My děti ze stanice Zoo (1981)

myslím, že mi hodně schází znalost knihy, abych mohla plně docenit tenhle film. Ale atmosféra, hudba, hlavní představitelka...vše senzační. Ale ta kniha mi očividně chybí, je to nějak mezerovitý.

Kaktusový Jack (1979)

Je to prostě westernová verze kreslené Looney Tunes pohádky o kojotovi a ptákovi. Akorát že pták je obvykle vychytralej, tady je jeho obdoba v podání Schwarzíka stejně blbá jako Kojot-Jack. Jako odpočinek to ujde, ale popadat za břicho se nebudete, jelikož jenom celou dobu recyklujou známé kreslené gagy.

Transformers: Zánik (2014)

V prvé řadě bych chtěla poprosit některé jedince, o kterých vím, že tyhle neintelektuální filmy prostě nemají v lásce a kteří pokaždé znovu po promítačce vidím je tu hodnotit, aby se nad sebou zamysleli, jelikož je na ty promítačky fronta jiných lidí, kteří takové estetické lyrické řežby milují a prožívají při nich orgasmy a nemůžou jít jen kvůli jejich sobecké potřebě drsňácky to zase zkritizovat, jelikož jsme uplní debilové, kteří během tří dílů nestačili pochopit, že jim se tohle nelíbí a jelikož oni jsou debilové, kteří během tří dílů ještě nestačili pochopit, že čtvrtý bude zase ve stejným duchu. K filmu: Tahle řežba byla vskutku kulervoucí. Ty hejblátka mne nikdy nepřestanou bavit. Hlavně proto, že Bay pořád víc přidává plyn:-D Už ten pedál skoro promáčnul do podlahy. Jestli chcete promyšlenej děj, nechoďte na filmy jako Transformers, Amazing Spiderman, Pacific Rim nebo Souboj Titánů. Už to pochopte, perkele saatana vittu, haista paska! Da pički materi! Howgh, domluvila jsem.

Zvonilka a piráti (2014)

Další úžasná pohádka o vílách. Jen tak dál Disney, těch neni nikdy dost, brzo je využiju na toho ségry skřítka. Jediná ne moc logická věc, o který ale předpokládám nebude malý dítě moc přemýšlet, že nechápu, jak Hook Zarině rozuměl. Detaily. Prostě nádherná pohádka, roztomilá, neškodná, barevná, optimistická. Co chtít víc.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Několik různejch komiksovejch časáků narvanejch do jednoho filmu. Toť můj prvotní dojem. Fóry jsou trochu dětinský, ne každej se tomu asi zasměje, i když já vzala zavděk všim. Efekty a bojový scény na 3D nezvykle pečlivě přehledné a pohodlně sledovatelné. Respektive hodně zpomalených záběrů včetně. Za konec palec nahoru. Dohromady: mě komiksáky prostě bavěj a nehne se mnou ani výbuch Dukovan.

Paralelní světy (2012)

Když se snoubí svěží neotřelý nápad s klasickou, ale nenásilnou a něžnou romancí. Celý film mi přišel jako jedna velká metaforická báseň. nehroťte tolik nedoladěný nelogický detaily, zaprvý tohle by ani ve skutečnosti a do detailů vyladit nešlo...teda aspoň ne naší známou omezenou fyzikou, zadruhý...o tom ten film neni. Je to symbolismus.

Artifact (2012)

Spoustu podnětných informací o realitě hudebního průmyslu tohoto století a skutečném postavení hudebníků. Dosti to odhaluje důvod, proč má poslední deska tak smutně bojové naladění. Není to ani tolik o 30STM jako kapele, nechvástají se tam o svých úspěších, vyprávějí příběh o tom, že i muzikant je normální vydělávající osoba. A taky může znát šikanu na pracovišti. Zbývá jen vyslovit naději, že si EMI a spol jednou uvědomí, že je 21.století a místo skuhrání na pirátský kopie jako jediné ultimátní zlo se radši sami přizpůsobí době a technologii, aby už lidi neměli potřebu tolik pirátit, a už nebudou mít potřebu nám ty muzikanty tak vykořisťovat. Poznámka pro doplnění: již nespadám do věkového průměru jejich fandů, nikdy jsem nebyla Echelon, nejezdila jsem na srazy, ačkoliv jsem je měla ráda. Aktuálně jsem spíše příležitostná posluchačka. Nicméně na bratry Letovy se nesmírně dobře kouká. Na staršího ještě líp jak na mladšího, takže motivace vidět dokument ani už tolik nebyla muzika:-D

Hříšný tanec 2 (2004)

Je mi to bližší než HT1, víc sexy, lepší hudba, sympatičtější herci, míň těch fekálně otravnejch postav jako její sestřička v HT1. Prostě tyhle taneční filmy beru vždycky jako čistou odpočinkovku, nepotřebuju tam druhý významy nebo filozofii. Jenom romantiku a tanec.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Ale jujky, dívčinka prodává kopečky zmrzlinky a u toho přes handsfree instruuje chlapečka, kterej je mimochodem děsně neohroženej, aby našel mrtvolu chlapa s nevtipnou přezdívkou a zjistil, že byl fanouškem P.O.D. Podkresleno druhořadými efekty, herci béčkovější než sám film...až při přečtení profilu filmu mi to docvaklo. On to fakt napsal Koontz. No tak jakože to je pak prostě jasný. Četla jsem od něj jen jednu knížku sice (víc jsem nedala), ale ten lacinej styl se přesně shoduje. koontz neni dobrej vypravěč a navíc děsně splácává a očividně má nějakou posedlost pekelnými stvořeními lezoucími z pekelných bran.

Nymfomanka, část I. (2013)

Trochu moc prvoplánový. Fakt hodně moc prvoplánový. A to jsem fanynka Queer as Folk a i tak mi to přijde prvoplánový. Ženská zachráněná stárnoucím chlapíkem mu leží v posteli a jenom tak cizímu chlapovi vypráví svuj divokej sexuální život. A popisuje mu to s brutální podrobností. To totiž lidi běžně dělaj. A navíc je to deníčkovou formou. Cokoliv uvidíte, vám nejdřív převypráví. Takže i přes pár peprnejch scén je to vlastně docela nuda. Ale slušný herecký výkony. Na jejich straně vina rozhodně neni. Ale film postavenej jenom na sexu pro mě nemá moc uměleckou hodnotu. To si můžu rovnou pustit péčko a na nic si nehrát.