• Pohádka

Bota jménem Melichar (1983)

Jak jsem jen mohla dosud neohodnotit tuto perlu české kinematografie:-)) "Vy se doma nepřezouváte, Dochlebo…? – My to doma vedeme ještě postaru… – Jak postaru? – No, z pokoje do kuchyně chodíme přes předsíň, a ne přes náměstí, takže si nenašlapeme a neprší na nás… ":-)) No prostě senza, další kultovní filmík, který pobaví za každého počasí:-)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Sheldon a jeho oblíbené místo k sezení, které zavání vojenskou strategií:-))

Amistad (1997)

Amistad jsem viděla poprvé asi v 17 letech a stále patří mezi nejlepší filmy, které znám. Vynikající obsazení a skutečně poctivě natočené. Člověk neví jestli má chuť začít studovat práva nebo se učit domorodé jazyky, aby mohl pomoci. Obličej nalepený na obrazovce a zodpovědnost za nadcházející děj:-)

Božský Evan (2007)

Nejlepší pasáž je, když Evan Bohu odporuje a říká, že má jiné plány. Bůh se začne smát a říká: "Tvoje plány!?"...

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

jéé, já bych chtěl kalhotky a s kapsami:-)) Já taky. Nestárnoucí Krteček, vždy potěší:-) Jako malá jsem s kamarádkou pořádala závody, kdo složí puzzle s Krtečkem v kalhotkách dříve (kostička tak 10x10cm - celé puzzle obsahovalo asi 6 kostiček). To byly časy:-) Já ho teď pouštím žákům ve škole - uvedu to jako luxusní dokument o zpracování lnu a když se ukáže krteček, tak se jim okamžitě uleví a vesele se baví:-))

Alenka v říši divů (1951)

4 hvězdičky jsou za zpracování.... Jinak bych dala mnohem, mnohem, mnohem méně a to proto, že Alenka je pro mě děsivá už od dětství. Nejvíc mi naháněly/nahání hrůzu karty jak se tam honí a vůbec. Když jsem to jen četla, tak mi to přišlo strašidelné. Když jsem to viděla "živé" na plátně.....už nikdy více, Disney, Burton...to je fuk, na tohle se prostě už znovu koukat nebudu a dětem to asi taky číst nedám (až nějaké budu mít:-) ).

Modrá planeta - Historie oceánů - Série 1 (2001) (série)

Miluju dokumenty o podmořském světě. Tolik jsme toho ještě nepoznali na souši a to, co ukazuje Modrá planeta mě přinutí valit oči z důlku:-) (Díky Bohu mi ještě drží v důlku:-) ) Nejvíc psycho jsou ty "šavlozubé" rybičky s lampičkami :-)

Baculka (2007) (TV film)

Pěkně jsem se nasmála:-) Jako bych viděla sebe: mrkev nebo sušenku??hmmmm mmm hmmm mmm .... Cože?Mrkev, co to je?:-))... Ne zeleninu mám ráda, ale obalená kostra opravdu nejsem, možná právě proto mě to tak pobavilo:-) Výhoda vypěstovaných mišelinů je v tom, že upadnete - li, nebolí to..

Tygří srdce (1996)

S politováním musím ohodnotit na 2!! Hodnocení se odvíjí o toho, že jsem film viděla cca před 12 lety a to jsem byla praštěná puboška a líbili se mi takový s....! Kdybych si to pustila dnes, souhlasila bych s odpadem, ale hodnotím filmy podle dojmu, který na mě nechaly... Teď otázka, jestli šlo tenkrát o dojmy nebo jen fanatické žraní všeho, co zavánělo bojovým uměním, a to bez ohledu na kvalitu...:-( (sebekritika neškodí)