V Bruggách (2008)

Můj nejočekávanější film roku, na který sem náhodou narazil prolézáním kino novinek. Nechci si kazit dojem pár slabšími a nelogickými místy. Bruges se mi trefily přesně do noty a pokud máte rádi černý humor v komorním "akčním" filmu, stane se vám to samé. ...stejně by mě zajímalo, jak se dá přežít (po)střelení a navrch skok z takové věže...a ještě si předsmrtně pokecat :)

Osudový dotek (2004)

Nemám v oblibě sci-fi ani Ashtona Kutchera. Mám v oblibě originální hollywoodské kousky a Amy Smart. Když to vykrátím, zbyde jen dojem z filmu, který je úžasný. Jasně za 5* a místo v TOP i po několika opakováních. Btw díky bohu, že bonusový konec je jen bonusový, zničil by vyznění filmu.

Zodiac (2007)

Nejzábavnější nudná dialogová podivaná. Slabších 5*

Interstate 60 (2002)

Ano, ano... překvapení, neočekávaně povedené dílko atd. Lepší film, který jsem původně vlastně vidět nechtěl a přinutily mě až okolnosti (disfunkčního PC + zoufalá programová nabídka ostatních kanálů), jsem nikdy neviděl :) Ještě dvě hodiny po jsem si v hlavě přehrával některé scény a říkal si "no do prdele", pak přišla pauza, jelikož na HBO měl Interstate 60 vykřičník a tudíž poslední vysílání. Asi o dva royk později jsem si film sehnal a zase mě dostal. Výborná podívaná na téma "co by kdyby" ,)

Kmotr II (1974)

Bez jedničky by nevznikla dvojka, proto absolutní zážitek přinesou dohromady. Když je Godfather moje NEJ, Part II musí být až druhá.

Kmotr (1972)

Nejlepší... film, sága, filmová adaptace, kniha, dílo F.F.Coppoly, role M.Branda, start Al Pacina, ikona subžánru. Ok, už končim. Mafiánské filmy zbožňuju. Godfather byl první, první zůstal a přavděpodobně první zůstane.

Fontána (2006)

Jak tady kdosi napsal. Fountain můžete buď zavrhnout nebo si ji zamilovat. Patřím do druhé skupiny s tím, že se bojím třetího shlednutí, aby mi zařazení vydrželo...

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Hobbit nemá na výpravnost silný základy LOTRa a v prvním díle na to dojížděl o poznání víc, než ve dvojce. Ta je přímočařejší a s prostorem pro další postavy (na úkor stále stejně napřesdržku trpaslíků) i zábavnější.

Zátah 2 (2014)

Jednička fungovala na daleko menším prostoru s minimem dialogů (navíc mi dojem neskutečně kazilo předabování do angličtiny), ale byla citelně chudší. Pokračování se povedla ale jedna, pro Raid zásadní, věc. Překonat akční sekvence. Bahno a kuchyň jsou nejlepší fackovačky posledních let. Evans jde dobrým směrem a třetí kousek, byť asi ne s malým Yodou, může konečně dosáhnout absolutoria.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Vizuálně podmanivá a bezesporu přelomová odysea dává prostor k zamyšlení a ke spoustě otázek, přitom sama neodpoví skoro na nic. Možná jsem moc zhýčkanej mainstreamem, ale dojem z lidoopího úvodu, boje s umělou inteligencí a opojnýho závěru mi prostě kazí fakt, že když může scéna trvat 2 minuty a neztratit nic ze svýho kouzla nebo obsahu, tak by měla trvat 2 minuty. A ne 12. I když možná se stačí jen dobře na film připravit.