finn

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4
    • 28.1.2015  12:32
    Chlapectví (2014)

Film o ničem. Absolutně o ničem. To nic znáte. Nejspíš to máte za sebou nebo si aspoň dokážete vybavit někoho, kdo má nebo by mohl mít. Jeden z "nejlidštějších" filmů, ať už si pod tím představíte cokoliv.

• 28.1.2015  12:25

Hobbit nemá na výpravnost silný základy LOTRa a v prvním díle na to dojížděl o poznání víc, než ve dvojce. Ta je přímočařejší a s prostorem pro další postavy (na úkor stále stejně napřesdržku trpaslíků) i zábavnější.

• 28.1.2015  12:15
    Hon (2012)

Během filmu se vás zmocní chuť nějakým ošklivým způsobem umravnit malou holčičku. Zlepší se to až o několik záběrů dál, kdy naopak začnete směřovat svůj hněv k dospělákům z onoho maloměsta a k jejich zkrat(k)ovosti. Ani jedno není v pořádku, stejně jako není v pořádku hon sám. I za zvládnutou finální tečku plných 5.

• 5.10.2014  10:05
    Zátah 2 (2014)

Jednička fungovala na daleko menším prostoru s minimem dialogů (navíc mi dojem neskutečně kazilo předabování do angličtiny), ale byla citelně chudší. Pokračování se povedla ale jedna, pro Raid zásadní, věc. Překonat akční sekvence. Bahno a kuchyň jsou nejlepší fackovačky posledních let. Evans jde dobrým směrem a třetí kousek, byť asi ne s malým Yodou, může konečně dosáhnout absolutoria.

• 11.8.2014  17:38

Jak moc je to pravdivá výpověď a jak moc je to jen hra s divákem / fanouškem? To je úplně jedno, protože charisma NC by utáhlo i káru s tunou hnoje. Vtipný, dojemný a hudebně (pochopitelně?) famózně protkaný dvacetitisící den na Zemi.

• 11.8.2014  17:32

Vizuálně podmanivá a bezesporu přelomová odysea dává prostor k zamyšlení a ke spoustě otázek, přitom sama neodpoví skoro na nic. Možná jsem moc zhýčkanej mainstreamem, ale dojem z lidoopího úvodu, boje s umělou inteligencí a opojnýho závěru mi prostě kazí fakt, že když může scéna trvat 2 minuty a neztratit nic ze svýho kouzla nebo obsahu, tak by měla trvat 2 minuty. A ne 12. I když možná se stačí jen dobře na film připravit.

• 11.8.2014  17:24
    Cashback (2006)

Taková podivná depresivní a přitom milá romantická komedie, kterou si po delší době zapamatujete pravděpodobně jen kvůli části, na níž láká plakát.

• 11.8.2014  17:22
    Štěstí (1998)

Brutální přehlídka toho nejotřesnějšího, čím se může stát kdokoliv ze spořádané západní společnosti, aniž by budil hned odpor okolí. Bude vám blbě, figurky na platně vás budou srát, jenže ve stejnou chvíli vás bude mrazit a budete se s těma kreaturama upřímně smát. Jedno z pro mě nejlepších překvapení filmovýho průmyslu.

• 11.8.2014  17:15
    Generál Nil (2009)

Důstojné vypořádání se s jednou z nejvýznamnějších postav Polska minulého století. Film je na skutečnoudálostní počin tak akorát (ne)strhující a pocity bezmoci, křivdy a posléze vzteku si během jeho druhé poloviny bezpečně prožijete. Od absolutního hodnocení filmu schází to něco navíc.

• 11.8.2014  17:12

Působivé a silné drama postrádající nadčasovost, ačkoliv téma samo o sobě nadčasové je. Ke škodě snímku se Tavenier rozhodl příliš výrazně kritizovat tehdejší francouzskou společnost a politickou situaci v zemi. Problém pak je víc se ztotožnit s odhodláním a hrdostí hlavních postav, kterou jsou ochotni vyměnit za zmírnění následků. Nejlepším na celém snímku zůstává výtečně zahraný otec hodinář.

• 11.8.2014  17:03
    Kandidát (2013)

Oku lahodící a nesmyslně někým zavrhovaná "klipová" režie (kamera, střih) táhne Kandidáta nahoru. Dějově je to přestřelěná povídka o jedný mačo sázce na pozadí prezidentských voleb. Na druhou stranu si film nehraje na nic, co není, a po celou stopáž zvládá zabavit bez wtf momentů. Za zmínku stojí výborně obsazená a napsaná československá dvojice na sledovačce. Rozhodnutí předabovávat Slováky už radši ani nekomentuju. 3,5*

• 11.8.2014  16:54
    Jack Strong (2014)

Komentáře varovaly před klišoidním scénářem zcela po právu. Jack Strong je zábavně zfilmovaná kapitola polské historie, kterou sráží snaha za každou cenu uměle vytvářet napětí. Samozřejmě není jendoduchý zpracovat příběh podle skutečnosti a nenudit, jen by hlavní hrdina nemusel pokaždý číst spis, když ho čeká návštěva nebo si brát dokumenty, když se rozhodne trefit jedinou zeď čelně cestou z kanclu. Je tam toho moc a občas to vyzní spíš komicky.

• 11.8.2014  16:46

Jakkoliv tahle studentská komedie hraje na to, že jde o malou absolventskou produkci, jednou jde do kinech a měla by snýst přísnější měřítka. Což nesnese. Neherectví většiny ansámblu povýšený útrpným papouškováním holejch vět a slov neudělá parádní mimózní komedii ani kdyby ze sebe autor vydal životní výkon. Parádně pokecal by možná fungovalo jako kraťas, ale i těch 75 minut působí jako věčnost a když po čtvrt hodině chcete hlavního hrdinu nechat utonou pod Vydrovou bárkou a je vám úplně volný, kdo je ta superžena Máňa, asi je něco špatně.

• 11.8.2014  16:39
    Krásno (2014)

Hodně očekávaná věc těžící chtě nechtě z popularity Partičky vůbec nedrží při sobě. Není dost absurdní (nebo to přepálí jako v samotným závěru), obsahuje víc trapnohumoru než černohumoru a spousta věcí tam je prostě tak nějak navíc - k úvodní scéně se scénář nijak významně nevrací a pár záběrů Sokol balí / klátí tam je jen na efekt. Herecky není moc co vytknout, snad jen Finger by se nemusel tolik zapomínat duchem na jevišti. Přes to všechno to místy je opravdu vtipný a efektně natočený debut, příště by to mohlo dopadnout líp...

• 11.8.2014  16:17
    Klauni (2013)

Krásná (převážně) česká filmařina, která mi nejvíc připomněla hit Intouchables, a to přístupem "vesele o neveselém", i když místo pár záchvatů smíchupřinese "jen" skoro dvě hodiny trvající úsměv. Film má v podstatě jen dvě negativa - zvláštní nastavení dabingu, kdy časem Čech promlouvá francouzštinou za Francouze a ... tragickou kampaň. Zpracováním evropská špička (o ČR nemluvě), herecky parádní (hlavně trio klaunů) a navíc film s dobře vystaveným příběhem s několika nezapomenutelnýma scénama (smrková koupel, česání, škytavka, makléř, ...) prostě nesmí zapadnout a mít několik měsíců po premiéře sotva 500 hodnocení! Když k tomu připočítám projev pana režiséra po projekci, přál bych filmu úspěch aspoň v zahraničních sálech a dost lidí, co do Klaunů investuje za DVD/Br.

• 19.1.2014  00:01
    Pot a krev (2013)

Z podstaty je to tenhle film sračka. Je to povýšení sloupků o zločinech tří vypatlanců na filmovej scénář. Fakt, že se (skoro) všechno skutečně stalo, je jediná věc, nad kterou se v souvislosti s filmem dá zamyslet. Jinak je ve vlastním zájmu lepší vnímat jen komediální stránku filmu, protože hledat v něm něco víc nemá smysl a zbytečně to film shodí. Nejde o glorifikaci násilí, natož o banalizování vraždy. Hlavní trio těžko brát jako trojici "hrdinů". Samozřejmě hodně momentů, kdy tvůrci moc tlačí na pilu nebo vytasí primitivní vtípek, je mimo. Holt ne každá ?komedie? musí pocházet z Norska a/nebo vypadat jako Fargo. Občas potěší i floridská omalovánka po lobotomii. Mizerové fungovali daleko líp jako celek a (hlavně jedničku) je fajn občas potkat v televizi, ale P&G je zábavnější jednorázovka.

• 13.1.2014  22:48
    Rivalové (2013)

Před filmem jsem si chtěl připravit popcorn, mezitím jsem už pustil film... a po dvou hodinách mi došlo, že jsem u titulků a popcorn zůstal v kuchyni. Prvotřídní casting především a velký významný plus za jazykovou korektnost (a ne univerzální angličtinu) a za detaily během závodů. Spousta silnejch momentů (odstoupení, tiskovka) a přitom se všechny (při nejhorším) drží ve nemocpatetických mezích a povyšují precizně natočenou sportovní bajku ještě o stupeň vejš. A je vcelku jedno, jak moc jste v obraze co se skutečnosti týká.

• 9.1.2014  10:26
    Mob City (TV seriál) (2013)

Je škoda Mob City odstřihnout po pilotu, protože díly 3 - 6 všechny ty pohledy na hodinky bohatě vynahradí. Výtečná žánrovka, byť za protrpěnou první část nemůže schytat absolutní hodnocení. Chudší a mírně opožděnější následovník Boardwalku, násobně charismatičtější než Ganster Squad, nejvíc připomíná hraní L. A. Noir. Potěší zaháčkování na případnou druhou sérii, která se snad neomezí na linku štvanec proti všem.

• 8.1.2014  18:30
    Zmizení (2013)

Pustíte si film, jehož tvůrce má doposud "všechno v červený" s tím, že to nebude špatný, i když jste nic z předchozí tvorby neviděli. Připadá vám divný, že otec situaci vyhrotí v podstatě ihned poté, co mu k chybějící dceři sdělí info o karavanu. Pak hodně dlouho a hodně intenzivně vzpomínáte na Zodiaca. Víte, že viník bude asi někde jinde, dokonce vás i napadá, kdo to bude. Na konci si nemůžete vybrat, jestli chcete pískání slyšet nebo ne. A když to skončí, uvědomíte si, že to všechno mělo vypadat PŘESNĚ takhle.

• 8.1.2014  18:21

No tak je to 114 minut jen na efekt a uznávám, že pointa snímku 25 mě trošku zklamala, ale jako celek - proč ne? Vtipný momenty fungujou skvěle, hlavně první výprava na sever (pilot + sviňuchy) a stejně dobře funguje linka Waltera a Cheryl. K vizuálu a hudebě netřeba komentáře. Je dobře, že se tenhle remake nakonec povedlo udělat a ještě líp, že se toho chopil Stiller a po Bouři se zase posunul dál.

• 8.1.2014  18:10

Zase jednou vypadal po Oscarech pomrkávající film tak kurevsky dobře z trailerů a přitom kde nic, tu nic. Zbylo jen luxusní obsazení s nevyužitým příjemným soundtrackem. Fighter i SLP jsou na rozdíl od AmHu v rámci žánru nadprůměr. Největším problémem je skládání příběhu, který je buď pomatený a nesmyslný nebo ke škodě průhledný. A Jennifer je (pro změnu) nesnesitelná.

• 8.1.2014  18:01
    Lásky čas (2013)

Šlo to lehce prostříhat, šlo první hodinu pracovat víc na tom, aby vám aspoň trochu záleželo i na tom "nesmělým jedenadvacetiletým Britovi" . Má to vtip, má to šmrnc, ale obojího pomálu. V závěru se vám definitivně potvrdí, že vůbec nešlo o cestování v čase ani o romantiku podle šablon s několika povinnejma zvratama. A to je paradoxně největší klad i zápor filmu. Silnější 3 (nebo slabší 4?) za závěr, scénu s nevěrou a Nighyho.

• 11.4.2013  14:29

Dřív mě bavilo hrát na počítači graficky nedokonalý hry a koukat na filmy, který fungovali jako fiktivní realita. Sledování Hobita je jako kdybych seděl u počítače, mačkal gamepad a přitom by se nic nedělo. A to mě nebaví... LOTR má daleko větší kouzlo i koule, oproti němu je Hobit natáhlá a jen penězma vyživovaná báchorka pro děti, bohužel.

• 5.4.2013  15:59

Naprosto nefunkční pocta žánru, která kolikrát vyzní víc jako parodie (scény s dítětem ve vaně a předním opasku pistolníka vážně bolely), než jako gangsterka moderního střihu. Tragický dialogy, který věříte akorát přehrávajícímu Pennovi, a to jen do chvíle, než vás naštve, kolik prostoru jeho postava dostává a jako jediná si tak buduje charakter... Na stranu druhou film zabaví během akčních pasáží a spoustou vizuálních vychytávek. Dvouhodinová definice eye-candy filmu.

• 5.4.2013  15:39

Nekompromisní rubačka postavená (hlavně) na skillu protagonistů a ne jen na penězích. Nemůžu nevypíchnout poslední (2v1) a první souboj Mad Doga. Promo "nejlepší akční film posledních desetiletí" zase až tak nepřehání.

• 24.3.2013  23:12

Největší problém dokumentu je v tom, že události, na který se snaží tvůrci poukázat, nikoho (kdo aspoň zběžně sleduje aktuality z matičky Rusi) nepřekvapí. Problém další, a ne o moc menší, vidím v tom, že všechno je z pohledu opozice a je až moc vidět snaha přišít jim ono napadení. Nicméně podobný počiny by vznikat měly, jen by mi v tomhle konkrétním případě přišlo lepší natočit je až s probíhajícím vyšetřováním nebo aspoň mít v rukávu eso v podobě důkazů.

• 23.3.2013  16:32
    Velvyslanec (2011)

Vtipná, poučná a pro někoho možná i šokující honba jednoho Dána za diamanty. Není to úplně korektní dokument, ale co chcete od výletu na falešnej pas do země, kde je s "obálkou štěstí" možný úplně všechno?

• 20.3.2013  12:47

Rasově fér film, kde krom pár scén vlastně jen sledujeme přežívání členů romské rodiny, a to většinu času nezvykle s kamerou ne dál, než půl metr od postav. Hlavní síla je právě v těch pár scénách, který vybočí z celku (hlavně dialog policajtů a závěr jsou skvěle odvedenou prací), ale bez zbytku filmu by vyšla na prázdno.

• 18.3.2013  01:06
    Ve stínu (2012)

Nemáme kvalitní česky otextovanou písničku pro nadmíru kvalitní českej film (nebo aspoň němckou, když už se ve filmu užívá)?! Poslední scéna (pouliční nepokoje) byla vyloženě navíc a bez výhrad není ani výkon hlavní svině... všechno ostatní od Trojana, přes výborný zpracování, až po výtečně navozenou atmosféru (hudba!) je v rámci český tvorby skvost .

• 10.3.2013  22:19

Láska na první pohled, kterou kdyby někdo v závěru decentně prostříhal, byla by stoprocentní!

<< předchozí 1 2 3 4