Planeta opic (2001)

Predlohu som nečítal. Prvú adaptáciu som nevidel. Videl som však novú prequel trilógiu s Caesarom, ktorá ale očividne nemá s týmto filmom veľa spoločného. Každopádne, jedná sa o film natočený podľa knižnej predlohy, takže o remakeu sa príliš hovoriť nemôže (čiže nechápem ten hejt, že je to moc odlišné od starého filmu). Hneď na úvod: O réžiu sa postaral Tim Burton, takže nerozumiem ako môže byť niekto šokovaný, že ten film miestami vyzerá podivne, no ne?! Sám však neviem, či sa mi to vôbec páčilo... Ako celok teda rozhodne nie. Úvod ma celkom zaujal. Bavil ma ten opičí svet (mesto) a jeho fungovanie (škoda, že tam z toho nebolo viac). Potom ale prišla prostredná časť, kde sa postavy potrebovali dostať z bodu A do bodu B a to už teda moc vydarené nebolo. Celé to bolo dosť nudné, nezáživné, no celkovo o ničom a ešte k tomu aj tie opice pôsobili úplne neschopne. Blížili sme sa k záveru a prišlo veľké odhalenie vzniku tejto Planéty opíc, ktoré malo celkom gule aj napriek absurdnostiam, ktoré to zahŕňalo. To akože vážne hŕstka vesmírnych výskumníkov s opicami dokázala splodiť civilizácie ľudí a opíc (a ešte aj koní, ktorých evidentne ukrývali v tajných stajniach na stanici😂) na neobývanej planéte?!? Každopádne bitka ma bavila, rovnako aj zmierenie v podobe príletu tajného hrdinu filmu - šimpanza Periclesa. No a samotný záver na planéte Zem, no čo dodať... čistý Burton🤣🤣🤣. To ma teda riadne pobavilo, zároveň však aj zamrazilo. Čo sa postáv týka, tak to ma rozhodne bavili viac opičiaci (Tim Roth výborný), vzhľadom aj na nedostatočný priestor ľudských predstaviteľov mimo hlavného hrdinu, ktorý bol BTW fajn. Samozrejme treba vychváliť masky, kostýmy a kulisy. V skratke, nebolo to nejako zlé (objektívne by som dal 3,5*), avšak chýbala tomu lepšia konzistentnosť.

Vidlík má otázečku (2019) (seriál)

Kvázi náučný program pre deti, ktorý im má objasniť niektoré pojmy, ktoré nemusia jednoznačne chápať. Takýchto vecí tu už bolo kopa a ešte kopa ich bude. OK, Disney chcel pre svoju novú stream-službu vytvoriť niečo s Toy Story tematikou a ok, že to bolo na takýto spôsob. Obsadiť Vidlíka do hlavnej úlohy tohto žánru je pochopiteľné, avšak mňa tá postava príliš neoslovila ani vo filme. Chýba tomu nejaká pridaná hodnota, nejaký prípadný rýchlopríbeh - niečo, na čo sme u Pixaru zvyknutý. Takto je z toho úplne zbytočná vec, ktorá slúži čisto len pre zisk... Aj keď vidieť znovu starých známych bolo veľmi fajn.

Vidlík má otázečku - What is Cheese? (2020) (epizoda)

Táto časť sa mi páčila zatiaľ rozhodne najviac. Zrejme kvôli tomu, že to bolo poňaté z trošku iného súdka, vďaka Bambulínovi.😂

Vidlík má otázečku - What Is a Leader? (2019) (epizoda)

Pokiaľ to malo deťom objasniť, kto je líder, tak to teda pohorelo na plnej čiare. Opísať lídra ako šéfa je asi to najhoršie, čo mohli spraviť.

Lamp Life (2020)

Nadväzuje to priamo na Toy Story 4, na film, ktorý zničil hlavnú ideu celej série. Navyše je tento kraťas celý o živote Pastierky, postavy, ktorá bola hlavnou aktérkou zničenia idey celej série Príbehu hračiek. Napriek tomu som to hneď nezatracoval. Každopádne tento kraťas nám dokopy nemá poriadne čo ponúknuť. Život odkopnutej hračky sme už videli v podobe Jessie. Vtipné - ok, ale emočné vôbec. Čisto len obraz silnej nebojácnej ženskej postavičky, ktorú nikdy nič nerozhodí...👎

Krátké příběhy hraček: Partysaurus Rex (2012)

Veľmi ma teší, že Rex dostal priestor sám pre seba, aj keď len na pár minút. Predstavili sa nám tu hračky z trošku iného prostredia - kúpeľňového, čo potešilo. Dokopy skvelá zábava.

Sexy příšery (2021) (pořad)

Zoznamky moc nesledujem, príliš ma nebavia. Hlavne tie typu "láska naslepo" mi vždy prídu hrané. Tento koncept naslepo zoznamky je však výrazne odlišný od ostatných. Ľudia sa pred odhalením svojho vzhľadu navzájom vidia, rozprávajú, ošahávajú... Takže nápad veľmi zaujal. Najlepšie na tom celom sú samozrejme extrémne krásne masky. Epizódy nemajú šancu nudiť, keďže každá trvá cca 20 minút. Obsah je tiež veľmi šikovne poskladaný. Akurát musím vytknúť, že po odmaskovaní ani jeden výrazne nevyzeral ako šereda, čo je celkom škoda.

Hovadina! (2022) (pořad)

Program ma bavil. Každú súťaž, v ktorej ide o presvedčenie súperov o pravde (skrátene o klamanie), považujem za extrémne zaujímavú. Bullsh*t the Game Show má ako kvíz velice netradičný koncept, ktorý hneď zaujme. Rotovanie súťažiaci je tiež celkom smart vymyslené. Vôbec som nemal pocit, že by bol niekto s niekým vopred dohodnutý (ako som očakával, v komentároch sa takéto tvrdenie objavilo, veď ako inak...). Howie Mandel určite dopomohol k zábavnosti výraznou mierou. Nepovažujem to za jednu z najlepších quiz-show, ale 2. sériu by som si dal veľmi rád. P.S.: To akože fakt sa to všetko natáčalo v priebehu jedného dňa???😄

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Nie som nejaký veľký fajnšmeker Krotiteľov duchov, ale pôvodné dva filmy mám rád. Ohlásenie nového pokračovania prišlo nečakane, no keď som videl, že na tom pracuje Reitman Junior, nemal som obavy, že to dopadne ako tá chujovina z 2016. Ghostbusters: Afterlife sú skutočne dôstojným pokračovaním, respektíve poctou prvému filmu a samozrejme Haroldovi Ramisovi. A práve to je tou hlavnou slabinou tohto filmu - nedokáže stáť na vlastných nohách. Celé je to popretkávané odkazmi, avšak nejaký nový originálny doplnok tu nebadať. V podstate všetko od začiatku do konca súvisí so Spenglerom, no vo výsledku to filmu zráža kolená. Pôsobí to čisto ako taký bonbónik pre fanúšikov, ktorí si s touto franšízou čo to prežili. Dvaja detskí hrdinovia + Paul Rudd (aj keď tu nemá až tak moc priestoru) sú veľkým pozitívom. No najlepšie pasáže sú práve tie s Egonom Spenglerom... a ten samotný koniec hrá na poriadne emocionálne dojemnú notu. Tu by som však s kladmi skončil. Tie dve deti sú zároveň aj negatívom, pretože nový Krotitelia sú de facto detským filmom, nie teenage, ale doslova detským, čo taktiež značne obmedzuje príbeh. Ostatné postavy sú nevýrazné. Starí hrdinovia tu majú len cameo, rovnako aj (pre mňa nepochopiteľne) J.K. Simmons či Olivia Wilde. Príbeh nemá príliš čo ponúknuť. Finále je nezáživná kopírka prvého filmu (bez riadnej nádielky duchov). Okrem prológu nefunguje poriadne ani napätie. Veľmi ma prekvapilo, že film nie je príliš zábavný. No ono to nie je preto, žeby tu boli nevydarené fóry, ono tu v podstate ani veľa fórov nie je. Pre fans určite fajn, no nedokážem si predstaviť, že by to dostalo regulárne pokračovanie, keďže sa tu reálne ani nevytvoril nový tím Krotiteľov...

Zlouni (2022)

The Bad Guys sú pre mňa sklamaním. A to dosť veľkým. V merku som to mal hneď po uvedení prvého traileru. Očakával som "inteligentnú" blbinu á la SpongeBob s pútavým dejom, no dostal som tuctový animák s detinským humorom, prvoplánovým príbehom a šablónovitými postavami. Aspoňže Vlk a Had tu mali aký-taký priestor. Oceňujem zvraty (ktorých tu bolo celkom dosť) aj napriek tomu, že väčšina z nich postrádala logiku. To je však veľký problém celého filmu. Každopádne fakt, prečo sa The Bad Guys oplatia pozerať, je bezpochyby úžasná animácia. Tento nový štýl je nateraz ešte poriadne neopozeraný, avšak využíva sa čoraz častejšie (viď napr. nový Kocúr v čižmách). Som veľmi zvedavý, kedy bude pohltený a stane sa normálom. Zlounov by sa dalo porovnať s minuloročnou Rodinou na baterky, keďže toho majú spoločného viac než dosť. No a napriek všetkým mojim výhradám, by na plnej čiare vyhral druhý menovaný. Tešil som sa, že po dlhšej dobe tu budeme mať konečne animák, ktorý by sa vedel vyrovnať pixarovkám či disneyovkám, no nemáme. Potom nech sa nikto nesťažuje, keďže očividne iné top štúdiá nič poriadne vyprodukovať nedokážu, respektíve sa zadarí až na niekoľký pokus.