• Krátkometrážní

Potomci lidí (2006)

Technicky brilantní film (nechci si ani představit jak těžké muselo být pracovat s komparsem, aby to vypadalo pak takhle dobře), který neztrácí ani po "příběhové stránce". Postavy Jaspera (M. Caine), cikánky a sviňáckého policisty úžasně doplňují vizi světa, kde nejde jen o fašismus a anarchii. Malé nápadové cameo hraje i v Londýně všudepřítomná reklama a také synovec Owenovi postavy, který žije jen ve virtuálním světě. Výborný film.

Rafťáci (2006)

Janákovo akční scény jsou akční od slova nuda. Smysl nehledejte :)

Wholetrain (2006)

Poměrně nezáživné drama, které těží hlavně z pozadí do kterého je zařazeno. Více jak jeden film na téma "grafiti" za deset let vidět nemusím. A před rokem sem viděl Gympl.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Dal bych tři protože čas ubíhá u X-menů Tři velmi rychle, ale zase na druhou stranu by se nesměly stát následující věci: a) armáda mutantů bojuje stylem "hurá na ně" b) pg 13 c)obklíčení v temném lese d) finální scéna // a propo první dva díly jsem neviděl :p

Constantine (2005)

Největší a nejlepší deux-ex (deux? trošku hra :) ) machina co pamatuji. Ďábel, který si před vyčerpaného hrdinu suveréně postaví židli a na jeho poslední cigaretu jen suše prohlásí: "v pohodě, jsem akcionář" , to je bomba. Celkově je dobře napsaný film skvěle zahraný se zajímavými scénami (smrt bez vody, vymítání). Ok, tak takhle bych si dal více komiksových filmů. :)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Nevím na jakém místě by se v hitparádě umístilo HIMYM, ale vždycky bude koukat na záda Přátelům. Jedne Barney to nemůže vytrhnout.

Království nebeské (2005)

// po xtém shlédnutí už se vytrácí ten původní "komplikovaný" dojem i z megaepické režisérské verze. Postavy jsou po konzumaci čtyř sezon GoT ploší panáci v úžasných kostýmech, kulisách, záběrech a bestiální sekvenci jezdeckého střetu pod Kerakem. Stále klasika historického velkofilmu, která narozdíl od Statečného srdce neumí technicky zestárnout.

Mariňák (2005)

Vážil bych si toho mnohem více nebýt geniálního Generation:Kill, který měl na podobné téma více stopáže--