Slovensko s Tiposom (2018) (pořad)

Oproti TV šanci je "Slovensko s Tiposom" slabota či už sa jedná o moderátora alebo celkový koncept súťaže. Prikrátka súťaž s často až primitívnymi otázkami. Ak sa to malo priblížiť dlhodobo vysielanému Duelu, tak sa to absolútne nepodarilo.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Nie je to až tak veľká sračka, akú som očakával. Ale ani to nie sú starí dobrí Men in Black. Jednoducho Willa Smitha a Tommyho Lee Jonesa nahradiť nejde. Lenže hlavný problém nie sú hlavní hrdinovia, ale strašne jednoduchý, otrepaný a niekedy až primitívny scenár. Zo začiatku som si hovoril, že to nie je až tak zlé a celkom som sa bavil. Ale hneď, ako sa začala riešiť hlavná zápletka filmu, celé to išlo z kopca. Navyše bol celý ten zvrat predvídateľný (už z trailerov bolo cítiť, čo sa vykľuje z postavy L. Neesona). "Muži v čiernom: Globálna hrozba" sú aj napriek všetkému zlému pozeratelný akčný film, s pár slušnými vtipmi.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Oproti Madagaskaru sú Tučniaky príliš veľké sci-fi. Ja by som skôr bral, keby sa držali v šlapajach predchádzajúcich filmov. Filmu navyše chýba logika. Áno, je to akčná jazda plná vtipov, pri ktorej sa nebudete nudiť, ale scenár je veľmi deravý.

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Rozhodne lepšie ako jednotka. Oproti prvému filmu tu neboli v príliš veľkej miere detinské až trápne fóry. Naopak, humor bol celkom podarený a niekedy som sa aj zasmial (ale aj tak sme sa primitívnym "vtipom" nevyhli). Príbeh sa skladá z troch súčasne idúcich dejových liniek, ktoré majú oproti jednotke väčšiu kvalitu. Celé je to ale veľmi krátke nato, aby sme si k novým postavám vytvorili nejaký vzťah, prípadne rešpekt (aj keď Fordova postava bolo napísaná výborne). Rozprávka je to fajn, kazí ju ale odfláknutý a jednoduchý koniec. P.S.: Dúfam, že sa na túto kvalitatívne nedozretú sériu Illumination vykašle a vráti sa k príbehovo lepším počinom.

Temný krystal: Věk vzdoru (2019) (seriál)

Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o fantasy rozprávočku pre deti (a dokonca samotný Netflix to do tejto kategórie radí - WHAT?!). Skutočnosť je ale úplne iná. Ide o temný, krvavý a niekedy až brutálny seriál s výborným príbehom a najmä dychberúcim spracovaním, ktoré vás posadí na prdel. Navyše je tu bonus v podobe perfektného originálneho znenia. Prvé epizódy sú síce trošku jednoduchšie a pomerne viac vecí sa v nich deje iba náhodou (podobne ako tomu bolo aj pri starom filme). Pomaly však seriál graduje a naberá na obrátkach. Máme možnosť vidieť množstvo nečakaných zvratov a detailne prekreslený svet plný všakovakých tvorov a prírody. Bohužiaľ, môj celkový dojem pokazili posledné dve epizódy, pri ktorých sa mi zdalo, že tvorcovia sami nevedia, ako to majú zakončiť. P.S.: Pevne verím, že sa onedlho dočkáme ďalšej alebo možno aj ďalších sérií, aby sme mohli tento úžasný svet aj naďalej spoznávať.

Premiér - Epizoda 2 (2019) (epizoda) odpad!

Vidieť Generálneho Riaditeľa Pána Soukupa 2x na jednej obrazovke naraz je........... ehm, nepekný pohľad.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Potom, čo som zistil, aké nekalé praktiky sa v tejto show robia (dokonca vo všetkých ročníkoch), som poriadne sklamaný a znechutený. Preto každému ročníku strhávam 2 hviezdičky navyše.

Premiér - Epizoda 1 (2019) (epizoda) odpad!

Práve som premárnil "pár" cenných minút môjho života. Až do smrti to budem ľutovať.