Barka88

Barbora Šeráková

okres Praha

• 13.8.2019  17:26
    Trauma (2017)

Hnusný a ještě ke všemu nudný! Škoda slov to dál komentovat.

• 12.7.2019  11:48

Je to sice víc nechutný než první část, ale taky mnohem větší nuda, strašně mě to nebavilo. Škoda, škoda. Pochvala za masky, ty byly super.

• 21.4.2019  20:40
    Leaving Neverland (2019)

Zdařile natočený dokument a to tak, že mu většina světa uvěřila. Vyprávění pouze jedné strany o někom, kdo se už nemá možnost bránit. Dokument o tom, jak rodiče prodali vlastní děti za vstupenku do “lepšího světa”.

• 14.4.2019  09:03

Stará poctivá klasika, která mě opravdu bavila. Občas mi teda zůstával rozum stát nad chováním některých postav, ale poctivé efekty a výborná hudba převažují. Závěr je naprosto famózní.

• 14.4.2019  08:56

Dalo se to vydržet asi tak 20min. Chápu, že je to amatérská tvorba s rozpočtem nula nula prd, ale víc už sem se snad nudila jen u Mařenky přemožitelky. Špatné...

• 28.3.2019  16:17
    Baby Blues (2008)

Horší už snad bylo jen sledovat Jana Budaře v roli Romea...Ukázka toho, jak se dá během 85min (ještě že to bylo tak krátké!!!), amatérsky a totálně zničit poměrně slušný námět inspirovaný skutečnou událostí. Paní vybraná do role matky byla asi dobrá známá režiséra, jelikož vypadala dost ,,bakelitově" na to, v jaké době se to odehrává.To vraždění dětí bylo už moc i na mě.

• 28.3.2019  15:49
    Backcountry (2014)

Až do závěrečných titulků jsem si myslela, že tento film natočila nějaká šílená feministka. To, jak byl chlapec jménem Alex neschopný snad ani není možné. To, že si mám vzít mapu do divočiny (kam je ještě ke všemu vstup zakázán), vím i já a to jsem byla v horách nejdál na Šumavě! Takže mužská postava zde působí opravdu směšně, totálně neschopně a jeho konec mě teda vůbec nepřekvapil...spíš jsem se divila, že ho ten medvěd nesežral dřív! A taky jsem nepochopila, proč s ním ta slečna vůbec byla, vzhledem k tomu, jaká to byla ,,wonder woman".Jako pár na mě působili velice směšně. Hodně mi vadila rozmazaná kamera ke konci, která měla zřejmě přidávat na napětí. V mém případě přidávala tak akorát na naštvanosti a bolel mě z toho zrak. Až na stupiditu hlavních postav se to dalo vydržet.

• 28.3.2019  14:51
    Učitelka (2016)

Výborný film, Hřebejk po dlouhé době příjemně překvapil. Hlavní postavu jsem nenáviděla od začátku do konce. Byla jsem u toho napnutá, jak když naši hráli o olympijské zlato v roce 98. Emocionálně velmi silné.

• 28.3.2019  14:38
    Aterrados (2017)

Párkrát jsem se poměrně slušně lekla a chvíli jsem se bála podívat pod postel. Celkově ten film ale nedává vůbec smysl, zbytečně překombinované a závěr stál vyloženě za prd.

• 20.11.2018  12:41

Bylo to tak něžné, že jsem se málem unudila k smrti! Do teď jsem nepochopila o čem to je a proč to je. I to herecké obsazení mi přišlo trochu mimo. Bohužel, nedokázala jsem udržet pozornost až do konce.

• 7.11.2018  15:57

Tak z tohoto dokumentu jsem měla těžkou depresi a pocit bezmoci ještě tak týden od shlédnutí. Přála bych si, aby měl tento film dlouhodobý účinek na každého svého diváka.

• 7.11.2018  15:56

Přesto, že jsem odpůrce animáků, jsem příjemně překvapena! Opravdu zábavné a krásně "namalované", oceňuji zejména barevnost pozadí a mimiku postav. Pokud někdo hledá nenáročnou milou komedii, je na správné adrese. Rozhodně to musíte vidět v původním znění!

• 7.11.2018  15:52
    Upgrade (2018)

Vizuálně i zvukově super. Opakující se námět - pomstít zavražděnou manželku. Je to 14 dní zpátky, co jsem film viděla a nemůžu si vzpomenout, jak skončil. Příčina není v mé špatné paměti, ale v tom, že film prostě zapadl hluboko za kvalitnější filmy, které si pamatuji třeba i roky. V daném žánru příjemná podívaná, ale nic víc.

• 7.11.2018  11:03

Naprosto zbytečný film o ničem. Emily Blunt mi zde jen potvrdila to, že je příšerná herečka už od té doby, kdy začala hrát, ovšem tady je ještě o něco horší, než na co jsem u ní zvyklá, takže mě vlastně docela překvapila. Tohle je první film, u kterého si až vyčítám, že jsem na něj šla do kina. Nedalo mi to vůbec nic, emoce nula, zábava nula, strach nula. Jediné slovo, které mě napadá ve spojení s tímto filmem je: zbytečný! Vážně se vždy snažím na všem špatném najít alespoň jednu kladnou věc, bohužel tady nedokážu kladně ohodnotit vůbec nic. Vlastně ano, námět je super, dokud nepřišel výsledek.

• 7.11.2018  11:01
    Nekromantik (1987)

Hnus, hnus a ještě jednou hnus! Nejodpornější film, jestli se tomu dá tak říct, co jsem kdy viděla. Závěr je stejně neuvěřitelný (možná o trošku víc), jako celý děj. Jestli nejste nekrofil s podobnými zálibami, ani se na to nedívejte - je to opravdu zvrhlé a nechutné. Celou dobu jsem si kladla otázku – kdo něco takového vůbec dokáže vyplodit a PROČ?? Experiment, který musím hodnotit jako odpad.

• 7.11.2018  10:40

Sice je to komedie, ale v první polovině filmu mi z toho bylo spíš na nic. Nedokázala jsem pochopit, proč se všichni na Amy dívají jak na prašivou přerostlou obludu - v obchodech s oblečením jí rovnou odkazují na eshopy, lidé mají problém s ní jet i ve výtahu, no prostě pořád něco. Amy není vyloženě ošklivka a ani mi nepřišla tak "tlustá", aby se k ní někdo musel takhle chovat. Hodně mi přišlo že je to vytvořené hlavně pro americké publikum. Pro mě bylo docela obtížné tuhle extrémně povrchní hru sledovat, dokud mi nedošlo, co tím chtějí tvůrci říci: Mějte rádi sami sebe a ono to půjde. Amy se na tuto roli každopádně hodí a zahrála to celkem obstojně.

• 7.11.2018  10:32
    Escobar (2017)

Pravdou je, že jsem veliký fanoušek seriálu Narcos, takže jsem věděla, že pro mě bude hodně náročné nesrovnávat seriál s filmem a tajně jsem doufala, že film bude lepší. Bohužel se tak nestalo. Nejvíc jsem vsázela na výborné obsazení, kterému jsem věřila, že to zachrání. Bohužel Penélope Cruz mi celý film neuvěřitelně vadila a chovat k ní nějaké sympatie prakticky nešlo. Vedle skutečné Virginie Vallejo, působí jako nudná sekretářka ve špatné paruce - byla spíš směšná než cokoli jiného. Celý příběh je také vyprávěný z její perspektivy, což nás okrádá o spoustu zajímavostí ze života Pabla Escobara. Javier Bardem na tom byl o něco lépe, ale i tak jsem byla trochu zklamaná. Celý film je v angličtině se španělským přízvukem – proč?? Naprostá absence lokální kultury, atmosféry, hudby, prostě nic. Filmu chybí vášeň, která k tomuto příběhu patří. Takže za mě obrovská nuda a 2* jen za výkon Javiera Bardema a jeho umělý pupek.

• 7.11.2018  10:30
    Odnikud (2017)

Vynikající herecký výkon Diane Kruger. V tomto filmu opravdu exceluje po všech stránkách – budete jí věřit úplně všechno. Ačkoli téma ,,němečtí Turkové“, mě úplně nebere, je velice dobře zpracované. Z nějakého důvodu nemám kladný postoj k německé kinematografii, ale musím uznat, že tohle se opravdu povedlo. Konec by si asi většina z nás představovala/přála jinak, protože Diane prostě musíte fandit celou dobu. Za mě 4* a veliká poklona před hereckým výkonem Diane. První film režiséra Fatiha Akina, kterému jsem dala šanci a díky kterému vyhledám i jeho další filmy.

• 6.11.2018  16:29
    El bar (2017)

Rozhodně bych film nezařadila do kategorie horor. Jako komedie ale obstál na jedničku! Nevzpomenu si, kdy naposledy jsem se tak nasmála. Děj je místy nepravděpodobný, ale ani to nezkazí celkový dojem. Mario Casas mě dostal jen tím, jak se tváří - jeho mimika je skvělá. Blanca Suárez - většinou mám tendence tyto hezoučké tváře kritizovat pro jejich mizerné herecké výkony, ale Blanca je prostě super od začátku až do konce. Chtěla bych být aspoň na pár hodin přítomna u samotného natáčení, protože tvůrci si na place museli užít hromadu srandy. S filmem Balada o smutné trumpetě bych to nesrovnávala, ale určitě doporučuji shlédnout oba dva.

• 18.10.2018  12:20
    Halloween (2018)

Po projekci filmu, jsem si chvíli vůbec nedokázala odpovědět, zda se mi líbil či nikoli. Ve výsledku jsem došla k závěru, že mě nový Halloween tak trochu zklamal. Čekala jsem asi od všeho víc - příběh, souvislosti, krvavé scény, strach. Mnohem víc se mi líbil Halloween 2 z roku 1981, který mi přišel víc propracovanější a krvavější a z těchto třech je pro mě určitě top. V první třetině filmu jsem se totiž docela nudila. I tady si dovolím to srovnat s prvním a druhým dílem - i ty se dost táhnou, ale jednička aspoň začíná prvním Michaelovým mordem. Spousta scén mi ve filmu ani nedávala smysl. Například scéna, kdy psychiatrovi Michaela Myerse nečekaně přeskočí a zapíchne místního legendárního sheriffa propiskou. Co oceňuji, jsou vtipné dialogy a hudba, která je opět v režii Johna Carpentera naprosto geniální. Žánrově se přikláním spíš k tomu, že nový Halloween je thriller a tak trochu tajně doufám, že tento jedenáctý Halloween je i poslední.