Tropická bouře (2008)

I love tha pussy! Pre mňa zatiaľ jednoznačne komédia roka, hoci na mňa ešte dve čakajú, ale toto bol poriadny záhul. Hoci kadencia vtipov nie je bezchybná a spúšť sa im občas zasekne, stále je to lepšie než väčšina posledných komédií. Konečne niečo aspoň trochu politicky nekorektné. Všetci si s takou chuťou uťahujú zo všetkých tých vojnových a akčných filmov, patetické prejavy dohnané až do krajnosti. To, že to funguje je v prvom rade zásluhou dokonale vybraných hercov, medzi ktorými jednoznačne kraľuje Downey, Jr. a dokonalý Tom Cruise, ktorý s obrovským nadsadením predvádza životný výkon. To, kde to mohlo stroskotať boli akčné scény, ale Stiller ich zvládol natoľko výborne, že sa kľudne môžu merať s tým najlepším z vojnového žánru. Film by si zaslúžil ešte minimálne jedno pozretie na veľkom plátne (a desiatky ďalších na dvd) a hoci som len chudobný študent, asi radšej obetujem nejaký iný film a pôjdem ešte raz. FUCK YEAH!

Wanted (2008)

Toto leto sa zatiaľ darí nadmieru dobre, po nadupanom máji prichádza jún a s ním aj Wanted, ďalšia to akčná pecka od Timura Bekmambetova. A pritom Wanted je len ďalší príbeh o sráčovi, ktorý len prežíva zo dňa na deň, kamoš mu pícha priateľku a on mu ešte zaplatí nákup. To sa zmení, kým za ním nepríde Angelina a nepovozí ho mestom na svojom fajnom fáre. Potom mu už nerobí problém vynadať svojej šéfke, rozbiť kamošovi hubu klávesnicou a začať výcvik, aby sa stal najlepším zabijakom na svete. To čím je film výnimočný je naprosto úchvatná vizuálna stránka a akčné scény, ktoré niekedy fakt berú dych. K tomu hraje našlapaná hudba, ktorá nie je iba pozadie, ale pri pesničkách svojimi textami dopĺňa samotné dianie. K tomu vynikajúci herci, James akoby ani nehral, človek mu kľudne uverí jeho premenu z kancelárskej krysy na zabijaka, občas fuckujúci Morgan Freeman napodiv nepôsobí smiešne a hoci Angelinu normálne nemám rád, tak tu sa mi fakt páčila, či už herectvom alebo postavou a v niektorých scénach bola úplne roztomilá, ale jasne, hlavne poriadne sexy. Predpokladám, že niektorí v tom budú hľadať ďalší Matrix a začnú rozoberať scény a také blbosti, ale to nemá zmysel, lebo tu je tá trocha filozofie úplne vedľajšia. Je to hlavne poriadny akčný film, aj keď som čakal ešte viac. Lebo hoci sa mi počas filmu poriadne rozbúchalo srdce, tak to vo mne skoro nič nezanechalo. Predpokladám však, že ak bude mať film úspech (čudoval by som s ak by nie), tak má Timur o živobytie postarané, keďže dokáže natočiť za 50 melónov väčšiu pecku, než iní za trojnásobok.

Zack a Miri točí porno (2008)

Zas, ako vždy, som mal prehnané očakávania, aby som nakoniec po skončení filmu bol sklamaný. Čakal som komediálnu bombu roka a dostal som len o niečo drsnejšiu romantickú komédiu, v ktorej navyše tá romantika ani veľmi dôležitá nie je a ani nefunguje a s tou komédiou to tiež nebolo horúce. Obvykle si R-kové komédie vychutnávam, ale tu už tie fucky boli občas až samoúčelné. Samozrejme, zasmial som sa a nie raz, ale nikdy nie poriadne od srdca, ani ten permanentný úsmev som nemal. Postavy takisto nie sú nič moc, hlavne vedľajšie, oveľa radšej by som bol, keby tam Justin Long a Brandon Routh dostali viac priestoru. 70%, kvôli pachuti zo zahodenej šance zaokrúhľujem tentokrát dole.

Californication (2007) (seriál)

Po prvej sérii som bol nadšený, takmer to bolo na 5 hviezdičiek. Postavy poväčšine dobré, v čele samozrejme perfektne sadnúci Duchovny trúsiaci cynické hlášky všade naokolo. Občas to možno zaškrípalo, ale i tak som sa tešil na ďalšiu sériu, hoci som mal aj trochu obavy. Opodstatnené. Druhá séria išla kvalitatívne o jednu až dve triedy nižšie, postavy začali byť otravné (hlavne manželia Runklovci), ubudlo aj tých hlášok, zato všetky postavy (aj tie malé decká) začali každú chvíľu vypúšťať hlboké ľudské pravdy. Takisto ma štvalo, keď sa Karen vždy na konci dielu naštvala na Hanka a pohádali sa, aby v ďalšom dieli bolo zas všetko v poriadku, bez toho, aby sa to nejak vysvetlilo. Iba občas som sa naozaj bavil tak, ako v prvej sérii, väčšinou som sa nudil a bol som otrávený. 1. séria - 90%, 2. séria - 60-70%. Priemer z toho si vie každý urobiť, také je moje výsledné hodnotenie. Zatiaľ. Teraz sa už neteším na tretiu sériu, teraz sa už len bojím. Čas ukáže, či oprávnene.

Cestovatel (2007) (seriál)

Dosť dobrý seriál o cestovaní v čase. Hlavnú zásluhu majú herci, v čele s Kevinom McKiddom. Pravda, to by nič nepomohlo, keby bol slabý scenár. Vďaka nemu mohli byť vytvorené uveriteľné charaktery, ktoré pôsobia reálne. Seriál síce stavia hlavne na dramatickú linku, ale vždy je trochu odľahčený nejakým tým dobrým vtipom. Prvé diely sa mi zdali slabšie, príliš epizodické, ale niekde v polovici sa vytvorila hlavná línia a zrazu aj dieli boli o veľa lepšie. Možno si mohli tvorci trochu pohrať s časopriestorovými zmenami, ale tak či tak, rozhodne tých 13 dielov stálo za to.

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Celkom dobrý seriál, ktorý ako už napísali iný, stavia hlavne na dvoch vynikajúcich postavách - Sockovi a samotnom Satanovi. Obaja sú neskutočne vtipný a rovnako uveriteľne zahraný. A Ray Wise je asi ten najsympatickejší diabol, akého som kedy videl. Po niekoľkých dieloch, som však mal stále pocit akéhosi Déjà Vu, keď boli diely postavené na rovnakom princípe: nejaký ten úvod, príde diabol s novým prípadom, Sam dostane lapač, ide chytiť dušu, nepodarí sa mu to, stratí/poškodí lapač, trochu romantiky s Andi, znova snaha chytiť dušu, čo sa mu nakoniec nejakou náhodou podarí. Našťastie po takej polovici sa konečne začína tvoriť nejaká dejová línia, ktorá prichystala niekoľko prekvapení a vynikajúcu dvojicu gay démonov. A záver posledného dielu je super a tak len dúfam, že bude aj druhá séria (hoci to nevyzerá veľmi ružovo).

Darker than Black: Kuro no keijakuša (2007) (seriál)

Prakticky platí to, čo napísal Subjektiv. Najväčšou chybou je delenie na dvojepizódky, v ktorých sa seriál väčšinou venuje vedľajším líniam. Potom je to samozrejme aj dosť nevyvážené. Niektoré diely sú vynikajúce, niektoré menej. Čo treba pochváliť je vykreslenie postáv, ktoré sa aj trocha vyvíjajú. Akcie nie je až tak veľa, ale keď už je, tak je super. Ďalšou zložkou, ktorú musím vyzdvihnúť, je hudba, je tu veľké množstvo vynikajúcich tém. Záver samotný mi až tak nevadil, tá otvorenosť sa mi zdala fajn a rozhodne by som si pozrel ďalšiu sériu, ak bude.

Devil May Cry (2007) (seriál)

Strašne veľké sklamanie. Postavy sú ploché, nič o nich nevieme a okrem toho ma (vrátane hlavného hrdinu) vôbec nezaujímali. O tom, kto je Dante sa okrem jednej informácie nič nedozvieme, prečo to vlastne robí. Patty je okrem posledných dvoch dielov úplne zbytočná. Keby boli aj všetci umreli, tak by mi to ani nevadilo. Dej epizodický, ak nerátam, že sa tam občas objaví ten dement s krivými očami, ktorý keď sa začal smiať, tak som mu mal chuť dať riadnu po hube. V prvom rade nechápem, prečo ho Dante už dávno nezabil. 10 dielov prakticky o tom istom, len s inými postavami a poväčšine o ničom. Samotný svet (či už ľudí alebo démonov) nie je veľmi dobre vykreslený. Vieme, že kedysi boli spojené, ale prečo už nie sú, sa znova nedozvieme. Súboje tiež neboli žiadne terno, žiadne eye-candy, len vystrieľal pár nábojov a koniec. A ten súboj v poslednom dieli to tiež moc nenapravil. Jednoducho, našiel som skôr len samé zápory a nechce sa mi o tom rozpisovať. Občas to bolo fajn, zaujímavé, ale fakt len občas. Jediné, čo sa mi naozaj páčilo, bola kresba. Škoda, malo to na viac.

Divočáci (2007)

Konečne po dlhej dobe komédia, pri ktorej som sa fakt zasmial. A nebolo to len také chichúňanie popod fúzy, ale pekne na plné gule. Užil som si tento film, príjemná oddychovka, ktorú si určite pozriem rád znova. A myslím, že som si to neužil iba ja, ale aj herci na plátne. Hlavná štvorica je super, aj Lawrence, hoci ho nemám moc v láske, Ray Liotta je úplne cool a k tomu ešte nostalgická spomienka v podobe Petera Fondu. Kľudne by som si vedel predstaviť aj dvojku, a podľa úspechu asi aj bude. Len do toho. Máte môj hlas.

Divoké vlny (2007)

Vynikajúci animák. Nádherná animácia, vynikajúca hudba (hlavne ten hlavný motív, ten ma tak chytil, až som mal zimomriavky), fungujúce vtipy. Konečne niečo originálne a neparazitujúce na iných filmoch. Je to skôr pre tie staršie deti, kvôli tomu že je to robené ako dokument, čo je podľa mňa super nápad. Je v tom všetko: napätie, romantika, zábava. Čo viac si priať. A aj keď normálne nemám rád dabingy, tak tu sa nadmieru vydaril. 90%