Dexter - Nová krev (2021) (série)

8,5/10 - Normálně samostatné série seriálů nerecenzuji, ale tady musím udělat výjimku. Seriál Dexter, který běžel v letech 2006-2013, miluju a patří mezi mé vůbec nejoblíbenější seriály. Jako jednoho z mála mě sériový vrah v podání Michaela C. Halla bavil po celých osm řad. I ten tolik hejtovaný konec jsem tak nějak překousnul, i když to mohlo být  mnohem lepší. Teď se Dexter Morgan vrací a limitovaná série, ke které se vrátil tvůrce prvních čtyř (upřímně nejlepších) řad, svoji existenci naplno obhájila. Během celé série jsem byl přímo nadšený z toho jak moc dobré to je. Vrátilo se prakticky všechno co jsem na původním seriálu miloval. Poprvé se tady změnila lokace, místo prosluněné Miami se děj odehrává ve studeném městečku Iron Lake, je tu mnoho nových dobře fungujících postav, je zde skvěle vybudovaná atmosféra a proti Řezníkovi ze zálivu se postavil pro mě asi jeden z nejlepších protivníků. Je tu ovšem jedno velké ALE. Až do konce deváté epizody to celé skvěle graduje a rostla i velká očekávání od toho jak to celé dopadne. No a úplný závěr bude opět hrozně moc rozdělovat. Rozhodně je to lepší než minule, ale přeci jenom jsem od toho chtěl víc. První půlka finální epizody funguje výborně, ale poté se na poslední chvíli všechno hrozným způsobem urychlí, nic nemá dostatek času, pak to najednou skončí a spousta otázek zůstává nezodpovězena a příběhových linek nedotažených do konce. Je to ohromná škoda a chtělo by to delší epizodu nebo ještě jednu až dvě navíc. Celkově z New Blood ale velká spokojenost, jen škoda toho konce.

Kancl (2005) (seriál)

That´s what she said. The Office je naprosto legendární a unikátní sitcom se spoustou typických charakteristik a hromadou charismatických postav. Už jen samotný styl natočení je naprosto skvělý, kdy je celý seriál natáčen jako dokument o dění v samotném kanclu společnosti Dunder Mifflin. Humor, který jinde nemá obdoby, si vůbec s ničím nebere servítky a neskutečně vtipně si hraje s rasismem či feminismem, což by dnes již natočit nešlo. Alespoň ne v takové podobě. Nosnou postavou seriálu je bezesporu Michael Scott ztvárněný Stevem Carellem, který je asi nehorším šéfem na světě, ale i tak mu po celou dobu seriálu fandíte a nepřestává být vtipný až do konce. Postav se tu za celou dobu vystřídá mnoho a je neuvěřitelné, že i sebevíc vedlejší postava zde dostává dostatek prostoru vyniknout a pobavit. Asi úplně nejvíc je na Kanclu nekonečná válka mezi Jimem a Dwightem, které hrají John Krasinski a Rainn Wilson. Jejich věčné popichování a zejména Jimovy pranky se neomrzí snad nikdy a některé z nich jsou dnes již legendární. Výborně se zde pracuje s trapnohumorem, je tu jedna hláška za druhou, řada nesmírně zábavných momentů a nepřeberné množství dnes již legendárních memů. Nezapomíná se tu ani na emoce. Například některá loučení s postavami či samotný finální díl jsou naprosto parádní a dokáží diváka neskutečně dojmout. Mě osobně Kancl hrozně moc bavil, a i když mu v posledních dvou sériích postupně docházel dech, tak mu to po fenomenálním konci dokážu odpustit, protože tohle je opravdu kultovní záležitost, která stojí za vidění.