KukulienkaHO

okres Trnava

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 16.2.2020  14:38
    1917 (2019)

Fúha, nemám skoro nič, čo by som mohol filmu "1917" a Samovi Mendesovi vytknúť. Takže budem iba chváliť. Fantastická kamera, ktorá krásne zachytáva postavy v popredí, ale aj pozadie a to dodáva filmu reálnosť, a vy sa pri pozeraní budete cítiť, ako keby ste pri tom všetkom boli. To by samozrejme nešlo bez úžasnej výpravy, kulís, hudby a kostýmov. A čo sa hercov týka, tak George MacKay podal svoj historický výkon a otvoril si celkom iste brány Hollywoodu. Dean-Charles Chapman má úlohu menšiu, ale zato zo začiatku dôležitejšiu a tiež hrá skvelo. Všetci "Páni Herci" sa predstavili v rolách armádnych nadriadených, a aj keď sú dokopy na plátne cca 8 minút, z každého ide veľký rešpekt a charizma. P.S.: Parazita som ešte nevidel, ale ak prekonal na Oscaroch toto, tak to musí byť riadna bomba. P.P.S.: "1917" je prvým filmom, čo som z tohto roku videl a vyzerá to tak, že bude aj jedným z najlepších.

• 4.5.2020  22:06
    2012 (2009)

Trochu sklamal príbeh, ale spracovanie konca sveta sa podarilo. Silnou stránkou filmu je parádny vizuál. Padajúce budovy, rozpad povrchu Zeme a umierajúci ničnetušiaci ľudia.... zimomriavky po celom tele, keď som to videl. Film je prepchatý klišé momentami a scénami, ktoré sa snažia byť humorné (ale sa nedarí). Avšak hlavné posolstvo "2012" bolo myslím dobre podané. Život nie je síce fér, ale aj tak by sme si mali ako ľudia navzájom pomáhať, lebo len tak prežijeme. P.S.: Viem si predstaviť, aké emócie to mohlo vyvolať v niektorých ľuďoch, keďže to išlo do kín 3 roky pred dvetisíc dvanástkou. :-D

• 25.7.2020  15:42

Kravina preplnená akciou, takú nálepku by som dal filmu "6 Underground". No lenže ani akčné pasáže nie sú príliš úžasné. Sú síce nápadité, rýchle a streštené v dobrom slova zmysle. Ale zároveň aj chaotické, niekedy neprehľadné a veľmi prestrihané. Príbeh aj zápletka je slušná. Strašne mi prekážalo skákanie z prítomnosti do minulosti. Spolu s trápnymi pokusmi o hláškovanie to kazilo atmosféru a ani to nebolo dobre zakomponované do deja. Výsledné spracovanie teda nebolo vôbec dobré a pripomenulo mi to nedávny film o Harley Quinn, ktorý sa vo veľa ohľadoch na "6 Underground" podobal. Dal som mu aj rovnaké hodnotenie. Či to má potenciál na pokračovanie? Zrejme hej. Ale keby pokračovanie vzniklo, určite by to nedopadlo lepšie ako toto, skôr ešte horšie.

• 17.6.2019  17:54
    Aféry - Pornoherci (S02E14) (epizoda) (2011)

Otrasný scenár, otrasná réžia, otrasné herecké výkony, otrasná epizóda, otrasný seriál.

• 5.4.2019  01:46
    Aquaman (2018)

"Aquaman" je skvelý hlavne vďaka akčným častiam, ktoré sú krásne prehľadné, farebné, majú výbornú choreografiu a dopĺňa ich skvelá hudba. No a film "Aquaman" je nimi nabitý, ale nemožno povedať, že len kvôli nim je "Aquaman" taký dobrý, aký je. Ale jednoducho vyniká práve akciou. Preto Aquamana odporúčam hlavne milovníkom akčných filmov, ktorí si potrpia na dobrom príbehu a nevadí im sci-fi a fantasy.

• 1.8.2020  02:28
    Artemis Fowl (2020)

Nejedná sa určite o tak príšerný film, ako to má tu hodnotenie. Každopádne, nejedná sa ale ani o dobrý film. Je preto isté, že sa na základe ohlasov na "Artemis Fowl" Disneymu nepodarí vygenerovať novú fantasy ságu, ako bolo určite zamýšľané. K filmu: Príbeh je nepostačujúci, dosť jednoduchý, priamočiary. Skrátka v priebehu filmu nedôjde k žiadnemu výraznejšiemu zamotaniu deja, okrem začiatočnej zápletky. Postavy sú nevýrazne napísané aj zahraté. Teda až na elfskú veliteľku a obrieho trpaslíka. Tí sú celkom zaujímaví. Judi Dench a Josh Gad odviedli parádnu prácu. Finále je chaotické, človek netuší, čo sa vlastne deje.

• 7.7.2019  19:39
    Avatar (2009)

Tak toto je BOMBA! Prepracovaný príbeh, výborní herci, skvelá hudba, nadupaná akcia a najlepšie CGI efekty, aké som kedy videl (spolu s filmom Kniha džungle (2016)). A to pritom vznikol v 2009! Takto by sa dal zhrnúť film "Avatar". Obdivujem Jamesa Camerona zato, čo dokázal (a nielen v tomto snímku). P.S.: O 2 roky by sa malo s pokračovaniami roztrhnúť vrece, tak pevne verím, že to bude stáť za to.

• 22.8.2019  21:31

Po Avengers jednotke som sa na dvojku veľmi tešil. Za prvé, že prvá MCU tímovka je jeden z mojich najobľúbenejších filmov a za druhé, že "Avengers 2: Vek Ultrona" režíroval znovu Joss Whedon. Bol som ale veľmi sklamaný. Namiesto veľkolepého akčného filmu s dobrým príbehom som dostal nejakú psycho-drámu, veľmi podobnú filmu "Neuveriteľný Hulk". Okrem dokonalej finálnej bitky stojí skoro všetko ostatné za prd.

• 24.6.2019  21:43

Pekné zakončenie jednej veľkej éry Marvel Cinematic Universe. Je to film, ktorému môže len ťažko nejaký Marvel-fanúšik niečo vytknúť. Mňa sklamalo, že nezomrelo viac Avengerov (mohlo to byť viac epickejšie, dojímavejšie a celkovo lepšie). A finálna bitka mohla byť dlhšia. Ale aj tak je pre mňa Endgame omnoho lepší film ako Infinity War.

• 31.10.2018  15:17

Film nebol zlý, aspoň čo sa týka hereckých výkonov, masiek, kostýmov a kamery. So scenárom je to trochu horšie, pretože film potápajú nelogické chyby. To je dôvod, prečo som mu dal 4* a nie 5*. Napríklad, ako mohol vedieť Tučniak písať a čítať keď bol celý svoj život v kanáloch alebo ako je možné, že sa z neho stal geniálny zločinec, keď nemal nikdy možnosť rozvíjať svoju myseľ. Ďalší problém mám s hudbou, ktorá sa mi v niektorých momentoch do scén nehodila. Ale na druhú stranu sa mi toto pokračovanie páči oveľa viac ako 1. diel, s ktorým mám omnoho viac problémov. P.S.: Catwoman mohla radšej zomrieť, keď sa už v ďalšom pokračovaní neobjavuje.

• 13.6.2019  20:09

Hneď na začiatok chcem napísať, že komix som nečítal. Akonáhle som sa dozvedel, že sa chystá Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles bol som vo vytržení a potom, čo som videl trailer som si vravel: "Toto bude BOMBA". Ale keď som si pozrel výsledný film bol som sklamaný. Stopáž je veľmi krátka a to je aj dôvod, prečo tu sú tak slabé charakteri. Skrz krátku stopáž sa nedali postavy viac vykresliť a áno, všetkých poznáme z iných filmov, ale aj tak som si v tomto filme nedokázal k postavám vytvoriť nejaký väčší vzťah. To o postavách, že majú slabé charakteri však neplatí o Trhačovi, ktorý film jasne zdvíha o pol stupňa vyššie. Veľmi ma sklamalo aj to ako animátori spravili zmutovaných záporákov z DC. Prečo preboha museli všetci (až na jednu výnimku) zmutovať na zviera? Napr.: Mr. Freeze zmutoval na ľadového medveďa, keby mali tvorcovia väčšiu fantáziu, dokázali by zneho spraviť niečo ako chodiaci kus ľadu, lenže to by chcelo zapojiť trošku fantázie. A to ani nehovorím o tom, že niektorí zmutovali úplne odveci, napr.: Joker zmutoval na hada. Z jedného bojovníka Foot Clanu sa stal dokonca dinosaurus, jako really? Celý film pôsobý takým "MEH" dojmom, ale máte z neho pocit, že úmysel tvorcov bolo spraviť niečo veľkolepé, nuž nevydalo. Možno keby bol film hraný, tak by pôsobil lepším dojmom, ale určite by bol moc drahý. P.S.: Po titulkách nasleduje ešte krátka scéna (ktorá je podľa mňa až moc pritiahnutá za vlasy).

• 18.9.2019  18:43

Ako tu mohla byť triceratopsia rodina, keď na konci dvojky (päťky) prežil z určitých rás iba jeden dino?! Ešte k tomu ten mäsožravý druh v dvojke vyhynul. A práve toto ma sere najviac, keď sa nerešpektujú predchádzajúce časti série.

• 25.3.2020  17:20

Na "Harley Quinn: Birds of Prey" som išiel do kina len kvôli Ewanovi McGregorovi a jeho postave. Čiže toto bola v podstate jediná vec, ktorá ma mohla sklamať. A Ewan nesklamal. Jeho postava ale trochu hej. Nato, že to je len jeden film, ktorý asi pokračovanie nedostane, tu je veľké množstvo postáv (Malá Aziatka, Harley, Black Mask, členky Birds of Prey...), ktorých príbehy sa začínajú (a pri niektorých aj končia) týmto filmom, ktoré majú veľmi malý priestor, aby sa nám predstavili. Pretože nikoho iného nepoznáme okrem Harley. Celý príbeh pôsobí chaoticky a rovnako chaoticky pôsobí aj väčšina akčných scén, ktorých je tu množstvo. Mne postava Harley Quinn v podaní Margot Robbie (ktorú ale inak mám rád) nesadla ani v Jednotke samovrahov (ktorá bola o niečo horšia než toto), takže mi bola tá postava v priebehu celého tohto u riti. Filmu neprospieva ani otrasná hudba (ak sa to teda hudbou nazvať dá) a ušitrhajúce "pesničky".

• 4.10.2020  18:48

Najlepšou časťou je prvých 30 minút - a to je veľký problém vzhľadom nato, o aký žáner ide. Keď sa začala prvá akčná pasáž, "Bojová loď" stratila šmrnc. Drajf to nebralo až v závere, keď sa na scénu dostavili veteráni. Zato dejová linka na ostrove so satelitmi fungovala celkom slušne po celú dobu. Herecky nie moc záživné, ale nájde sa pár výnimiek (nie, Liam medzi nimi nie je). Príbeh je jednoduchý, to ale samozrejme nevadí. Vadí však nelogické správanie hlavnej postavy. Fungovanie mimozemšťanov a záležitostí s nimi spojenými zostalo nevysvetlené. "Battle Los Angeles", nenáročný film s rovnakou témou, fungoval vo všetkých ohľadoch oveľa lepšie a bavil. "Battleship" je však len nudnou 3 hviezdičkovou záležitosťou.

• 25.10.2020  19:48
    Bloodshot (2020)

Aj keď som zaradil "Bloodshot"-a do svojich najočakávanejších filmov tohto roku, tak som samozrejme nedúfal v nejaký zázrak. Ten sa ani nedostavil, ale ja som spokojný. Bavilo ma to. Najslabším článkom filmu je samotný Vin Diesel. Ten bol skutočne veľké poleno. Zato pochvalu si zaslúži Guy Pearce ako hl. záporák a Lamorne Morris, ktorý stvárnil typickú odľahčujúcu postavu. Samotný príbeh chybový nie je a zápletka je fajn. Takže pobavilo, ale o pár dní si moc z toho pamätať nebudem. P.S.: Dave Wilson by potreboval zrejme vysvetliť, že slow motion nemusí byť vždy cool.

• 23.8.2019  00:06

"James Bond: Casino Royale" je prvým filmom z novej série o tajnom agentovi s kódovým označením 007 a musím uznať, že nedopadol vôbec zle, práve naopak. Nová bondovka je veľmi dobrý špionážny film, ktorému nechýba akcia a prepracovaný príbeh. Kamera vyniká. O tom či Daniel Craig svoju úlohu zvládne som nemal žiadne pochybnosti. Mads Mikkelsen je ako bondovský záporák výborný a rovnako výborná je vo svojej úlohe bondgirl aj Eva Green. Nová bondovka ale postráda postavy Moneypenny a Q, tancujúce dievčatá pri úvodných titulkách (ktoré boli mimochodom veľmi nápadité a vizuálne úžasné), Bondove ikonické hlášky a legendárny James Bond Theme (ktorý zaznel iba pri záverečných titulkách). Dej filmu šlape, problém mám ale s príliš moc naťahovaním koncom, ktorý trvá skoro 30 minút (ukončenie hlavného deja prišlo oveľa skôr). To jediné nebolo režisérsky dobre zvládnuté.

• 26.6.2019  22:50

V "Spider-Ham: Caught in a Ham" vidíme, čo robil Spider-Ham predtým, ako bol vtiahnutý do dimenzionálneho portálu. Pre mňa dosť slabé.

• 23.6.2020  00:26

"Let's get this party started." - naj hláška filmu. https://www.youtube.com/watch?v=dptLzkxbNMc - naj highlight filmu. "Chata v horách" sa spočiatku tvári (a aj tak pôsobí) ako priamočiary a niekedy až detinský film. Práve preto najviac prekvapilo finále, a aj keď máme už od začiatku stále na očiach zápletku s vedcami, o ktorých úlohe a motivácii nevieme podstatné dokopy nič, tak to finále, ktoré sa rozbehne cca od poslednej pol hodiny sakramentsky prekvapí jak hovado. Aj zápletka vznikne poriadne až od tohto momentu. Niektoré scény, ktoré sa snažia zabaviť, sú úplne uletené až prestrelené a nevydajú na vtip. Niekedy to ale zasa funguje. SPOILER: Väčšina postáv študentov zomrie úplne nečakanou smrťou, možno až prehnanou. Tieto postavy však nie sú ničím zaujímavé, takže vám ich rýchle skonanie nebude prekážať - KONIEC SPOILERU. Veľmi sa mi páčil koniec, tiež totálne uletený. Film sa neskončil dobre, ale som zato rád, pretože tvorcovia mali gule nespraviť trápny happyending, ale poriadne sa odtrhli z reťaze. Záverečné titulky tomu tiež nasvedčujú. Na druhej strane, veľký problém filmu je nedomyslený dej okolo rituálu, o ktorom sa to v podstate celé točí. No a druhým väčším problémom sú nevysvetlené udalosti v iných štátoch. Čiže po hodine filmu som bol presvedčený, že dám iba 3*, ale za 30 minút po bode zvratu musím dať jednu hviezdu navyše.

• 17.9.2020  17:36

Oproti iným podobným žánrovkám (napr. od Blumhouse Productions) sa jedná o veľkú slabotu. Ako ten film ako taký zlý nie je. Ale sú pasáže (hlavne úvod a záver), kde je to prestrelené viac, než by bolo dobré. Zato však prostriedok, alias "krvavý Sám doma", je vcelku fajn. Napomáhajú tomu hlavne 3 slušné vedľajšie postavy (skvelo zahraté a dostačujúco napísané). Samara Weaving je dobrá herečka, ale na Pestúnku mi skrátka nesedela (podľa mňa nie je tak sexi, ako má jej postava byť 😝). Samotná téma okolo satanistického rituálu nie je bohvieaká, proste je nepostačujúca. Niečo podobné bolo v obdobnej žánrovke "Ready or Not" (kde si iba tak mimochodom zahrala hl. postavu rovnako Samara Weaving, tam bola však klaďaskou). Tam to bolo však zvládnuté omnoho lepšie, zakomponované do deja to bolo oveľa lepšie. P.S.: Dvojku asi dám, keďže kvôli nej som si pozrel tento film, ale teraz, keď viem, čo sa pred druhým filmom udialo, mi to aspoň podľa traileru pripadá ako strašná kravina. So... I shall see.

• 14.6.2020  20:48
    Cizinec (2010)

Až do konca filmu som bol presvedčený, že mu dám 3*. Lenže potom prišlo finále, ktoré je zrejme najlepšou časťou a highlightom celého filmu. Bolo to šokujúce a uletené, ale nie zas tak, žeby to bolo prestrelené a nedávalo by to zmysel. Práve naopak, vysvetlilo to niektoré nezrovnalosti v deji. Herci si svoju úlohu splnili. Vzťah medzi Johnnym a Angelinou bol OK, až teda nedošlo na romantické scény. Tam to medzi nimi nejak neiskrilo. P.S.: Paul Bettany ma v poslednej dobe príjemne herecky prekvapuje.

• 28.7.2019  01:22
    Columbo (TV seriál) (1971)

Pomačkaný baloňák, neustále pofajčievanie cigary, starý automobil Peugeot 403 Cabrio, pes s menom Pes, početní rodinní príbuzní a manželka, ktorú sme nikdy nemali možnosť vidieť... to sú vonkajšie znaky nášho obľúbeného poručíka Columba. Columbo je detektív losangeleskej polície s podivnými, ale zato účinnými vyšetrovacími metódami. Keď raz začne niečo vyšetrovať, vždy to dotiahne do konca. Častokrát privádza vrahov do "šialenstva". Inak sa jedná o veľmi milého týpka, ktorý rád rozpráva príhody svojich súrodencov a ich detí, alebo rád rozpráva o svojej žene. P.S.: "Columbo" je pre mňa najlepší čisto kriminálny seriál, aký som doposiaľ videl.

• 27.7.2019  16:57

Posledná epizóda poslednej série seriálu o našom obľúbenom poručíkovi Columbovi nerobí hanbu predchádzajúcim epizódam. Aj keď je "Columbo má rád noční život" dosť odlišnou časťou, je to Columbovka, ako má byť. Vyzerá to tak, že to mala byť prvá epizóda novej nezrealizovanej série, ktorá mala byť dosť odlišnou od predchádzajúcich. 1 hviezdičku strhávam za príšernú elektronickú hudbu. P.S.: Columbo mi bude ako seriál dosť chýbať, ale myslím, že o takých 10, možno 20 rokov si Columba celého rád zopakujem. :-)

• 14.7.2019  02:19

Dvaja tupí študenti, ktorí spáchajú vraždu a myslia si o sebe, akí sú veľkí čávovia, lebo ich vražde je "najgeniálnejšia", pekne pohoria, keď ich dostane poručík, s ktorého celú dobu robia debila.

• 22.7.2019  02:09

V poradí už 2. diel, v ktorom identitu vraha zistíme až na konci. "Columbo v prestrojení" je ďalšia epizóda z 10. série, ktorá je oproti bežným Columbovkám dosť netradičná. Tentokrát sa epizóda zameriava skôr na hľadanie strateného pokladu, než na vyšetrovanie vraždy, ktoré je upozadené. Columbo ale dokáže poskladať skladačku potrebnú na nájdenie ukradnutých peňazí rovnako, ako aj vyriešiť 2 vraždy.

• 1.2.2019  01:34

Najväčší problém, ktorý mám s touto epizódou je, že sa vrah postupne odhaľoval sám a navyše celý motív vraždy bol dosť divný. PS.: Na Columba je to až moc veľké SCI-FI.

• 2.11.2018  21:38

Výborná epizóda - ako všetky predošlé. Ale predsa len sa nájdu nejaké veci, voči ktorým mám výhrady: koniec sa zbytočne preťahoval a soundtrack bol oproti predchádzajúcim dielom slabší.

• 13.4.2019  01:32

Tak v tejto epizóde bola zatiaľ najbrutálnejšia vražda z celého seriálu. Krásne je tu vidieť Columbov postup pátrania a tiež jeho prefíkané dolapenie vraha.

• 1.2.2019  01:45

"I Saw the Light" je naozaj veľmi chytlavý country song a ešte stále si ho v hlave pospevujem. Ale vykonanie vraždy odporuje logike a hlavne fyzikálnym zákonom.

• 23.7.2019  13:33

Tak tentokrát musel poručík Columbo spolupracovať s "mafiou", aby mohol dolapiť vraha. "Podivní spojenci" je epizóda výborná, ale predsa len má jednu veľkú chybu. Columbo hovoril, že vraha nemôže nijak usvedčiť a kvôli tomu sa muselo udiať to divadlo na konci. Tu Columbo zrejme zabudol alebo skôr scenáristi zabudli, že vraha by bolo ľahké dostať aj bez toho divadielka, pretože alibi hlavnému podozrivému nemohol nik potvrdiť.

• 17.3.2019  02:40

Hhhhmmmmm, detektív, ktorý vyšetruje vraždu, ktorá sa stala na výletnej plavbe loďou, na ktorej on čírou náhodou bol.....to mi niečo pripomína. Moje šedé bunky mi hovoria, že asi ide o poctu malému guľatému belgickému súkromnému detektívovi, ktorý tiež musel riešiť podobný prípad.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11