Columbo - Série 3

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1973–1974), 11 h 9 min (Minutáž: 73–96 min)

Sian Barbara Allen, Fred Draper, Gino Conforti, Vera Miles, Colby Chester, Martin Sheen, Richard Stahl, Vincent Price, Bruce Kirby, John Finnegan, Anne Ramsey (více)

Epizody(8)

MM_Ramone

Tretia séria amerického, kriminálneho, televízneho seriálu "Columbo" bola natočená v rokoch 1973 až 1974. Obsahuje osem častí, v ktorých poručík Columbo z oddelenia vráž Los Angeleskej polície predviedol svoju vyšetrovateľskú genialitu: "Sladká, no smrtiaca" (S03E01), "To je vražda, povedalo portské (S03E02), "Kandidát zločinu" (S03E03), "Dvojexpozícia" (S03E04), "Vydať alebo zomrieť" (S03E05), "Dobrá povesť nadovšetko" (S03E06), "Labutia pieseň" (S03E07), "V núdzi poznáš priateľa" (S03E08). **** ()

KukulienkaHO

3. séria sa od predchádzajúcich dvoch líši tým, že nie sú všetky postavy vrahov na jedno kopyto. Predstavia sa nám tu vrahovia, s ktorými budeme súcitiť a chápať ich, prečo museli vraždiť. Vlastne nám ich bude ľúto a zavraždení sa nám budú hnusiť. A to v epizódach "To je vražda, povedalo portské" a "Labutia pieseň". Potom sa nám predstavia vrahovia, ktorých by sme za ich skutky najradšej sami popravili. A to v "V núdzi poznáš priateľa" a "Kandidát zločinu". P.S.: Zatiaľ najlepšia séria. ()

bubun

Řekla bych, že třetí série je snad ještě o kousek lepší, než druhá. Ale v obou případech se jedná o skvělou (v případě epizody s Johnny Cashem i napínavou) podívanou s charismatickými či slizkými vrahouny. Dabing na dobré úrovni, potěšil mě např. Županič . A Columbo je pořád stejně sympatický, jako když jsem na to v devadesátkách koukala v televizi coby malý capart. Jen si to možná dnes o něco víc vychutnávám. ()

• Píseň, která v podstatě celou epizodu doprovází, a kterou Tommy Brown (Johnny Cash) zpívá na koncertu a v rádiu, nese název „I saw the light“. Tento song v roce 1948 napsal a proslavil Hank Williams. (majky19)
  • Když dává pan Pangborn (John Dehner) rozhovor u vraku letadla a Columbo (Peter Falk) se v pozadí motá a hledá důkazy, je vidět, že se jedná o vrak jiného typu letadla, než se mělo zřítit (Cessna 172). Cessna je postavena z lisovaných plechů a nemá trubkovou konstrukci trupu, jak vidíme v záběrech. Dále je vidět „volant“, který má tady půlkruhový tvar a je zde jen jeden. Cessna má ale dvojí řízení, tedy dva „volanty“ vedle sebe, které jsou hranaté. Už podle šířky trupu vraku je jasné, že nejde o čtyřmístný stroj, ale pouze dvoumístný, tedy zcela jistě nejde o Cessnu 172, kterou Tommy Brown (Johnny Cash) odlétal z Bakersfieldu a která se později zřítila. (pjotri)
  • Keď Columbo (Peter Falk) čaká v reštaurácii na príchod Carsiniho a jeho sekretárky, fajčí cigaru a číta si menu. Keď ich zbadá prichádzať, odloží menu, ale cigaru si z úst nevyberá. Po prestrihu z iného uhlu ju však už v ústach nemá. (ČSFD)