Čas probuzení (1990)

Silně emocionální drama podle skutečné události. Neurolog Oliver Sacks ('Malcolm Sayer' - Robin Williams) se zde snaží léčit pacienty se vzácnou chorobou Encephalitis lethargica a nebojí se čelit zodpovědnosti v souvislosti s použitím experimentální léčby. Zdánlivě bezduché pacienty se mu podaří přivést jakžtakž k životu. Jedním z nich je i 'Leonard Lowe' (Robert de Niro). Lék ovšem působí prospěšně jen dočasně. I tak se jedná o značný úspěch, který nám ve snímku kontrastuje s nevyhnutelnými osudy. Silný je tak nejen samotný závěr, ale také krátce nabytá radost ze života a především moment poznávání citů lásky, kde se 'Leonard' zamiluje do 'Pauly' (Penelope Ann Miller). Jejich poslední setkání je srdceryvné. Nedá se nezmínit i do detailu vychytané obsazení včetně 'dětského Leonarda' (Anthony J. Nici). Výjimečný film se skvělým hereckým výkonem Roberta de Nira! 90%   Netflix, HD, původní znění s titulky

Mimoškolní aktivity - Epizoda 2 (2020) (epizoda)

Výtečně se to rozjíždí! 'Oh Jisooa' je člověku až líto a čert vem v čem jede! 90%   Netflix, 4k, původní znění s titulky

Schindlerův seznam (1993)

Skvěle zpracované a výborně obsazené naturalistické drama z období německého nacismu. Liamu Neesonovi, Benu Kingsleymu i Ralphu Fiennesovi jejich role seděly na míru. 'Oskar Schindler' nebyl v životě zrovna podnikatelský mág - vydělal pouze na nacistickém režimu, spekulacích a neštěstí druhých. Z filmu je dobře patrné, že netušil k čemu tento režim ve skutečnosti spěje. Při postupném prozírání se u něj naplno projevil lidský rozměr. Po celou dobu riskoval vlastní smrt, ale svými vynikajicími vyjednávacími schopnostmi se vyhnul zastřelení. Od prohlášení konce války je celý závěr filmu velmi silný. 90%   SkyShowtime, HD, původní znění s titulky

Auta (2006)

Příběh v Kardanové lhotě za mě nejlepší částí filmu. Linie se závoděním rušivá a na konci úplně zbytečná. Výborná animace a chytré detaily. 70%   Disney+, 4k HDR, dabing

Batesův motel - Co je to s Normanem (2013) (epizoda)

'Norman' nám už začíná blouznit. Díky tomu závěr přinese šokující odhalení. 80%   SkyShowtime, HD, původní znění s titulky

Batesův motel - Hezké město jsi vybrala, Normo... (2013) (epizoda)

Do takového městečka je pro 'Batesovi' radost zapadnout, ne? Nijak zvlášť vyčnívat nebudou. Příjemné pokračování. 80%   SkyShowtime, HD, původní znění s titulky

Mimoškolní aktivity - Epizoda 3 (2020) (epizoda)

Pořád je to skvělé! Joo-hyun Park hraje 'Bae Gyuri' výborně! 80%   Netflix, 4k, původní znění s titulky

Ostrov (2023)

Ano, podobně laděných filmů je určitě dost, ale mně se to líbilo. Natočeno v krásném prostředí Thajska. Druhá polovina filmu je velmi dobrá. Obsazení páru v podání Jiřího Langmajera a Jany Plodkové sedlo perfektně. 75%   Netflix, HD, české znění

Mimoškolní aktivity - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Slibný začátek, který nás rovnou uvede do centra dění. 80%   Netflix, 4k, původní znění s titulky