King Kong (1976)

"Horror" mojho detstva. Na ten rok velmi podarena snimka. 5*

Štúrovci (1991) (seriál)

Pre mna srdcova zalezitost, pretoze som si v tretej casti zahral jednu malu ulohu na svadobnej veselici Anicky Jurkovicovej a Jozefa Miloslava Hurbana, ktora sa nakrucala na nasej niekolkogeneracnej chalupe. Serial je pekne spracovany s mnozstvom znamych hercov. Bol som este len 5rocne dieta, ale uz vtedy som si uvedomoval, ze nakrucanie filmov je velmi narocna praca.

187 - Kód pro vraždu (1997)

Klasicka 90s drama z prostredia newyorkskej a neskor losangelskej strednej skoly. Skola plna recidivistov pripomina skor napravny ustav nez highschool. Samuel L bezchybny, ako vzdy. Pribeh napinavy. Super skladby soundtracku dobre doplnaju situacie.

Pátek třináctého (1980)

Slasher podrezanych hrdiel a dievcat bez podprseniek. 80s hororova klasika.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Carpiho fantasy, ktore sa neberie moc vazne. Klasicka minimalisticka temna atmosfera, na aku su Carpenterovi fanusikovia zvyknuti. Vyborne efekty, najma v scene v budove, ked pride burka so smaragdovo zelenou nocnou oblohou s troma bojovnikmi, doplnena o uchvatnu syntetizatorovu hudbu Carpenter x Howarth. Pre mna je to jeden z jeho naj filmov a jeden z naj filmov vobec. Od becka to ma xy urovni daleko..hit z undergroundovych kinosal..kult s komixovou viziou od jedneho z najpozoruhodnejsich filmovych tvorcov vsetkych cias. 5* je sakra malo.

Kouzlo draka (1991)

V 94om som si to pozical jedno sobotne rano, aby som to vratil do pozicovne az v pondelok. 4x videne za vikend. Odvtedy som tento film nepozeral. Az dodnes, kym som zohnal VHS. Tchaj-wansky celovecerny ulet podla japonskeho anime. Mega vyprava, masky, efekty, hudba. Akcna naloz plna kung-fu a vybuchov. Vtipne momenty. Oddychovka. ❤

Akta X (1993) (seriál)

Presne si pamatam, ako by to bolo vcera, ked Tv Nova odvysielala pilotnu cast Aktov X a Krajnych medzi. To boli neskutocne serialy tej doby. Prve serie obsahovali velmi kvalitne epizody, ktore velakrat konkurovali celovecernym filmom.

Krajní meze (1995) (seriál)

Klasika, ktora prisla v casoch ako npr. Akta X. Prva seria bola omracujuca, kedze posobivejsi serial okrem Xfiles asi ani neexistoval. Samozrejme ked neratam beckove klasiky ako Pribehy zo zahrobia a pod. K tomu uvodny a zaverecny hlas rozpravaca, ktory si kazdy pamata do dnesnej doby. Pre scifi nadsencov to bolo tyzdnove ocakavanie kazdej novej casti.