Barbar (2022)

Nebyt hodne zkratkoviteho zaveru byla by to plna palba.

Uncharted (2022)

Tvurci si asi prali udelat noveho Indianu, ale vylezlo jim z toho neco mezi Tomb Raiderem s Angelinou a Lovcema s Nickem. Strasne chtene, zkratkovite a Drake je Mary Sue ehm Langdon smrncnuty Spideym od prvni minuty.

Pálava (2022) (seriál)

1-3 minuty vyborneho na 75 minut poradu vcetne reklam je sakra malo. Obsahove naprosto vyprazdnene, zachranuji postavy z Vinaru a Bolek a jeho "bracha". Scenaristicka krec v podobe nesmyslnych umele vytvorenych verejnych ci rodinnych eventu je fakt k zbliti.

Ztracené město (2022)

Ne uplne rezijne dobre zvladnuta klasika, kterou drzi nad vodou slusna kamera, dobre zavlenene efekty a obsazeni

Ježek Sonic 2 (2022)

Pravdepodobne nejlepsi film podle hry a za ty roky cekani si to tu hvezdu navic oproti jednicce zaslouzi.

Půlnoční klub (2022) (seriál)

Nesnáším antologie. Záměrně se jim vyhýbám, protože odmítám investovat svůj čas do mikropříběhů povrchně načrtnutých postav. Flanagan na to šel ale od lesa. Klasické mikropříběhy rozšiřují dění v hlavní dějové lince, vzájemně se ovlivňují a je v nich otisknut charakter, zkušenosti a životní příběh vypravěče. Popravdě jsem po ohlasech moc nečekal, ale výše uvedené v kombinaci s klasickými atributy Flanagana, jako perfektní casting a dialogy - tentokrát naštěstí opravdu zacílené na cílovku a oproštěné od filozofování, mi přinesli opravdové potěšení. Problém s tím budou mít hlavně lidi, kteří čekají další horor a předpokládám, že trailer byl taky zavádějící. Naopak, horor je tam poněkud navíc a bez něj by to bylo mnohem kompaktnější dílo o předčasném umírání protkané naivními brakovými báchorkami.

Bullet Train (2022)

Precenovana kravovina hrajici si na spoustu jinych filmu. Ale nenudil jsem se.

Půlnoční klub - Dej mi pusu (2022) (epizoda)

U vypraveneho pribehu jsem dost nasmal. Asi by par lidem bylo potreba vysvetlit proc byl dobry, ale ti uz svuj nazor nezmeni.

Sirotek: První oběť (2022)

Pokud člověk přežije první půl hodinu, která je dost velký shit (i když částečně schválně) a ze všech sil přejde fakt, že zastření stáří a vzhledu Isabelle Fuhrman tu je na horší úrovni, než před lety (z logiky věci), dostane se mu velmi slušného thrilleru s kupodivu originální zápletkou.