Sůl nad zlato (1982)

Pěkný námět. Děsná hudba - Maruška jde temným nepřátelským lesem,nebezpečnými horami a muzika jak kdyby se procházela v neděli odpoledne po kolonádě v lázních. Příšerná výprava - královská rodina bydlí v snad vybydleném hradě, kostýmy jsou hodně praštěné a papundekl, či spíše plexisklo:-))) z nich čiší na dálku.  Opravdu strašlivě zdlouhavé. Český dabing se také dvakrát nepovedl. Pravdy plynoucí z příběhu, servírovány strašlivě  polopaticky. Jedna hvězda za Marušku paní Šafránkové, druhá za krásnou slovenskou přírodu a ta třetí? Snad z nostalgie...

Žofka z Janovic (1984) (TV film)

Dobrodružné to moc není,. Paní Šafránková prostě umí a je, jako vždy, opravdová. Jako Sofie s chlapy pěkně cloumá  a dokáže toho patřičně využít.

Královský život otroka (1992) (TV film)

Excelentní! Tři herci, jejichž umění sledovat je nirvána kdykoliv, v inteligentní a zábavné hře. Tetelím se blahem. Jo a pozor! Pan Mrkvička coby Ezop a nevzhledný otrok? TO je sexy mozek, jehož kvality nemohou oči jeho majitele zapřít :-)

Doktor Martin (2015) (seriál)

Když se nikam nechvátá, příjemné a oddechové pokoukání ke štrykování.. Milé herecké kreace.

Strážmistr Topinka (2019) (seriál)

Jednoduché, oddechové, příjemné. Milá parodie na detektivní seriály spíše potěší než urazí. A navíc přibyl táákový kus deky!!!

Anne Boleyn (2021) (seriál) odpad!

Člověk prý už je starý, když mu začne připadat, že se vše opakuje. Achich ouveJ:-))) Tenhle opus je stejná ptákovina, jako když se nám srpokladivoví soudruzi snažili nakukat, že vojáci USArmy černé pleti, kteří osvobozovali Plzeň, byli převlečení  maskovaní osvoboditelé z Krasnoj Armiji :-))))

Četníci z Luhačovic (2017) (seriál)

Oddychové, pohodové, milé. Pan Gebrt pana Zedníčka snad vypadl z povídek pana Čapka.