. 1/10.

Slayers (2022) odpad!

Súhlasím s Marceloo. Je to sračka a jeden veľký chaos. Dúfam, že Levin sa nestane dvorným Janeovým režisérom. Jane má stále na viac. 1/10.

Dig (2022)

Pripomenulo mi to videobéčka zo začiatku deväťdesiatych rokov v ktorých hral Christopher Lambert otca rodiny, ktorý musí čeliť niekde v púšti nejakému psychopatickému páru. Zmenilo sa len to, že namiesto Christophera tu máme jeho kópiu Thomasa Janea. Tento typ lacných a nudných filmov ma nebavil už pred rokmi a nebaví ma ani teraz. Proste lacne videobéčko. 2/10.

Bring Him Back Dead (2022)

Parta full retard lupičov vykradne klenotníctvo, ale trochu sa to poserie, tak sa zdekujú na chalupu na samote u lesa, kde sa ich pokúsi Gary Daniels zbaviť. A tak sa chlapi honia celý čas v lese a raz za čas jeden druhému vrazí tvrdý predmet do tela. Je to ten typ z-tka, ktorý je tak mizerný, že sa budete baviť na účet tvorcov. Po každej stránke to je prvotriedna amatérština. Zápletka, dialógy, kamera, akcia, jedno horšie ako druhé. Plusom je, že Gary tu má hlavnú a vlastne kladnú úlohu. Sem tam predvedie nejaké tie základné chvaty. Rýchlosť mu nechýba. Ale často vidno, že mláti vzduchoprázdno a medzi jeho päsť a súpera by sa zmestil aj súčasný Seagal. Finálny súboj s Mandylorom je niečo neskutočne vtipné. Pre milovníkom trashu, lesov a Garyho to je ale povinnosť. 2/10.