pivo

okres Nitra

1 2 3 4 5 následující >>
    • 12.1.2005  14:55
    Pistolnice (1994)

Vcelku zábavný, ale čo sa týka deja ničím výnimočný western.

• 21.1.2005  09:05

Totálna debilina. Chceli ešte zarobiť zopár bubákov a tak nakrútili ešte jeden diel. Nechápem ako sa tam dostal Christopher Lee.

• 1.4.2005  08:55

Nasilu vyrobené "pokračovanie" na zarobenie zopár bubákov a úplne zbytočné.

• 10.1.2005  14:38

Konečne jedna paródia, ktorá je naozaj vtipná. Tak dobre som sa už dávno nezasmial a nemuseli pritom využívať neslušné slová a scény. Jednoducho dobrý scenár a dobrý herci.

• 27.10.2008  12:30

Z dnešného pohľadu už určite nie také skvelé, hoci animácia je stále veľmi pekná. Ale keďže to patrí k filmom môjho detstva, tak nemôžem inak ako 4* (za mlada by bolo určite aj 5 :-))

• 31.7.2007  20:56
    Mise (1986)

Aj keď ma to až tak veľmi nenadchlo a aj hudba sa mi okrem hlavnej melódie zdala taká násilná a nesedela mi v niektorých scénach, tie 4* dávam za herecké výkony a niektoré pekné scény. 70%

• 21.1.2005  09:06

Čím ďalej tým je to horšie.

• 21.1.2005  09:03

Pôvodná akadémia, ktorá bola vtipná a človek si mohol v kľude oddýchnuť.

• 20.1.2005  15:06

Po smrti Petera Sellersa sa snažili dotočiť film o tom, že sa inšpektor stratil, ale bez Sellersa to už nie je ono.

• 28.2.2005  14:39
    Osvícení (1980)

Osobne nemám rád Nicholsona a myslím si, že je nechutný. A to je na túto rolu veľmi dôležité. Človek mu uverí, že je naozajstný psychopat. Predstaviteľka jeho manželky síce nie je dvakrát pekná, zato ženu v ohrození zahrala taktiež výborne. No a o malom synovi sa dá povedať to isté. Kubrick je výborný režisér, ale trasúce sa sláčiky podtrhujú film, tak, že som mal úplne zimomriavky na celom. Nie je tam mnoho nechutných scén, vždy keď som už čakal, že teraz to príde, tak napísalo Streda, alebo ďalšie dni v týždni. Keby boli takéto sj dnešné horory, tak by to bol jeden z mojich obľúbených žanrov, ale bohužiaľ.

• 20.1.2005  14:56

Asi najlepší diel zo série. Tomuto sa jednoducho musíte smiať.

• 27.8.2007  19:21
    Oliver! (1968)

Muzikály mám rád a Oliver! je podľa mňa jeden z tých lepších. Herecké výkony sa mi páčili, hlavne Fagin a Bill Sikes boli dobrí. Oliver Twist bol taký, aký býva vždy, čiže pekný malý chlapec, ale ako postava je nezaujímavý. Rovnako aj jeho spev, nechápem prečo ho nechali predabovať dievčaťom (!). Kým som to nezistil, tak som myslel, že si asi zobral o niekoľko čísel menšie slipy. Oveľa lepší je Artful Dodger, tak herecky ako aj hlasovo. To hlavné na muzikáloch, čiže pesničky sú vynikajúce, napr. „I`d do anything”, „Who will buy” a ďalšie. Davové scény z niektorých pesničiek, často aj 8-minútových, sú úchvatné a hravo prekonajú čokoľvek aj z dnešných muzikálov. O to viac zamrzí, že keď sa nespieva je film oveľa pomalší a nudnejší, hlavne druhá polovica, v ktorej je len zopár piesní. Napriek tomu je to aj tak nadpriemerný muzikál. 85%

• 23.12.2004  11:36

Geniálny western od Sergia Leoeho, ktorý som našťastie videl v originály s titulkami, vďaka čomu som mal silnejší zážitok z celého filmu. Ako inak výborná hudba Ennia Moricconeho a priam odporný Henry Fonda, ktorého by som najradšej nakopal do ****.

• 21.9.2009  21:42

Vynikajúca komédia, ktorá funguje aj dnes, po vyše 40-tich rokoch. Chcehtal som sa takmer vkuse, ale čo ma fakt rozsekalo, boli pasáže so schodami (výnimka z pravidla, že opakovaný vtip nie je vtipom) a potom druhý príchod elektrikára. Okrem toho, vynikajúci herci, medzi Refordom a Fondovou to fakt iskrí. Kiežby aj súčasné komédie boli takéto vtipné (tým netvrdím, že niektoré nie sú, len by ich mohlo byť viac).

• 20.1.2005  14:53

Pre mňa vždy boli a vždy budú filmy s Peterom Sellersom tie najlepšie komédie, aké kedy boli. Ale tento diel nie je až taký dobrý ako ostatné.

• 8.8.2007  10:13
    Zabíjení (1956)

Vynikajúca atmosféra a stupňujúce sa napätie. K tomu bezchybné herecké výkony spolu so scenárom a réžiou a zaujímavé prelínanie sa časových rovín, skoky späť v čase a super záver na letisku.

• 15.8.2007  11:41

Zaujímavý nápad, len škoda, že nie využitý úplne. Miestami dosť zdĺhavé, od Hitchcocka by som čakal viac napätia.

• 28.2.2008  20:01

Žáner mysteriózny mi tu trochu nesedí, v prvom rade je to dráma o vzostupe chudobnej ženy, zľahka sa dotýkajúci aj noir tematiky a využívajúci hru tieňov a ešte viac odrazy v zrkadlách. Herci sú dobrí, ale hlavnú pozornosť na seba jednoznačne strhávajú Joan Crawford v role matky a Ann Blyth ako jej rozmaznaná dcéra. Ich spoločné konfrontácie majú obrovský emocionálny náboj a napätie medzi nimi je obrovské. Je len škoda, že väčšinu stopáže je potom film trochu zdĺhavý a občas môže diváka začať nudiť.

1 2 3 4 5 následující >>