Černé vdovy - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Aj po záverečnom diely seriálu o vdovách, ktoré (ne)zabili svojich manželov zostáva pár nevysvetlených vecí. Preto by som sa nečudoval, keby sme sa o rok či dva dočkali ďalšej série. A musím povedať, že by som si ju s radosťou pozrel. P.S.: Predsa sa ukázalo, že Písařík nie je taký blbec, akého zo seba robil.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Potom, čo som zistil, aké nekalé praktiky sa v tejto show robia (dokonca vo všetkých ročníkoch), som poriadne sklamaný a znechutený. Preto každému ročníku strhávam 2 hviezdičky navyše.

Česko Slovensko má talent 7 (2018) (pořad)

Veľmi ma sklamalo odfláknuté Semifinále, za ktoré musím strhnúť 1 hviezdičku. Veď peňazí majú dosť, a preto nechápem tento ich krok. Moderátori boli oproti predchádzajúcim ročníkom slabší. Jandová bola prvý raz v porote a bola celkom fajn. Mórová mi prekvapujúco tento rok nevadila. Inak celkom fajn - to isté čo minulé 2 ročníky, až na Semifinále. P.S.: Z hlasovania divákov som bol sklamaný.

Česko Slovensko má talent 8 (2019) (pořad)

A ja som si myslel, že sa poučia z minuloročného "semifinále", ale nie. Rovno ho zrušia celé a dajú výber iba pomocou esemesiek. Palec hore dávam za účasť Jiřiny Bohdalovovej (aspoň nejaké ozvláštnenie) a samozrejme za skvelé číslo Diany "Lady Viky" Mórovej.

Ďábel (2020)

Dlhú dobu depresívne, chladné a niekedy až nepríjemné. To však bol zámer tvorcov, takže to sa podarilo. Na druhej strane tomu chýbal akýsi šmrnc. Avšak po cca 1 hodine a 22 minútach, presnejšie od rozhovoru v kostole medzi Lenorou a mladým farárom, ma film vtiahol do deja a nabral neskutočné obrátky. Hudba bola veľmi dobrá. No "The Devil All the Time" vynikol najviac vďaka hercom. Všetci boli perfektní, no mňa najviac zaujal Tom Holland ako mladý Arvin. Znovu ukázal, že vie hrať aj komorné úlohy rovnako dobre, ako aj akčných hrdinov. Množstvo ľudí tu píše, že určité dejové linky neboli moc dobre spracované osobitne, aj že príliš dobre nefungovali ako celok. Ja mám úplne opačný názor. Všetky boli vyvážené, každá postava dostala toľko priestoru, na koľko mala. Aj ako celok to dávalo perfektný zmysel, lebo v podstate od začiatku filmu sa začali jednotlivé príbehy navzájom premotávať (niektoré viac, niektoré menej). Rozhodne sa u mňa jedná o prekvapenie a možno aj o jeden z najlepších filmov roku (hlavne vďaka covidu).

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Keď dedinský gadžo rázom enormne zbohatne a začne preskúmavať život milionárov so svojimi spôsobmi a kamarátmi. Parádny humor, skoro po celý čas som mal na tvári veľký úsmev. Chýbal mi ale nejaký moment či scénka, pri ktorej by som sa poriadne schuti zasmial. Zvraty na samotnom konci celkom prekvapili, no dačo podobné som očakával, len nie takej veľkosti. Bolek Polívka a spol. po moravsky extrémne zábavní. P.S.: Jožko Kroner... prosto poklad.😄

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Slabšie ako jednotka to je určite (nečakané, že?), ale za sračku sa to považovať takisto nedá. Áno, sú tu šedivšie pasáže, kedy sa nič moc nedeje a posledných 30 minút, keď to poriadne nedáva zmysel. Avšak rovnako sú tu aj časti, pri ktorých som sa celkom dobre bavil. Bočný príbeh o predaji zámku bol vcelku vydarený. Herecký ansámbel je zaujímavý. Dokopy to tvorí celok, ktorý samozrejme na jednotku absolútne nemá, ale ani som sa pri tom nenudil a zasmial som sa. Hold, zachraňuje to ten Bolek.

Defending Jacob (2020) (seriál)

Veľmi silný komorný počin. Herecké výkony sú famózne. Hlavne teda Chris Evans, ktorý stvárňuje hl. postavu, tu úplne zažiaril. Normálne som rád, že v MCU už skončil. Nie, že by bol ako Cap zlý, ale ukazuje sa, že dokáže veľmi dobre zahrať aj dramatické roly. Respektíve, že môže skvele hrať hlavnú postavu aj vtedy, ak nie je súčasťou nejakej populárnej série a jeho fanúšikovia mu to zožerú, nech hrá akokoľvek. Toto sa ukázalo už pri "Na nože". Ale tu... tu si ma svojím stvárneným postavy otca - prokurátora, ktorému obvinia syna z vraždy, získal. Skrátka tak výborne hrajúceho Chrisa Evansa si nechám lúbiť aj do budúcna. Inak... počas sledovania celého procesu od vyšetrovania po obvinenie až po súdny proces, som sa zamýšľal nad tým, aké to musí byť, keď ťa krivo obvinia, aké to musí byť, keď sa na teba verejnosť pozerá ako na netvora, ale ty si v skutočnosti nič nejak zlé nespravil. Extrémne mrazivý pocit. Jednotlivé epizódy síce trvajú v priemere 50 minút, ale odsýpajú ako keby mali polovičnú stopáž. Nudiť sa skrátka nebudete. Seriál sprevádza dosť dobrá hudba, aj vďaka ktorej atmosféra tak dobre funguje. Hlavne úvodný soundtrack je parádny. Ten doprevádza veľmi zaujímavé intro, ktoré má fantastické prechody. Príbeh je samozrejme zaujímavý, mrazivý. Nejak sa to začne, zamotá a vyvrcholí. Ľudia tu píšu, že koniec nebol uzavretý, že sme sa vlastne v skutočnosti nedozvedeli, kto je vrah... no ale my sme sa to dozvedeli, aj keď nie priamo. Ja takéto rozhodnutie od tvorcov akceptujem a príde mi, že to bolo asi lepšie riešenie, nech to má takýto tajomnejší podtón. Najlepšia časť je bezkonkurenčne "Job", v ktorej prebiehal súdny proces. Naopak za najslabšiu považujem časť poslednú, ktorá bola extrémne uponáhľaná a... akási divná oproti predošlým epizódam. Postavy sú nielen výborne zahraté, ale aj veľmi slušne napísané. Andy Barber (ktorého, ako som už písal vyššie, fantasticky stvárnil Chris Evans) si prešiel rozsiahlou charakterovou "zmenou", na konci ktorej si musel položiť dôležitú otázku. P.S.: Toto je také menšie negatívum: Barberovcom zrejme vykapali všetci príbuzní (teda okrem Billyho), keďže sa tu nikto z nich neobjavil, hoci mali v rodine obvinenie z vraždy.

Defending Jacob - Jób (2020) (epizoda)

Sánka dole... Nemám slov. Asi len toľko, že pred pozretím epizódy som rozmýšľal, podľa čoho bola pomenovaná. Dá sa povedať, že má dvojvýznam. Odkazuje na činnosť, ktorú pomenúva, ale aj na... no, budete dosť prekvapení, čo sa za tým ešte skrýva. V príbehu ide už skutočne do tuhého, tak som zvedavý, ako sa to celé rozuzlí. Už sa zdalo ku koncu epizódy, že zrejme vieme, kto je vrahom. Lenže potom prišla posledná scéna a záber, ktorý rozuzlenie naspäť zahalil tajomnom. P.S.: Ako tu väčšina píše, jedná sa bezpochyby o najlepší diel.

Defending Jacob - Kamenné výrazy (2020) (epizoda)

Epizóda veľmi dobrá, len už to nie je tak úderné, ako predchádzajúce časti. Hlavne kvôli tomu, že sledujeme iba vysporiadavanie sa rodiny s udalosťami, ktoré nastali. K žiadnemu ďalšiemu odhaleniu alebo zamotaniu deja nedochádza. Ani sme sa nedozvedeli nič o noži, ktorý sa našiel na konci 2. epizódy.