KukulienkaHO

okres Trnava

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 1.8.2020  02:28
    Artemis Fowl (2020)

Nejedná sa určite o tak príšerný film, ako to má tu hodnotenie. Každopádne, nejedná sa ale ani o dobrý film. Je preto isté, že sa na základe ohlasov na "Artemis Fowl" Disneymu nepodarí vygenerovať novú fantasy ságu, ako bolo určite zamýšľané. K filmu: Príbeh je nepostačujúci, dosť jednoduchý, priamočiary. Skrátka v priebehu filmu nedôjde k žiadnemu výraznejšiemu zamotaniu deja, okrem začiatočnej zápletky. Postavy sú nevýrazne napísané aj zahraté. Teda až na elfskú veliteľku a obrieho trpaslíka. Tí sú celkom zaujímaví. Judi Dench a Josh Gad odviedli parádnu prácu. Finále je chaotické, človek netuší, čo sa vlastne deje.

• 25.3.2020  17:20

Na "Harley Quinn: Birds of Prey" som išiel do kina len kvôli Ewanovi McGregorovi a jeho postave. Čiže toto bola v podstate jediná vec, ktorá ma mohla sklamať. A Ewan nesklamal. Jeho postava ale trochu hej. Nato, že to je len jeden film, ktorý asi pokračovanie nedostane, tu je veľké množstvo postáv (Malá Aziatka, Harley, Black Mask, členky Birds of Prey...), ktorých príbehy sa začínajú (a pri niektorých aj končia) týmto filmom, ktoré majú veľmi malý priestor, aby sa nám predstavili. Pretože nikoho iného nepoznáme okrem Harley. Celý príbeh pôsobí chaoticky a rovnako chaoticky pôsobí aj väčšina akčných scén, ktorých je tu množstvo. Mne postava Harley Quinn v podaní Margot Robbie (ktorú ale inak mám rád) nesadla ani v Jednotke samovrahov (ktorá bola o niečo horšia než toto), takže mi bola tá postava v priebehu celého tohto u riti. Filmu neprospieva ani otrasná hudba (ak sa to teda hudbou nazvať dá) a ušitrhajúce "pesničky".

• 25.10.2020  19:48
    Bloodshot (2020)

Aj keď som zaradil "Bloodshot"-a do svojich najočakávanejších filmov tohto roku, tak som samozrejme nedúfal v nejaký zázrak. Ten sa ani nedostavil, ale ja som spokojný. Bavilo ma to. Najslabším článkom filmu je samotný Vin Diesel. Ten bol skutočne veľké poleno. Zato pochvalu si zaslúži Guy Pearce ako hl. záporák a Lamorne Morris, ktorý stvárnil typickú odľahčujúcu postavu. Samotný príbeh chybový nie je a zápletka je fajn. Takže pobavilo, ale o pár dní si moc z toho pamätať nebudem. P.S.: Dave Wilson by potreboval zrejme vysvetliť, že slow motion nemusí byť vždy cool.

• 21.8.2020  20:08
    Defending Jacob (TV seriál) (2020)

Veľmi silný komorný počin. Herecké výkony sú famózne. Hlavne teda Chris Evans, ktorý stvárňuje hl. postavu, tu úplne zažiaril. Normálne som rád, že v MCU už skončil. Nie, že by bol ako Cap zlý, ale ukazuje sa, že dokáže veľmi dobre zahrať aj dramatické role. Respektíve, že môže skvele hrať hlavnú postavu aj vtedy, ak nie je súčasťou nejakej populárnej série a jeho fanúšikovia mu to zožerú, nech hrá akokoľvek. Toto sa ukázalo už pri "Na nože". Ale tu... tu si ma svojím stvárneným postavy otca - prokurátora, ktorému obvinia syna z vraždy, získal. Skrátka tak výborne hrajúceho Chrisa Evansa si nechám lúbiť aj do budúcna. Inak... počas sledovania celého procesu od vyšetrovania po obvinenie až po súdny proces, som sa zamýšľal nad tým, aké to musí byť, keď ťa krivo obvinia, aké to musí byť, keď sa na teba verejnosť pozerá ako na netvora, ale ty si v skutočnosti nič nejak zlé nespravil. Extrémne mrazivý pocit. Jednotlivé epizódy síce trvajú v priemere 50 minút, ale odsýpajú ako keby mali polovičnú stopáž. Nudiť sa skrátka nebudete. Seriál sprevádza dosť dobrá hudba, aj vďaka ktorej atmosféra tak dobre funguje. Hlavne úvodný soundtrack je parádny. Ten doprevádza veľmi zaujímavé intro, ktoré má fantastické prechody. Príbeh je samozrejme zaujímavý, mrazivý. Nejak sa to začne, zamotá a vyvrcholí. Ľudia tu píšu, že koniec nebol uzavretý, že sme sa vlastne v skutočnosti nedozvedeli, kto je vrah... no ale my sme sa to dozvedeli, aj keď nie priamo. Ja takéto rozhodnutie od tvorcov akceptujem a príde mi, že to bolo asi lepšie riešenie, nech to má takýto tajomnejší podtón. Najlepšia časť je bezkonkurenčne "Job", v ktorej prebiehal súdny proces. Naopak za najslabšiu považujem časť poslednú, ktorá bola extrémne uponáhľaná a... akási divná oproti predošlým epizódam. Postavy sú nielen výborne zahraté, ale aj veľmi slušne napísané. Andy Barber (ktorého, ako som už písal vyššie, fantasticky stvárnil Chris Evans) si prešiel rozsiahlou charakterovou "zmenou". Na konci ktorej si musel položiť dôležitú otázku. P.S.: Toto je také menšie negatívum: Barberovcom zrejme vykapali všetci príbuzní (teda okrem Billyho), keďže sa tu nikto z nich neobjavil, hoci mali v rodine obvinenie z vraždy.

• 30.7.2020  22:14

Sánka dole... Nemám slov. Asi len toľko, že pred pozretím epizódy som rozmýšľal, podľa čoho bola pomenovaná. Dá sa povedať, že má dvojvýznam. Odkazuje na činnosť, ktorú pomenúva, ale aj na... no, budete dosť prekvapení, čo sa za tým ešte skrýva. V príbehu ide už skutočne do tuhého, tak som zvedavý, ako sa to celé rozuzlí. Už sa zdalo ku koncu epizódy, že zrejme vieme, kto je vrahom. Lenže potom prišla posledná scéna a záber, ktorý rozuzlenie naspäť zahalil tajomnom. P.S.: Ako tu väčšina píše, jedná sa bezpochyby o najlepší diel.

• 28.7.2020  19:28

Epizóda veľmi dobrá, len už to nie je tak úderné, ako predchádzajúce časti. Hlavne kvôli tomu, že sledujeme iba vysporiadavanie sa rodiny s udalosťami, ktoré nastali. K žiadnemu ďalšiemu odhaleniu alebo zamotaniu deja nedochádza. Ani sme sa nedozvedeli nič o noži, ktorý sa našiel na konci 2. epizódy.

• 28.7.2020  21:00

Názov "Damage Control" skvelo vystihuje 4. epizódu. Prípad a "vyšetrovanie" sa pomaly začína vymykať spod kontroly. Niektoré postavy začínajú pochybovať o pravdivosti určitých tvrdení. Objavili sa tu nové skutočnosti. Každopádne príbeh pre diváka stále zostáva zamotaný. Sám neviem komu veriť. No myslím si, že každý podozrivý má kus masla na hlave.

• 27.7.2020  01:51

Zaujímavé, tajomné a úderné. P.S.: Posledných 5 minút bolo najlepších.

• 31.7.2020  01:37

Posledný diel bol krok mimo. Od konverzácie medzi Andyim a Billim to šlo dolu vodou. Dej bol uponáhľaný. Postave Jacobovej matky začalo hrabať, ale že poriadne. To som fakt nepochopil, prečo to takto spravili. A tá sekvencia v aute... ako ktorá normálna mater (a Laurie bola normálna) by niečo také urobila?! Navyše ona po tom náraze vyzerala jak zdochnutá a Jacob vyzeral byť v pohode, ale ako sa ukázalo, tak Laurie mala iba škrabančeky a práve Jacob bojoval o život. Ako sorry, ale doteraz tak kvalitný seriál spraví taký fail?! Príde mi divné, že potom, ako súd uznal Jacoba nevinným sa nikto jemu blízky neprišiel ospravedlniť, nezagratulovať mu. Dôvod, pre ktorý sa priznal pán pedofil k vražde je vysvetlený fakt dobre, má to spád, zároveň je to aj trochu smutné, ale s najväčšou pravdepodobnosťou zabil on. Pokiaľ to teda nebola nejaká iná neznáma osoba. Aspoň to nebolo tak jednoduché, ako sa javilo. Každopádne to, čo spravil Billy Barber bolo dosť silné, najmä jeho veta o dobrom otcovi. Všetci (no skoro) tu píšu, že sme sa nedozvedeli, kto je vlastne vrah. Na toto mám len jednu odpoveď: Ten, kto aspoň trochu chápe ako funguje ľudská psychika a vyvíjanie tlaku na ňu, si myslím, že v tom má jasno, lebo rozhovor v aute pred haváriou nám dal jasnú odpoveď (minimálne na 90%).

• 30.7.2020  01:35

Začína ísť do tuhého. Veľmi sa teším na súdny proces. P.S.: Posledná scéna parádna... zimomriavky.

• 27.10.2020  23:51

Áno, kravina to je, a veľká. Ale kto od toho čakal niečo iné?! Humor je fajn. Dobrých vtipov je tu asi tak na 3/5, teda rovnako, aké je aj moje hodnotenie filmu. Situácií, keď som sa ale že fakt zasmial, tu však tak veľa nie je. Herecky je to tiež v pohode, aj keď Sandler skutočne niekedy príliš prehráva. Príbeh je na daný typ filmu konzistentný. Hlavná myšlienka, ktorá zaznie až na konci, je síce stokrát omletá, ale to nevadí. Poviem na rovinu, že minuloročná "Murder Mystery" ma pobavila omnoho viac, teda po komediálnej stránke. Zato jej príbeh bol absolútny scénaristický maglajz, a preto som udelil len 2*. "Hubieho Halloween" po príbehovej stránke funguje celkom dobre, a aj keď komediálna zložka je o niečo slabšia, tak ma to vcelku bavilo. Nudiť som sa určite nenudil.

• 2.4.2020  03:31
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

WTF? Tvorcovia sa zrejme nevedeli rozhodnúť, kam bude príbeh smerovať, ako sa budú postavy vyvíjať a hlavne, aký žáner bude celý seriál mať. Navyše tam je kopa nelogičností. Problémom prekvapivo nebola krátka stopáž epizód, ale dĺžka seriálu ako taká (za 2 h a 39 min sa nedá dobre odrozprávať príbeh takéhoto charakteru). Postava Syd bola zo začiatku ok. Po prvých 2 dieloch mi ale začala liezť poriadne na nervy (Sophia Lillis ju však zahrala parádne). Najväčšiu pochvalu si ale zaslúži Wyatt Oleff a jeho postava. Mrzí ma však, že Stan bol zo začiatku príjemnou, pohodovou a sympatickou postavou (a navyše sa staral o komediálnu zložku, samozrejme s bratom Sydney), no na konci sa z neho stala skôr tragická postava. V oficiálnom albume od "kapely" Bloodwitch, ktorej songy boli vytvorené čisto len pre tento seriál (rovnako aj kapela), máme skvosty ako napr. "Fly" alebo "I'm Yours Tonight". Z celkovo 11 songov zaznelo v seriáli iba 5 (čo som zachytil), navyše väčšina z nich tu bola trestuhodne nevyužitá. Hudba je tiež parádna. Tú spolu zo songami skomponoval Graham Coxon, gitarista a spevák kapely Blur. Songy nielen napísal, ale aj nahral všetky nástroje a mužské vokály. Za túto fantastickú prácu má u mňa veľké uznanie. Takže asi tak, seriál ma zaujal hlavne vďaka perfektným hercom a hudbe. Celkovo ma ale dej a hlavne vyvrcholenie sklamalo. Ak vôbec vznikne 2. séria, pretože koniec bol hodne otvorený, nebránil by som sa jej. Pozeral by som ju ale hlavne kvôli Wyattovi, pretože ten mladík má veľký potenciál. P.S.: Chvalabohu, že Wyatt Oleff dostal šancu sa ukázať, pretože ako hovorí väčšina ľudí, v "It-ovi" nedostal moc priestoru, ale tu..... tu si to vynahradil a celý seriál si ukradol pre seba. Mám ale zlý pocit, že v S2 nebude mať moc priestoru, vzhľadom na koniec tohoto.

• 27.8.2020  02:07

Síce sa jedná dejovo o jednu z najzaujímavejších epizód, doplnenú skvelými hercami, ale ten príbeh... ten je dosť nelogický.

• 1.4.2020  01:05

Prvá epizóda priniesla základné informácie o postavách a celkom ušla. Problém môže nastať v neskorších častiach, keď sa bude príbeh zamotávať, lebo epizódy majú veľmi krátku stopáž a to môže byť príčinou zlého odrozprávania. Pri "Dear Diary..." ale krátka stopáž nevadila. Uvidíme...

• 1.4.2020  02:26

Jako nemám nič proti LGBT, vždy sa týchto ľudí zastávam, ááále...... to, že je Sydney lesba je fakt ujetý (aj keď v predošlých epizódach nejaké náznaky boli). Nechápem, čo sa to teraz deje? Prečo sú do všetkých filmov, seriálov atď. napchaté LGBT momenty a postavy. Už sú trápni. P.S.: Takto pokazia celkom dobre rozbehnutý seriál?

• 1.4.2020  03:22

Som rád, že sa v tejto epizóde začali konečne riešiť superschopnosti. Každopádne, aj tak je na celom seriáli najlepší Wyatt Oleff a jeho postava.

• 20.4.2020  15:20
    Lov (2020)

Kto pozná čierne komédie produkované štúdiom Blumhouse má približne predstavu, čo zač bude film "The Hunt". Žánrovo sa to dá porovnať so snímkami ako "Happy Death Day", "Ready or Not", atď. Takže kto má rád takéto žánrovky, určite nebude sklamaný. Dokonca vo veľa ohľadoch "The Hunt" prevyšuje zmienené dva filmy. Pre niekoho môže byť sklamaním, že "Lov" neobsahuje absolútne žiadnu plnohodnotnú hororovú scénu alebo sekvenciu. Občas sú nejaké náznaky, ale to je slabota a častokrát z tých náznakov ani nič nevzíde. Čo sa týka príbehu: je jednoduchý, avšak trefný a funguje na výbornú. A čo sa týka postáv.... tak pri nich sa ukáže, že buď sú lovení kladní a loviaci záporní alebo naopak. Každopádne hlavná postava je na stopro kladná, navyše aj výborne zahraná.

• 17.8.2020  17:34
    Německo, zpívej! (TV pořad) (2020)

Oproti iným speváckym súťažiam je to dosť originálne. Každá epizóda je zameraná na určité žánre/skupiny/typy piesní. Bol by som radšej, keby boli epizódy mixom rôznych žánrov, pretože každý súťažiaci má iné najlepšie schopnosti. Pravidlá sú nastavené celkom dobre. Bočné výhry sú fajn. Výber pesničiek je solídny, aj keď rocková časť ma veľmi sklamala. Zaznejú tu svetové, ale i domáce (pre Nemcov) hity. Čo sa týka moderátorky, tak tá by mohla trochu ubrať. Plusový bod to má u mňa za živú kapelu. P.S.: Španielsku verziu, ktorá vyšla ako prvá, som ešte nevidel.

• 8.8.2020  22:34

Slušný film so zaujímavou témou. Skupinka nesmrteľných je sympatická. Akčné scény sú na úrovni a nápadité, len niekedy v nich boli otrasne vybraté pesničky. Záporák je potrebne slizký. Jedná sa o komornejší film, ktorý je spravený tak, aby vyzeral reálne. A preto nechápem názory, že téma okolo nesmrteľnosti tu nebola dostatočne vyťažená, že je to strašne slabé. Ak je to raz poňaté realisticky, nemôže sa očakávať neviem aké veľké fantasy. Ja som s tým spokojný. Som veľmi rád, že samotná nesmrteľnosť tu má nejaké hranice. Posledná scéna láka na prípadné pokračovanie, ktoré môže byť vďaka nej dosť zaujímavé. Dúfam ale, že sa v ňom dovysvetlujú nezodpovedané otázky a upresnia nepriamo podané odpovede.

• 2.9.2020  21:30
    Prokletá - Festa a Moreii (E06) (epizoda) (2020)

Celé absolútne o ničom. Ešte aj Merlina zhovadili.

• 26.8.2020  15:57
    Prokletá - Nimue (E01) (epizoda) (2020)

Zaujímavý a pútavý príbeh. Krásny vizuál (na seriál). Fajn hudba. Uletená, ale o to sympatickejšia postava Merlina. Nebyť nie moc podarenej postavy Nimue a nepresvedčivého výkonu jej predstaviteľky, bol by to plný počet. P.S.: Na ďalšiu časť som dosť zvedavý.

• 6.9.2020  00:46
    Prokletá - Oběť (E10) (epizoda) (2020)

Nečakane veľmi slušné finále. Podarilo sa pospájať všetky dejové linky (tomu som vôbec predtým neveril), niektoré aj ukončiť. Netflix na celom seriáli neskutočne šetril, tejto časti však doprial. A je to aj vidieť. Kazila to akurát romantická linka medzi ústrednou dvojicou. P.S.: Potenciál na druhú sériu tu je, tak som zvedavý či sa uskutoční.

• 3.9.2020  01:10

Po dlhej dobe konečne nejaká akcia, súboje, červený bratia. Aj keď choreografia nie je žiadna sláva (až na sekvencie s Plačúcim mníchom - dúfam, že dostane nejaký origin, lebo zatiaľ sa jedná síce o dosť tajomnú, ale zato zaujímavú postavu). Každopádne, množstvo vecí tu bolo nelogických a trápnych až k zaplakaniu (nie, dobre som sa na tom pobavil😂). A znovu sa objavili nové dejové linky - no neviem.

• 28.8.2020  02:26
    Prokletá - Sami (E03) (epizoda) (2020)

Toto až tak nebavilo. Príbeh nelogický, dosť chybovitý. Dejová linka s Artušom absolútne nezaujímavá (ako čo ten človek stváral... ?) Ide z toho celkovo veľmi divný dojem. No, začína tomu dochádzať šťava... a to celkom rapídne - čo je ešte len pri tretej epizóde 10-dielneho seriálu veľký problém. P.S.: A Merlina som vôbec nepochopil.

• 1.9.2020  19:06
    Prokletá - Spojení (E05) (epizoda) (2020)

5. epizóda otvorila hneď niekoľko nových dejových línií. Pár zvratmi zamotala príbeh. Či to ale je dobré rozhodnutie takto v polovici to celé ešte viac zamotať, než to bolo už predtým, je otázne. Zaujímavé však bude sledovať, jak sa s tým chcú tvorcovia vysporiadať. Určite by ich trebalo uzavrieť čo najviac v prvej sérii, aby zbytočne nezostalo príliš veľa otvorených otázok, na ktoré by sme mohli do prípadnej druhej série zabudnúť. Inak bolo "The Joining" absolútne nezáživné, dokopy sa tu priamo nič neudialo. Akurát Merlinova linka sa dá, aj keď sa veľmi naťahuje. Romantika medzi ústrednou dvojicou nefunguje, sakramentsky to postráda medzi nimi chémiu. Asi by si piaty diel zaslúžil 2*, avšak ja dávam iba 1*. P.S.: Od nasledujúcich epizód očakávam veľké zlepšenie, pretože predpoklady nato majú.

• 10.7.2020  00:50

Úvod druhej série bol vtipný, zaujímavý, ale hlavne dosť divný.

• 10.7.2020  18:54

V posledných 2 epizódach sa nejak vytratil humor. Dej je viac osobnejší, čo mi vadí. Postava Maeve na začiatku tejto série dostala celkom slušný rozjazd, nuž potom sa nejak vytratila. Teraz je z nej dosť nezaujímavá postava, ktorá sa len točí v kruhu. A Otisove správanie sa k Jakobovi mi leze na nervy.

• 11.7.2020  01:56

Už mi to pomaly začína pripomínať telenovelu. No... po prvej kvalitnej epizóde to nejak nešlape a nešmakuje.

• 11.7.2020  17:01

Snaží sa to hrať na vážnu nôtu, ale je to trápne, nudné (úplne sa vytratil humor) a už to začína byť aj hnusné na pohľad. Množstvo postáv, ktorých nezaujímavé príbehy sa stále točia v kruhu - jak som písal pri predošlej epizóde, stáva sa z toho nekvalitná telenovela. A nechápem, prečo je to tak. Zatiaľ najhorší diel seriálu.

• 11.7.2020  23:14

Prvých 20 minút nuda, ale potom ako prišla na rad párty u Otisa, tak to nabralo obrátky a gule. Humoru kopec. Asa Butterfield bol parádny. Vždy v tomto seriáli mal skvelú reč tela a tu sa to naplno prejavilo. Samozrejme sa to ale neubránilo krížom-krážom zamotaným vzťahom, ktoré ma už nudia, ale že moc.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11