• Thriller
  • Mysteriózní

Pojedeme k moři (2014)

Začneme záporem. Dva malí kluci prostě nemůžou utáhnout celý film a to zapříčinilo i to, že jsem se občas nudila. Nicméně celou dobu jsem čekala, jak že to dopadne. Nakonec jsem uhodla, oč kráčí. Co se mi líbilo bylo to, že to nebyl naivní film o dvou dětech. Tak to prostě chodí, že dětství nemusí být vždy dokonalé. Akorát jsem měla občas hlavního hrdinu chuť napomenout "hej, podívej se na kámoše a ty si stěžuješ na svojí rodinu?" Záběry byly kreativní, zajímavé. Úplný "mořský" konec mě trošku překvapil, ale potěšil. Jen jsem si měla přečíst lépe popisek, měla jsem náladu na svěží komedii z prostředí u moře a bezstarostnost, opak byl pravdou. Závěrem: milý film.

Dívčí spolek (2017) (seriál)

Již zmiňovaný 13 reasons why mi přišel veice otravný, hlavně hlavní postava. Jenže tahle Holly nezůstává v otravnosti o moc pozadu. Hlavně v první sérii, kdy jsem si říkala, že se chová jako nějaká přehnaně ochranitelská hysterická matka. Pokud to pominu, první série se mi celkem líbila, hlavně ta zápletka aka nevěř nikomu. Bylo tam pro mě i dost překvapivých momentů. Konec byl dost zvláštní, bohužel jsem nepochopila moc jednání blond kamarádky. Druhá série: tam byla Holly o trochu méně protivná, zato jí ale velice dobře nahradila Rheina(?), která mi lezla na nervy už jen tím obličejem. Dost jsem se děsila, aby to neskončilo stejně jako v první sérii, tedy nevěř nikomu, ale naštěstí ne. Jen se tam opět připletla blond kamarádka, která mi to celé tak nějak prostě kazila.A jestli tohle má odrážet realitu toho, co se děje v těch školách, tak jsem ráda za ČR.

Bajo la Rosa (2017)

Brilantní, děj filmu utíká tak plynule a hladce, jako nůž projíždí máslem. Pardon, margarínem. Španělé prostě umí, jako vždy je tu trocha té zvrácenosti. Ani chvíli jsem se nenudila a neustále jsem v tom hledala nějaké složitosti a triky. Ale ono to bylo tak jednoduché! Osobně mám moc ráda typ filmů, kde je minimum postav a maximum dialogů. Lze pak lépe pozorovat chování a psychiku postav.

Příchozí (2016)

Bohužel pro mě tam bylo pár mezer. Moc jsem nepochopila účel té bomby, prostě se tam jen objevila a mě přišla naprosto zbytečná, poté zda to mělo vůbec souvislost s tím, že ten druhý Heptapod zemřel... Ale i tak, po zamyšlení se nad celým filmem se mi to suma sumárum celkem líbilo.

Mozek v plamenech (2016)

Trošku jsem se nechala zmást zdejším hodnocení, uznávám. Čekala jsem asi něco jiného. Chloë je moc hezká herečka, celý film mě však pronásledovaly její strašidelné nosní dírky. Myslela jsem, že v nich má krev nebo se alespoň každou chvíli spustí. Oceňuji přidanou hodnotu filmu a tou je šíření vědomostí o nemoci.

Ostrov (2005)

Trošku mi pak hlavou vrtalo pár nedotažených věcí. Je to takový líbivý akčnák, po čtvrtině filmu se to rozjede, ale přesně díky tomu mě to pak přestalo tollik zajímat. Nemuselo to být tak utahané a i přes moje hodnocení musím uznat, že skvěle vizuálně zpracované.

Darling (2017)

Wannabe spoilers: tak já nevim, slabé 3 hvězdice... Já jsem prostě pořád čekala a čekala. A čekala a nedočkala se. Je to otřepané, ale přišlo mi, že to mělo fakt velký potenciál. Čekala jsem nějakou symbolickou podobu s tou Giselle. Nic. Čekala jsem, že Polly zabije. Nic. Čekala jsem, že jeho zabije. Nic. Sebe zabije. Nic. Trošku se do toho co cítí hlavní hrdinka ale vžít dalo. Je opravdu frustrující, když člověk něco chce, ale tělo to nedokáže. Sama ten pocit znám a je to na vytrhání všech vlasů. Obě "holčiny" byly tak zvláštní, až byly vlastně docela hezké. Jen ty nahá scény být nemusely, já nevím, ale ty lentilky pod kobercem... No chápu ale, že baletky nebudou mít déčka.

V pasti (2018)

Zpočátku jsem si říkala, že mě asi nebude bavit se dvě hodiny dívat, jak má někdo pásku přes oči. Pak mě ale překvapila celková dějová linie prolínání současnosti s minulostí. Tomu filmu nic nechybělo! Lovestory, příšera, děti, zabíjení, psychouši, dojetí, zklamání, zrada, pár (doslovných) zaškobrtnutí... Hned mi na paměti vytanulo Tiché místo, což asi každému, kdo ho viděl, ale musím s rukou na srdce říci, že tohle bylo o kus lepší. I když se rodilo všude:D Laťka pro rok 2019 je nasazená proklatě vysoko a nevím, zda tento film něco sejme z pomyslné příčky viděno TOP 2019

Tísňové volání (2018)

Jako kdyby mi někdo řekl, že se budu dívat na film kde kamera zabírá přes hodinu člověka v pološeru, tak mu asi řeknu že se snad zbláznil. Zápletka ok, nečekané rozuzlení check, možnost představivosti check, otevřený konec(?) check, takže asi dobrý. Ale něco mi tam přeci en chybělo ale nedovedu pojmenovat co.

Elita (2018) (seriál)

Pro mě naprostá bomba. Něco, co hravě strčí do kapsy 13 reasons why (nudnější, nesympatické postavy, zarážející hloupost postav) a The end of f*cking world. Mělo to všechno, co to mělo mít. Skvělé postavy, napětí... Celou sérii jsem dala za dva večery a potěšilo mě, že bude další série. Marina mi byla ke konci protivná a vlastně jsem na konci byla ráda, jak to dopadlo. Podobný námět jsem ještě nikde neviděla, prostě skvělé. Nyní se dívám na možná podobný seriál Baby, což třeba také překvapí.