Lucky Luke (1991)

HA HA! Přesně jako Douglas jsem nosil dědovo světlý pracovní plášť a běhal po zahradě ve slaměným klobouku a s papírovou hvězdou :)

Panna a netvor (1978)

Jako šestiletému mi to připadalo jako opravdu děsivý film.

Andaluský pes (1929)

Úžasná snová jízda. Doporučuji shlédnout verzi s hudbou Niny Simone.

Temný rytíř povstal (2012)

Nolan mě opět překvapil. Tentokrát však laciným scénářem, nevhodným dějovým obloukem a zbytečným důrazem na násilí. Nedůstojné a zapomenutelné zakončení slibné trilogie. /// V porovnání s Temným rytířem mi vadilo především: (1) Glorifikace násilí. Bane je bijec pyšný na své svaly a sílu, je možné zničit ho jedině silou. (2) Nemorální postavy Catwoman je zlodějka a zabiják, přesto nakonec dojde svého štěstí po boku Bruce, místo aby nesla následky (vždyť nemusela ve filmu zabíjet, když byl pro ni přichystán happy end). (3) Logika je sprosté slovo Nelogické chování postav, nelogické dějové linky, dokonce celé nelogické postavy a sekvence. Co se stalo? Nechal se snad Nolan semlít hollywoodským soukolím? /// Podtrženo, sečteno: moje největší filmové zklamání posledních let!

Lawrence z Arábie (1962)

[ středa 4.7.2012, 47. MFF KV, Návraty k pramenům ]

Román o jednom masakru (2012)

Vynikající oldschoolové politické drama, kterých se dnes moc nevidí. Ano, je to místy nudné. Ano, je to místy nepřehledné. Ano, je tam přemíra postav. Moje filmové srdíčko však potěšilo precizní zpracování, skvělé herecké výkony a hlavně dokonalé dobové kostýmy, účesy i líčení! [ pondělí 2.7.2012, 47. MFF KV, hlavní soutěž ]

Tento život (2012)

Kdo říká, že film o válce musí nést vrstvu patosu a mít pachuť nacionalismu? Riisové, která si právem zaslouží přídomek "renesanční člověk", se povedl husarský kousek: vydala se jinou cestou, nade vše ostatní staví člověka a jeho emoce. Naprosto každý člověk ve filmu, každá postava, je skutečnou, uvěřitelnou, dýchající a cítící bytostí. O tom si novější české filmy podobného druhu (Lidice, Habermannův mlýn) mohou nechat jen zdát. [ 47. MFF KV, 10 evropských režisérů očima Variety ]

Co je to za film o lásce (2012)

Originálni a velmi inspirativní dílko, kterému teče radost a nadšení z ryzí filmařiny nosem i ušima. Po shlédnutí nezbývá než jediné - popadnout mobil nebo kameru a dnem i nocí točit točit točit všechno kolem sebe. [sobota 30.6.2012, 47. MFF KV]