Columbo - Rozbouřené vody (1975) (epizoda)

Hhhhmmmmm, detektív, ktorý vyšetruje vraždu, ktorá sa stala na výletnej plavbe loďou, na ktorej on čírou náhodou bol.....to mi niečo pripomína. Moje šedé bunky mi hovoria, že asi ide o poctu malému guľatému belgickému súkromnému detektívovi, ktorý tiež musel riešiť podobný prípad.

Columbo - Série 3 (1973) (série)

3. séria sa od predchádzajúcich dvoch líši tým, že nie sú všetky postavy vrahov na jedno kopyto. Predstavia sa nám tu vrahovia, s ktorými budeme súcitiť a chápať ich, prečo museli vraždiť. Vlastne nám ich bude ľúto a zavraždení sa nám budú hnusiť. A to v epizódach "To je vražda, povedalo portské" a "Labutia pieseň". Potom sa nám predstavia vrahovia, ktorých by sme za ich skutky najradšej sami popravili. A to v "V núdzi poznáš priateľa" a "Kandidát zločinu". P.S.: Zatiaľ najlepšia séria.

Columbo - Série 8 (1989) (série)

Trochu som sa obával, že nové časti nebudú dosahovať kvalitu tých starých. Musím ale povedať, že som sa nemal čoho báť. Stále to sú kvalitné Columbovky a stále je to ten istý poručík Columbo so svojim psom, starým autom, pomačkaným baloňákom . . . Pochopiteľne sa nejaké tie veci zmenili, napr. poručík nám zostarol :-D. Veľa vecí sa zmenili k lepšiemu, napr.: výprava, kamera. Na druhej strane sú tu veci, ktoré sa zmenili, ale nie k lepšiemu a ani nie k horšiemu, napr. oveľa brutálnejšie vraždy. Každopádne si seriál stále drží výbornú kvalitu.

Columbo - To je vražda, řeklo portské (1973) (epizoda)

Toto je prvá epizóda, v ktorej som súcítil s vrahom, chápal som vrahovu nutnosť spáchať tento zločin a myslím, že spravil... no, správna vec to asi nebola, ale tak... Navyše mi bola tá postava veľmi sympatická, najmä vďaka jeho predstaviteľovi, ktorým bol Donald Pleasence. Inak ďalšia veľmi podarená časť.

Columbo: Vražda na předpis (1968) (TV film)

Úplne prvý film s naším obľúbeným poručíkom Columbom, a zároveň jedna z najlepších, ak nie aj najlepšia Columbovka.

Columbo - Vražda podle plánu (1972) (epizoda)

Veľmi veľmi dobrá časť. Peter Falk bol ako režisér výborný, škoda, že režíroval len túto časť. Ani som nevedel kto je režisérom, dozvedel som sa to až pri záverečných titulkách. Trochu mám pocit, že sa to odlišuje od predchádzajúcich častí, myslím tým dejovo. Veľmi sa my páčilo ako celú vraždu náš vrah naplánoval. Zatiaľ jediná časť pri ktorej som si myslel, že Columbo je naozaj v koncoch, jediná časť pri ktorej som si s napätím obhrýzal nechty a čakal ako sa to celé skončí. Taktiež musím podotknúť, že všetci herci boli vynikajúci, rovnako ako aj scenár a samozrejme, Falkova réžia.

Columbo - Vražedné stopy (1997) (epizoda)

V tejto epizóde Columbo dokonale ukázal, aký je skvelý vyšetrovateľ, ale aj psychológ. Dvoch ľudí, ktorí spoločne spáchali vraždu dokázal poštvať proti sebe, aby sa navzájom usvedčili. Náš obľúbený poručík to skrátka s vrahmi vie.

Columbo - Zapomenutá dáma (1975) (epizoda)

Klasická columbovská epizóda so všetkým, čo má dobrá Columbovka mať (dobrá hudba, pôsobivá atmosféra, skvelý Peter Falk). Ale preboha, čo mal znamenať ten koniec. Keď už si tá ženská po večernom vykonaní vraždy na druhý deň ráno nič zo včerajšieho večera nepamätala, prečo sa správala po celí čas vyšetrovania ako keby chcela priviesť Columba na zlú stopu a bola celí čas nervózna ako keby jej horelo pod kotlom? Zrazu prišiel večer, keď k nej mal prísť Columbo na návštevu a ona sa zrazu začala správať ako keby bola úplne mimo, ale dovtedy sa správala ako čistá vrahyňa. Možno je to nedomysleným scenárom alebo nepresvedčivým výkonom herečky, ale ten koniec bol fakt divný.

Columbo - Žonglér - Vražda v Malibu (1990) (epizoda)

Táto časť je tak veľmi zamotaná, že som nemal ani len potuchy, kto je vlastne vrah. Zistil som to až na konci, samozrejme, keď ho Columbo odhalil. :-D

Constantine (2005)

Vskutku parádny film. Čudujem sa, čo sa udialo s ohláseným pokračovaním, keď ešte stále nevzniklo a asi už, bohužiaľ, ani nevznikne (rovnaký prípad ako s World War Z). Nemyslel som si, že fantasy, ktoré sa bude točiť okolo kresťanskej mytológie, biblii a pod., ma bude tak veľmi baviť. No hlavným dôvodom je zrejme neopozeranosť danej tematiky. Máme tu kopu počinov zameraných na grécku, egyptskú, rímsku a severskú mytológiu, báje a povesti, ale je toho tak veľa, že nové filmy už moc nezaujmú. Naopak Constantine využil náboženstvo kresťanov a ono to skvelo funguje. Tvorcom sa podarilo vytvoriť sakra zaujímavý a komplexný svet. Herecky veľmi slušné. Efekty výborné. Príbeh vtiahne hneď od začiatku. Finále je akési kostrbaté a vláčne, ale zas na druhú stranu nám nadelilo parádneho Lucifera. P.S.: Hlavným hrdinom tu pomrie niekoľko blízkych, keď sa to dozvedia, chvíľku smútia, avšak hneď v ďalšej scéne sa tvária, ako keby sa nič nestalo... Čudné...🤔