Kytice (2000)

Takéto filmové spracovanie poézie sa mi veľmi páči, naviac tie básne majú čo do seba, takže aj to obrazové stvárnenie potom vyzerá dosť dobre.

Trosečník (2000)

Toma Hanksa som mal vždy rád, je to stelesnená charizma a majster herec v jednom a nech si píše kto chce, čo chce. Je to pre mňa jeden z tých filmov, ktorý si budem pamätať ešte dlho po zhliadnutí a istým spôsobom som si z neho odniesol aj čo to viac. No a keď ešte autori mierne nailustrovali otázku konzumného života a materializmu ku koncu, to bolo definitívne rozhodnutie, aký ortieľ vyrieknem na účet tohto filmu.

Santa a Pete (1999) (TV film)

Pre mňa film obsahujúci veľmi krásne a inteligentné názory a dialógy...dávam aspoň 4 a štvrť hviezdičky ;-)

Pátý element (1997)

Jeden z tých originálnych, svojských sci-fi zaočkované dobrými komediálnymi fórmi a výbornými hercami na správnych miestach. Na to, aký je to žáner a že to bolo natočené mimo Hollywoodu, je to úplne perfektne vyzerajúci a inovatívny film.

Dellamorte Dellamore (1994)

Musím sa priznať, že toto hodnotenie dávam až po prečítaní jedného komentára, ktorý mi ozrejmil, o čo tam išlo, pretože môj mozog zrejme nebol pripravený na participáciu s takým príbehom, aký sa na mňa z obrazovky vyvalil. Ale malo to všetko, čo som očakával, bolo tam kopec flegmatického vtipu, čo je len dobré, a takisto ma prekvapila aj technická stránka veci. Vcelku veľmi zaujímavé, no avšak nie až tak zrejmé. Treba sa na to sústrediť na 123 percent.

Frasier (1993) (seriál)

Jediný dôvod, prečo niekto nemiluje tento seriál je ten, že mu nerozumie.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Parádne zahraný film s kopou už aj kultových hlášok, proste genialita, až na jednu pre mňa zásadnú vec: celý film sa topil v alkohole.

Gauneři (1992)

Je to síce dobre zahrané, ale pre mňa nič viac.