KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 25.8.2020  00:21

Slabšie než prvý film. Hlavne preto, lebo pri "Snehulienka a lovec" sa príbeh (alebo základná dejová kostra) z veľkej časti čerpal z predlohy. "Lovec: Zimná vojna" nečerpal však zo žiadneho diela (nie, so Snehovou kráľovnou to nemá nič spoločné, teda až na postavu), a práve to je veľmi vidieť na samotnom príbehu (až na prológ, ten sa vydaril, rovnako ako aj pri prvej časti) a postavách (niektoré boli dosť zbytočné). Aj keď finále sa podarilo oveľa lepšie. Navyše je cítiť, že zlá kráľovná tu bola vopchatá iba preto, lebo proste Charlize Theron. Je to podobne veľké fantasy ako aj prvý film, akurát, že už je to raz videné a práve preto to nepôsobí tak dobre. Veľký problém je aj to, že si to vo veľa veciach odporuje s predošlým filmom. Celkovo "Lovec: Zimná vojna" nie ja tak záživný a zaujímavý ako bola "Snehulienka a lovec". P.S.: Chápem, že si tvorcovia chceli nechať maličko pootvorené dvierka do budúcna, ale toto bolo až trápne.

• 7.11.2019  21:20
    Lucky Room (TV pořad) (2019)

Ešte nudnejšie a prvoplánovejšie ako jej bratranec - "Veľký balík".

• 22.7.2019  02:53
    Lví král (2019)

Najviac som sa bál toho, že "The Lion King" bude kopírovať svoju predlohu 1 ku 1, nestalo sa tak. Tým pádom môžem iba pogratulovať Jonovi Favreauovi, že znovu zvládol natočiť dôstojný remake, voči originálu. Niektoré scény sú úplne rovnaké, ako aj v originále, ale veľa scén sa od originálu líši. Jon Favreau sa nám tu snaží odrozprávať príbeh Levieho kráľa viac reálnejším, ale zato nie dospelejším filmom. Preto sa aj veľa postáv vzhľadom odlišuje od svojich predchodcov. P.S.: Myslím, že sme spoznali víťaza Oscara za najlepší animák roku.

• 18.9.2020  23:52
    Madagaskar (2005)

O rok mladšia "Divočina" sa s veľmi podobnou témou popasovala omnoho lepšie. "Madagaskar" je oproti nej menej reálny, animačne na nižšej úrovni, a aj príbehovo jednoduchší a slabší. Posledná tretina, v ktorej prišla aj nejaká osudovosť, bola fajn. No zvyšok... to je také... meh. Možno by filmu prospela dlhšia stopáž. Postavy sú sympatické, hlavne teda lemury a tučniaky. Ale aj protagonisti ušli. Hans Zimmer vytvoril veľmi pekný soundtrack, je však škoda, že tu nebol skoro vôbec poriadne využitý (titulky nerátam).

• 2.3.2021  18:16
    Mamma Mia! (2008)

Príjemný snímok, ktorý na zlepšenie nálady určite odporúčam. Dej má svoje slabé pasáže a časti, ale má aj milé a úsmevné chvíle a momenty. Herecky veľmi fajn. Otcovská trojka sympatická - každý charakterovo odlišný a zároveň navzájom sa dopĺňajúci. Najviac by som vyzdvihol perfektného a vtipného Stellana Skarsgårda. Skupina ABBA je legendou. Toľko hitov - evergreenov, čo stihli vyprodukovať napriek tomu krátkemu času, za tých 10 rokov svojej existencie, si dovolím tvrdiť, že také niečo sa doposiaľ nepodarilo žiadnej kapele (možno jedine Queen-om). Vzhľadom nato je koncept muzikálu na ich skladby parádnou voľbou, ktorá sa skrátka pri aspoň akej-takej zručnosti podariť musí. A "Mamma Mia!" sa v tomto ohľade podarila na výbornú. Spracovanie, interpretácia aj zakomponovanie pesničiek do filmu je skutočne vynikajúce. O choreografii by sme sa mohli baviť... a plne chápem, že fajnšmekri muzikálov budú zrejme z toho hompálania a poskakovania sklamaný, no pre mňa, čo tento žáner nijako extra nevyhľadávam, to bolo fajn. Na druhej strane som už videl muzikály, pri ktorých som bol z choreografie a celkového spracovania v úžase - no "Mamma Mia!" to v tomto prípade dozaista nie je. Po cca prvej polhodine som si vravel, že všetky hity už vystrieľali... lenže oni prichádzali rázom ďalšie a ďalšie. Skutočne po hudobnej stránke je "Mamma Mia!" nabitá až na roztrhnutie. Z tých dominantných songov (čo sa týka celkového spracovania vo filme) by som mohol spomenúť určite "Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)", "Lay all your love on me" či samotnú "Mamma Mia", avšak rozhodne je ich viacej. ABBA je skutočne legendou, a to celkovo, nie iba ako popová skupina. Ja moc pop neobľubujem, nie je to žáner, ktorý by som si len tak púšťal počas voľna. ABBA je ale výnimkou. Myslím, že to je aj prvkami rock'n'rollu, ktoré často vo svojich skladbách využívajú (BTW sú členmi Rock & Roll Hall of Fame). P.S.: Osobne si nemyslím, že by Pierce Brosnan nevedel spievať, práve naopak. Len ten svoj prejav pri spievaní nedokázal dostatočne precítiť.

• 3.3.2021  20:55

Prvý film bol príjemná, milá, zábavná a svieža podívaná... No pokračovanie "Mamma Mia! Here We Go Again" by sa dalo opísať antonymami prídavných mien, ktorými som označil jednotku. Okrem vizuálu (postavy, prostredie a pod.) sa jedná vnútorne o úplne iný film. Ja som sa tešil na muzikálovú komédiu, ktorá bude mať šmrnc. Ale dostal som romantickú "drámu", ktorá má výrazne bližšie k hudobnému filmu. Skrátka poväčšinová nezáživná a nezábavná (tie pokusy byť vtipný nebudem radšej komentovať) nuda. A to ani nehovorím o konci (teda o takej cca poslednej tretine), ktorý som regulérne pretrpel a každú minútu som kukal na čas, ako je to s príchodom tituliek. Ja teda neviem, čo zohralo hlavnú rolu pri rozhodovaní spraviť pokračovanie (či volanie fanúšikov alebo money, money, money), ale pustiť sa do toho bez normálneho potrebného scenára, bol veľmi blbý krok. Áno, réžia a scenár jednotky neboli excelentné, avšak na danú vec bohato postačovali. Dvojka je v tomto, no... Nápad rozdeliť pokračovanie na - prequel: Postavy s mladšími predstaviteľmi príliš nefungujú skrz ich staršie hviezdne stvárnenie, aj keď Lily James je výnimkou a pozerať čisto len na ňu by som vydržal pokojne a rád celý film. Udalosti si odporujú s ich popisom v prvom filme - ako načo to bolo dobré?! a sequel: Veľa bodov, ale príbeh de facto žiaden. - bolo takisto "vynikajúcim" rozhodnutím. Prečo proste nemohli spraviť obyčajný jednoduchý sequel a zbytočne to nemotať?!?! Určite by fungoval na 100pro lepšie ako toto. Celkovo to bojuje so zbytočným množstvom vedľajších postáv, ktoré slúži len ako chabá výplň v neexistujúcom príbehu. Zato hlavní hrdinovia z jednotky sú trestuhodne nevyužití. Nestarnúce hitovky skupiny ABBA prvý diel využil na maximu všetky, a tak tu ich už moc nezaznie - čo je ďalším slabým článkom. No, celkovo obrovské sklamanie. P.S.: Tunajšie hodnotenie vyzerá kladne, ale len na prvý pohľad. Vzhľadom na obrovský nepomer počtu hodnotiacich s počtom pri "Mamma Mia!" sa dá dedukovať sklamanie fanúšikov.

• 7.1.2020  12:26

Film je skvelý hlavne vďaka výborným hercom. Tým nemyslím len hlavné duo Scarlett Johansson a Adam Driver, ktorí tu podali fantastický výkon, ale aj hercov vo vedľajších úlohách a aj od nich ešte v menších.

• 24.12.2018  02:04

Ak si chcete pozrieť zábavnú rozprávku pre celú rodinu, pozrite si Knihu Džungle od Jona Favreaua, ale ak máte chuť na dospelejší film s viac prepracovaným príbehom, zvoľte Mowgli: Legend of the Jungle. Všetko je super, akurát FINÁLE mohlo byť viac epickejšie. Jediné, čo ma mrzí je to, že tento film nešiel do kín, pretože sa Andymu Serkisovi režisérsky debut pri veľkom filme naozaj podaril. PS.: CGI nie je vôbec také zlé ako veľa ľudí hovorí, práve naopak. Zvieratá síce nevyzerajú tak reálne ako v Knihe Džungle od Disneyho, ale aj tak sú veľmi dobre spravené a dá sa na ne pozerať.

• 18.7.2019  09:42
    Moje zprávy (TV pořad) (2018)

Soukup je proste debil. Moje zprávy neobsahujú žiadne reportáže. Je to proste iba o blabotajúcom Soukupovi, ktorý si myslí, že je zaujímavý (nie je mu často ani dobre rozumieť) a obrázkoch, ktoré stiahol z internetu. Príšerná nuda.

• 13.6.2020  14:00

"Mortdecai" má skvelé obsadenie. To je práve asi jediná vec, ktorá sa dá pokladať za výbornú. Samozrejme sa títo herci zmocnili svojich úloh na jednotku. Len u jediného ma sklamal jeho priestor vo filme, konkrétne sa jedná o Jeffa Goldbluma, ktorý sa tu objaví bohužiaľ iba v 3 scénach. Humor je vcelku podarený. Väčšinou som sa smial, ale boli tam aj trápnejšie momenty. Netvrdím, že David Koepp úlohu režiséra nezvládol, ale bolo tu strašne veľké množstvo vedľajších postáv, v ktorom som sa začal postupne strácať (vo väčšine to boli dôležité postavy, a preto to vidím ako problém). Najväčším problémom filmu sú však dejové trhliny a nedomyslenosti. Záverečný verdikt: Ako oddychovú záležitosť po ťažkom týždni alebo dni odporúčam.

• 16.9.2019  20:54

Starý dobrý Mr. Bean je späť!

• 16.9.2019  20:41
    Mr. Bean: Halloween (2018)

Čo to ku**a je?

• 19.8.2020  23:26
    Mrakodrap (2018)

Ten film pôsobí divne. Veľmi ťažko sa to preto hodnotí. Príbeh je jednoduchý, väčšina zvratov predvídateľná. Hlavný dôvod celej zápletky je úplne slabý. Dalo sa vymyslieť všeličo... ale toto je skutočne slabučké, prvoplánové. Herecké výkony sú nevyrovnané. Jedni hrajú celkom fajn, no druhí o dosť slabšie. Vizuálne to vyzerá fajn. Napätie je výborné. Pri nebezpečných situáciach som doslova cítil s Dwayneim.

• 31.8.2019  03:16
    Muzzikanti (2017)

Na tomto snímku Dušan Rapoš dokonale ukázal, aký je zlý režisér. Okrem toho aj scenár Petra Šišku stojí za hovno. Na film "Muzzikanti" som bol zvedavý kvôli slušnému obsadeniu (ktoré ma ale sklamalo) a nalákala ma aj Nohavicova a Cmoríkova titulná pieseň "Kříž svůj neseme", ktorá je (samozrejme spolu s Duo Jamaha :-D) najlepšia vec tohto počinu. Nechápem, ako mohla česko-slovenská filmová tvorba tak nízko klesnúť. P.S.: Koháka som nepochopil.

• 17.9.2018  20:24
    Muž z oceli (2013)

Prvá polka filmu... je v skratke miš-maš. Príde mi, ako keby v nej boli, lepšie povedané neboli niektoré scény, ktoré tam byť mali, alebo je to len chyba strihu. Ďalej nechápem tie flashbacky, ktoré sú strašne otravné a čo je najdôležitejšie, narúšajú dej. Kľudne sa mohlo sledovanie Supermana začať od chvíle, keď spadol na Zem, chronologicky, a nie od jeho dospelosti. Ďalej čo by som ešte vytkol prvej polke je pár nelogických chýb. A teraz poďme na tie veci, ktoré v prvej polovici fungujú. Prvých 15 minút je fakt bombových, funguje v nich prakticky skoro všetko: akcia, napätie, atď. Druhá polovica filmu je o 2 stupne lepšia, aj keď začne film naberať grády až v posledných 45. minútach. V nich akčné sekvencie fungujú priam dokonalo, i keď ja by som súboj Supermana a hlavného záporáka vypustil. Mne by stačilo keby zomrel na tej lodi a film by sa skončil, ale aj tak mi nevadilo, že tam ten súboj bol. Celkovo film ako tak funguje. Kamera je dobrá, hudba je perfektná, CGI je dobré, herecké výkony sú tiež fajn, záporák funguje, hl. hrdina funguje, ešte z hercov by som vyzdvihol výkon Russella Crowela, ktorý bol vo svojej úlohe vynikajúci. Ako hovorím, všetko funguje až na prvú polku a strih. Celkové hodnotenie: 4*

• 5.11.2019  23:50

Nie je to až tak veľká sračka, akú som očakával. Ale ani to nie sú starí dobrí Men in Black. Jednoducho Willa Smitha a Tommyho Lee Jonesa nahradiť nejde. Lenže hlavný problém nie sú hlavní hrdinovia, ale strašne jednoduchý, otrepaný a niekedy až primitívny scenár. Zo začiatku som si hovoril, že to nie je až tak zlé a celkom som sa bavil. Ale hneď, ako sa začala riešiť hlavná zápletka filmu, celé to išlo z kopca. Navyše bol celý ten zvrat predvídateľný (už z trailerov bolo cítiť, čo sa vykľuje z postavy L. Neesona). "Muži v čiernom: Globálna hrozba" sú aj napriek všetkému zlému pozeratelný akčný film, s pár slušnými vtipmi.

• 26.8.2019  00:02
    Mám v piči na lehátku (hudební videoklip) (2011)

Typická slovenská rodinka. :-D

• 6.11.2020  00:31
    Na hrane (TV pořad) (2019)

Skutočne čudný formát na politickú reláciu. A ten vysielací čas... 😶. Zato ale nevravím, že je to ako také zlé. Čo sa týka našich politických TV relácií, tak je "Na hrane" kvalitatívne niekde medzi "Na telo" a "O 5 minút 12".

• 9.8.2020  23:37
    Na telo (TV pořad) (1999)

"Na telo" so Z. Švajdovou-Puškárovou som nepozeral, takže hodnotím iba inovované, momentálne vysielané "Na telo" s M. Kovačičom. Dá sa to porovnať s "O 5 minút 12", ktoré vysiela RTVS. Diskusná relácia Slovenskej televízie je... jednoducho nudná. Zvyčajne tam bývajú 3, 4 politici (čo viem, tak vždy iba politici), ktorí komentujú, vysvetľujú a hodnotia určité témy. Máme tam zvyčajne jak koaličných, tak aj opozičných. Témy sa prevažne týkajú nových zákonov, vládnych plánov, nariadený, "balíčkov", ale aj káuz. Čiže skrátka všetkého, čo by mali ľudia vedieť a v čom by mali mať prehľad. A to je fajn. Lenže bežný jednoduchý občan sa v tom stráca, lebo tam všetci hovoria príliš odborne, ale aj "odborne". Dochádza tam navyše častokrát k hádkam (lepšie povedané ku škriepkam), ktoré sú niekedy zábavné, ale niekedy je to až moc. Toto by mal usmerňovať moderátor, on by mal udávať tempo, mierniť politikov. No lenže skoro nikdy sa z toho nič nedeje. Politici si tam robia, čo chcú, skáču si do reči, nenechajú druhého hovoriť... Čiže to vyzerá tak, ako keby tam niekto moderujúci ani nebol. A to takto bolo furt, jedno kto to práve moderoval. Zase sú ale objektívni. Chýbajú tomu nejaké pikantnejšie témy (tým nemyslím bulvár, ale predpolitický život politikov, vnútorný pohľad do strán, atmosféra v koalícii atď.) Ako celkovo to pôsobí hrozne staromódne, dlhé roky, čo sa to vysiela neprišli žiadne inovácie. Aspoň im teraz zmodernizovali štúdio. A zrejme najväčší problém je to, že tam mávajú často obyčajných poslancov, ktorých málokto pozná. Teraz k "Na telo": Bývajú tu zvyčajne 2 politici (všetkým ľuďom dobre známy), ale ak je v danej dobe vysoko v popredí iná téma, tak si vzhľadom na ňu pozvú aj hostí. Čo je veľmi dobré. Témy sa rovnako, ako aj u vyššie spomínaného "O 5 minút 12" týkajú nových zákonov, plánov vlády, káuz atď., avšak aj tých vyššie spomínaných pikantnejších tém. Tie divákovi prinášajú trošku "osvieženia". Hostia hovoria veľmi stručne, presne a jednoducho. Ak sa náhodou začnú motať alebo komplikovane rečnia, zastaví ich moderátor a pripomenie im, že majú hovoriť tak, aby z toho nemali ľudia guláš. Ak náhodou príde k slovnej roztržke a už je to príliš ukričané, tak ich jednoducho stopne. Ak sú príliš urozprávaní, tak ich tiež nekompromisne stopne a nechá hovoriť druhého. Čiže Kovačič to zvláda fakt skvele. Je objektívny a nenechá si skákať po hlave. Politici majú dovolené používať vizuálne pomôcky, aby priblížili diváka bližšie k téme. Diváci môžu v priebehu relácie poslať otázky na politikov aj označiť, kto ich presvedčil viac. Od tohto roku (tuším) si dávajú objednať zakaždým u Focusu exkluzívny prieskum na rôzne zameranie, ten tiež veľmi dodáva relácii na zaujímavosti. Takže zhrniem to takto: Moderné, trefné, objektívne a zaujímavé.

• 10.7.2019  02:01

Stále sú tu iba samí herci, speváci, športovci atď. Niekedy by si mohol Marcin pozvať aj niekoho menej známeho. Na druhej strane oceňujem, že sa nejedná len o rozhovory, ale príde aj na nejakú akciu, hry a scénky. Marcin sám o sebe nemá takú zásobu vtipov alebo nevie tak dobre improvizovať ako Kraus, ktorý akčné pasáže vo svojej show nemá (väčšinou), ale svojím humorom to utiahne bez problémov aj bez nich.

• 22.8.2019  22:01

Film "Neuveriteľný Hulk" je naozaj neuveriteľný. Namiesto toho aby nám tu bol ukázaný zrod Hulka, konflikt medzi ním a Bruceom Bannerom a jeho skrývanie sa pred Americkou vládou tu máme nudný "romantický" a ešte k tomu aj psychologický príbeh o vedcovi, ktorý si pokazil život. P.S.: Mám taký pocit, že keby šiel do kín ako prvý tento počin, namiesto prvého Iron Mana, MCU by vôbec nevzniklo a aj keby vzniklo, určite by nebolo v takej podobe v akej je dnes.

• 9.1.2021  16:56
    Neviditelný (2020)

V rámci žánru sa jedná o vynikajúci psychologicko-hororový thriller. Sekvencie s neviditeľným mužom sú výborne spracované. Napätie sa pri nich dalo krájať - najmä zo začiatku, keď Cecilia ešte poriadne nevedela, čo to je. Film sprevádza slušná hudba, či už techno-hororová alebo uvoľnenejšia (skladateľovi z "It"-a skrátka takéto žánre idú). Zaujímavé sú tiež dlhé obtočivé kamerové zábery. Elisabeth Moss, ale aj Aldis Hodge sú vo svojich úlohách výborní. Hold, film kazia nelogickosti. Ja som nepostrehol, že by mal neviditeľný oblek aj teleportovaciu schopnosť. Rovnako zvrat nedáva logiku. Pri bitke v nemocnici sa tvorcovia asi nechali trošku uniesť. Postavu Neviditeľného mohli spracovať rôznymi spôsobmi, bohužiaľ ten, ktorý si vybrali zrejme môže za väčšinu týchto problémov.

• 8.7.2019  17:20

"Nič nás nerozdelí" je pekný a dojímavý film, ktorý je ale pre silné žalúdky. Skoro v každej druhej scéne je krv alebo je niekto zakrvavený, ale na druhej strane to pôsobí skutočne veľmi reálne. Všetci hlavní herci tu predvádzajú výborné výkony či už dospelí alebo detskí. P.S.: Scénu, v ktorej sa všetci stretnú by som si mohol púšťať dokola a aj tak by ma neomrzela.

• 17.8.2020  17:34
    Německo, zpívej! (TV pořad) (2020)

Oproti iným speváckym súťažiam je to dosť originálne. Každá epizóda je zameraná na určité žánre/skupiny/typy piesní. Bol by som radšej, keby boli epizódy mixom rôznych žánrov, pretože každý súťažiaci má iné najlepšie schopnosti. Pravidlá sú nastavené celkom dobre. Bočné výhry sú fajn. Výber pesničiek je solídny, aj keď rocková časť ma veľmi sklamala. Zaznejú tu svetové, ale i domáce (pre Nemcov) hity. Čo sa týka moderátorky, tak tá by mohla trochu ubrať. Plusový bod to má u mňa za živú kapelu. P.S.: Španielsku verziu, ktorá vyšla ako prvá, som ešte nevidel.

• 9.8.2020  23:09
    O päť minút 12 (TV pořad) (2006)

Diskusná relácia Slovenskej televízie je... jednoducho nudná. Zvyčajne tam bývajú 3, 4 politici (čo viem, tak vždy iba politici), ktorí komentujú, vysvetľujú a hodnotia určité témy. Máme tam zvyčajne jak koaličných, tak aj opozičných. Témy sa prevažne týkajú nových zákonov, vládnych plánov, nariadený, "balíčkov", ale aj káuz. Čiže skrátka všetkého, čo by mali ľudia vedieť a v čom by mali mať prehľad. A to je fajn. Lenže bežný jednoduchý občan sa v tom stráca, lebo tam všetci hovoria príliš odborne, ale často aj "odborne". Dochádza tam navyše veľakrát k hádkam (lepšie povedané ku škriepkam), ktoré sú niekedy zábavné, ale niekedy je to až moc. Toto by mal usmerňovať moderátor, on by mal udávať tempo, mierniť politikov. No lenže skoro nikdy sa z toho nič nedeje. Politici si tam robia, čo chcú, skáču si do reči, nenechajú druhého hovoriť... Čiže to vyzerá tak, ako keby tam niekto moderujúci ani nebol. A to takto bolo furt, jedno kto to práve moderoval. Ale sú zas objektívny. Chýbajú tomu nejaké pikantnejšie témy (tým nemyslím bulvár, ale predpolitický život politika, vnútorný pohľad do strán, atmosféra v koalícii atď.) Ako celkovo to pôsobí hrozne staromódne, dlhé roky, čo sa to vysiela neprišli žiadne inovácie. Aspoň im teraz zmodernizovali štúdio. A zrejme najväčší problém je to, že tam mávajú často obyčajných poslancov, ktorých málokto pozná. V porovnaní s markizáckym "Na telo" sa jedná o slabý odvar.

• 27.10.2020  23:59
    Oggy a škodíci (TV seriál) (1998)

Na rozdiel od Toma a Jerryho (ktorým sa to chce bezpochyby podobať), tu chýba priateľstvo medzi dvoma tábormi. Čiže "Oggy a švábi" sú len škodoradostná zábava pre deti, ktorá sa aj mne dakedy páčila. Teraz v tom však nevidím žiadnu pointu, len "bum, trésk" hlava nehlava.

• 8.8.2020  22:34

Slušný film so zaujímavou témou. Skupinka nesmrteľných je sympatická. Akčné scény sú na úrovni a nápadité, len niekedy v nich boli otrasne vybraté pesničky. Záporák je potrebne slizký. Jedná sa o komornejší film, ktorý je spravený tak, aby vyzeral reálne. A preto nechápem názory, že téma okolo nesmrteľnosti tu nebola dostatočne vyťažená, že je to strašne slabé. Ak je to raz poňaté realisticky, nemôže sa očakávať neviem aké veľké fantasy. Ja som s tým spokojný. Som veľmi rád, že samotná nesmrteľnosť tu má nejaké hranice. Posledná scéna láka na prípadné pokračovanie, ktoré môže byť vďaka nej dosť zaujímavé. Dúfam ale, že sa v ňom dovysvetlujú nezodpovedané otázky a upresnia nepriamo podané odpovede.

• 2.11.2018  21:20

Film je v celku fajn, ale nie je to pravý western. Jediné, čo mi vadí je niekedy až trápny humor, ale zase nehovorím, že som sa v určitých situáciach nezasmial. Je mi trochu ľúto, že Gore Verbinski odišiel od Pirátov, z ktorých sa bez jeho taktovky stala... slušne povedané sračka. P.S.: Akčné scény s vlakmi sú famózne.

• 4.4.2021  15:56

Záležitosť pre Burtona jak vyšitá. Mysteriózne, záhadné, čudné a miestami dosť temné. Hororové scény s bezhlavým jazdcom fungujú skvelo, atmosféra je v nich vyšponovaná. O zvyšku strašidelných scén sa to povedať nedá, to sú len obyčajné lacné lakačky. Z krvou sa nešetrilo, povedal by som, že jej bolo trošku priveľa, ale veď to je Burton. Vizuálne slušné. Herci výborní (inak prvý film, čo som videl s tak mladým Deppom). Detektívna linka funguje. Zo začiatku som si síce prial, nech to ponechajú komorné, no vo výsledku je dobre, že je to fantasy. Je fajn, že tu bol niekto záporný, kto ťahal celú dobu za nitky. A je pravdou, že som nečakal, že to bude práve dotyčná postava. Avšak vo výsledku to nebolo niečo ohurujúce. Takže tak, "Sleepy Hollow" je v globále taký fajn 4-hviezdičkový film.

• 3.4.2020  16:00
    Ostrov (2005)

Prvých 45 minút bolo výborných. Potom sa to ale začalo hemžiť nie moc podarenou akciou a príbeh ako keby zastal. Posledných 45 minút sa všetko ustálilo a príbeh začal znovu napredovať. Takže, cca pol hodina je o ničom, zvyšok je však veľmi fajn. Hudba je fantastická, asi najlepšia vec na filme. Soundtrack "My Name Is Lincoln" je jeden z najlepších filmových soundtrackov, aké som kedy počul. Steve Jablonsky si zaslúži poklonu.