Zvonilka a piráti (2014)

Další úžasná pohádka o vílách. Jen tak dál Disney, těch neni nikdy dost, brzo je využiju na toho ségry skřítka. Jediná ne moc logická věc, o který ale předpokládám nebude malý dítě moc přemýšlet, že nechápu, jak Hook Zarině rozuměl. Detaily. Prostě nádherná pohádka, roztomilá, neškodná, barevná, optimistická. Co chtít víc.

Žena v černém (2012)

jedna hvězda je za hezký hostorizující prostředí, druhá za konečný "rozuzlení", třetí za to, že bych do Radcliffa neřekla, že umí hrát. Ale nazvat to slušnej horor? No pardon...každou lekačku jsem přesně očekávala aspoň minutu dopředu, kromě toho konce tam nebylo nic aspoň nepatrně překvapujícího. Málem jsem usnula. Nicméně furt lepší než průměrnej horor typu Kruh. Nesnažej se vám tam všechny bubáky co nejvíc ukázat.

Živí a mrtví (2016) (seriál)

Lidi nevěděj, co je dobrý, zrušit něco takovýho je hřích. Puzzle, co do sebe perfektně zapadne na konci. Emocionální jako prase, příběh absolutně neotřelej a překvapivej a Colin podává famózní výkon. Naprosto.

Živí mrtví: Počátek konce - Another Day in the Diamond (2018) (epizoda)

Jsem z tohohle rozpačitá. Furt tak nějak nevim, jestli koukám na FTWD nebo TWD. A fakt mi nedává smysl Nick, který se bojí zombíků jako následek traumatu z výbuchu...asi to bude mít nějakou hlubokou tajemnou logiku. A ten filtr na konci je fakt na palici. Mám trochu nervozní pocit, že budou polovinu screentime trávit okatým narratingem, aby stihnuli postupně převyprávět celý ty dva roky přeskočenýho času, místo aby se věnovali aktuální zápletce. Ale tak mohlo to bejt horší.

Živí mrtví: Počátek konce - Good out Here (2018) (epizoda)

Tak to bude poslední díl, kterej koukám, takže celou serii už si neohodnotim. Tímto se pro mne FTWD definitivně změnilo na TWD a je tam nadpolovičně víc toho, co mě sere, než toho, co mě těší.

Živí mrtví: Počátek konce - Jaký je váš příběh? (2018) (epizoda)

Hrozný zklamání, místo FTWD jsem dostala jen díl seriálu TWD, kterej ráda nemám. Kovboj, Karate Kid a investigativní novinářka jako jednoznačně dobrý postavy na výletě v obrněným vozidle bojující s jednoznačně vyprofilovanejma záporákama a postavy FTWD na pět sekund a najednou jsou z nich z nějakýho důvodu banditi...FTWD se mi hrozně líbilo, protože nebylo černobílý a postavy nebyly jak z komiksu, byli to reálný lidi. WTF má tohle vlastně bejt?

101 (1989)

V osmdesátým devátým jsem se narodila, takže na rozdíl od zdejších top komentátorů jsem prostě ještě fanynka ani bejt nemohla:-D O asi šestnáct let později jsem si je poprvý pustila,o zhruba osmnáct let později jsem je z nepochopitelnýho důvodu zahrabala na dno šuplíku. Hádám, že jsem na ně ještě nebyla dost zralá, nevim:-D Před rokem jsem je vatáhla z dávno zapomenutýho šuplíku a strnula jsem šokem, proč mi pro všechny bohy tohle leží na dně šuplíku:-D Tolik k tomu, jak si tu hezky navzájem vyprávíme svou depešáckou historii:-D Film byl v zákulisních záběrech boží, v koncertních záběrech taky, ale ta story s fanouškama, na tom pro mě bylo zajímavý asi jen sledování tý módy:-D Po tom koncertě se 17 tisíci si jen marně snažim představit, jak musí vypadat těch 50 tisíc, já na větším koncertě zatim nebyla, tak je to pro mě trochu šílená představa:-D

2001: Vesmírná odysea (1968) odpad!

Chápu, že to je klasika a tak se budu snažit nevyjadřovat se příliš tvrdě, ale když mi ve filmu nejdřív půl hodiny nesmyslně ječí hejno velkejch opic a pak tam někdo další půlhodinu přistává s lodí, pak vede dlouhosáhlej rozhovor a tak...v životě jsem se u žádnýho filmu tak strašně nenudila. V životě. A ty opice mi vyloženě vadily. Ani sebelepší efekty a jiné prostředky nezachrání to, že jsem počítala vteřinky až to skončí a já budu moci zanechat nadšení naší angličtinářky za sebou a věnovat se nějaké o dost zábavnější věci...třeba chemii:-P Kdyby nám to nepouštěla ve škole, asi bych to vypla po deseti minutách...

28 týdnů poté (2007)

Jsem z toho rozpačitá, nějak jsem neprahnula vidět Jeremyho sexy ruce hořet:-DDD Ale jo, docela slušnej film. moc na horory nejsem, jsou na mě moc přitažený za vlasy a prvoplánový, takže pět hvězd se ode mne fakt čekat nedá, ale přecijen britský horory většinou mívaj daleko vyšší úroveň než třebas američácký. SPOILER: Líbí se mi ten fakt, jak tam ti dvá pomřeli v dobrý vůli zachránit děcka a jejich profesionální sebeobětování pro dobrou věc nakonec způsobilo globální katastrofu:-D To byl slušnej konec:-D Dával tomu šťávu:-D

30 dní dlouhá noc (2007)

Vcelku luxusní záležitost na to, jak neobvykle obvyklý má děj. Ale koneckonců existuje přehršel filmů, jejichž autoři dokázali, že i z profláklého a tradičního základu lze vytřískat výbornou kvalitu. Vzpomeňme třeba na takový Sunshine, že? 30 dní možná kvalitou zdaleka nedosahuje Sunshineu (Jak jen můžu udávat u hororu jako příklad katastrofický film???), přesto je to skvělá podívaná i na to, že jde o krvavý horor- což je většinou jeden z mých "kamenů úrazu", kterým příliš neholduji. Dobrá...musím si přiznat, že majijinkatý podíl na tom má nesporně Hartnett, ale nejen ten. Film má totiž skvělou atmosféru, na níž se podílí dobře provedení upíři (Nejsou podaní tak lidsky jako třeba v Underworldu. Tam se to hodilo, tady by to nesedělo ani trochu. Jsou mnohem víc zvířecí.), hodně tmy a hodně zimy a v neposlední řadě výborný zvukový podkres (zejména poslední scéna). Ale napadá mě, že kdyby- a teď si prosím nemyslete, že jsem ujetá sadistka- že kdyby tam umřeli všichni ostatní kromě těch dvou z poslední scény( z kterých stejně zbyl jen jeden:-) ), zapůsobilo by to na mě víc. Zejména z případné smrti malého bratříčka by se dalo vytřískat hodně emocí... No fuj, jestli je někdo, komu tohle nepřišlo jako slova sadisty, tak jsem blázen:-)